Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Výborné herecké výkony všech zúčastněných, mistrná režie, napjatá atmosféra... 3 základní rysy tohoto skvělého thrilleru, který nezapadne mezi ostatní.. a jsem rád, že hudba není v nominacích :-)

PIKO (2010)

než film spíše výborně vypovídající a popisující dokument, který by byl lepší buď s herci, a nebo neherci. Ale ne s hercem, který neumí hrát... Nevadí, i tak povedené.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Jedna z mála ukázek seriálu, kde mizerný pilotní díl absolutně nic nevypovídá o obsahu a kvalitě dílů ostatních. Seriál opravdu všestranně psychotický a úchylný, jako by někdo chtěl všechny zvrácenosti, nechutnosti a psychopatologické fantazie vrhnout do jednoho scénáře a hle - máme tu nový seriálový hit. Dobré je to, dobré.

Fotr je lotr (2000)

Stupidní komedie o tom jak tatínek prověřuje a ověřuje.. místy vtipné, ale další díly mi připadaly o dost ujetější a lepší, každopádně jsem se i bavil a De Nira můžu.

Strážce (2006)

Slušná akční záležitost, ale ze začátku neustále zoomovaná kamera byla pěkně nepříjemná... Jinak herecké výkony byly dooost v pohodě a vidět po dlouhé době Kim, a to v roli první dámy, bylo zase příjemné.

Firewall (2006)

Za celý film jsem se asi pětkrát díval na hodinky.. Bettany hraje jako pařez a v závěru potěší neobvyklý "nepříjezd policie a záchranek atd." - to jsem nečekal. Jinak celkem dobrý thriller, ale herecké výkony záporáků byly opravdu žalostné...

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Úspěch prvního dílu byl v dynamice celého filmu od začátku do konce. Film byl bez zbytečných scén, měl dobrý spád a jednoznačnou koncepci. Druhý díl bohužel nemá ani jednu z těchto úspěšností. Pomalu se rozjíždí, až se rozjede tak se nepřehledně rozprchne do celé Evropy a dost věcí je zde opakovaných (zpomalené záběry, předvídací scény), a dost "vtipných" scén nefunguje (i když o dost víc jich funguje). Bohužel je zde ne moc dobře definovaný záporák, který je zastoupen nepřehlednou bandou střelců. Plus až moc rozmanitý soundtrack...

Jo (1971)

Je to zážitek vidět Louise de Funése v podstatě v detektivce. Tato detektivka se postupem času překlene v dokonalou černou komedii plnou perfektních zvratů, skvělých gagů, a to díky skvělým hereckým výkonům celé party herců. Klenot kinematografie a jeden z nejlepších filmů, s Louis De Funésem. Mistrná režie Jeana Giraulta, perfektní hudba Raymonda Lefevra. To vše umístěno do nadčasových interiérů. Srovnal bych snad i s Oskarem, oba filmy mi připadají dokonalé.

Vím, kdo mě zabil (2007)

Ten konec mi přišel teda pěkně debilní a až v něm se naplno projevila stupidní nevkusná protivná hudba. Taky bych vystřihl všecky bordelové scény, takže by film měl hezkých 90 minut.

Mezi námi děvčaty (2003)

Tak tohle je jedna z nejoriginálnějších a nejlépe zpracovaných komedií za posledních 10 let.. Obsazení a hlášky jsou zkrátka dotažené do konce a vše spolu skvěle hraje.