Svatba jako řemen (1967)

Jiří Krejčík je prostě legenda českého filmu a tento film je komedie nad všechny komedie. Hvězdné obsazení, černobílé provedení, brutální několikasmyslné hlášky, 100%.

Vyvolávač deště (1997)

Zpočátku pomalejší děj, ale po půl hodince diváka chytne a už nepustí, až do konce jsem čekal co z toho vyleze.. Nevím jestli Drama / Thriller, pro mě spíše Drama / Komedie, díky hláškám Dannyho DeVita a soudce Dannyho Glovera :-) Dávám 90%, Francis Ford Coppola má prostě nezaměnitelný styl a ten se mi líbí!!!

Pějme píseň dohola (1990)

Šílenost, která zůstávala deset let zapomenutá, ale teď najednou se k ní člověk dostane... katastrofální hlášky, způsob mluvení a dialogy Venduly s Ondrou... podle scénáře ale není čemu se divit, prostě kdo tyhle komedie umí, ten je umí. Pro mě 85%, skvělá česká komedie, která i mezi ostatními vklidu zazáří :-)

Kouř (1990)

ASI česká filmová klasika, VÍCEMÉNĚ úchylně ujetá komedie, NICMÉNĚ všichni herci se vyznamenali a Arnoštek s videoklipem jsou nezapomenutelné... 85%

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

Jeden z nejlepších českých filmů. Jakubiskovo zpracování, námět, scénář, hudba a kamera patří k naprosté špičce a sledovat tento příběh byl pro mě nezapomenutelný filmový zážitek. Opravdu jsem byl překvapen, možná ohromen. Pro mě 100%, doporučuji všem, kteří už zlomili nad českým filmem hůl.. tady lze jeho kvality opravdu vidět.

Goyovy přízraky (2006)

Poslední dobou dávám skoro pořád 5 hvězdiček hodnocení. Je to asi tím, že jsem vybral ke koukání filmy kvalitou podobné Goyovým přízrakům. Forman zkrátka umí točit a jeho smysl pro vizuální i obsahovou stránku filmů je prostě jedinečný. Natalie Portman a Javier Bardem jednoznačně Oscarové výkony. Ode mě 90%, výborný film.

10 000 př. n. l. (2008)

Dredařská romance plná příšerných filmových chyb, katastrofálních "tvůrců" a otřesnou "hudbou" ve které nevěřím ani špínu za nehty. Jo a dabing dělali asi v základní škole houbalova Brno.

Piraňa 3D (2010)

Totální skandál, naprosto dementní zpracování, Hory mají oči byly o něčem, tohle bylo na blití od začátku, digitální, i teenagersky naprosto odporné podání neexistující americké skutečnosti, která není v ničem pravdivá. Mezi jednou hvězdičkou a odpadem mě pro odpad přesvědčil poslední záběr filmu. Ale když nad tím přemýšlím, Christophera Lloyda mám natolik rád, že za něj zase tu hvězdičku dát musím, takže jedna.

Bílý tesák (1991)

Hezký film s výbornými záběry a zvířecími i lidskými hereckými výkony. Doplněn slušivou hudbou Basila Poledourise.. Pro mě nadprůměrným způsobem odvyprávěný příběh o Bílém Tesákovi.