Sirotek: První oběť (2022)

Tohle bylo za prvý, a to podotýkám že zcela díky výkonu Isabell Fuhrman, překvapivě dobrý. Za druhé dějová linka je totální, ale totální, mindfuck, víc neprozradím abych to budoucím divákům nezkazil. Jo a narozdíl od dvojky jsem tady vlastně hlavní hrdince naprosto fandil. :)

Vesmírná propast (2022)

Slabý hlavně proto, že tam prostě nic není pořádně vidět. Akční scény nepřehledný a nastřihaný tik tok stylem. Toho vetřelce pořádně nevidíš ani jednou. Nedoporučuji.

Mortal Kombat (2021)

Zklamání. Slabota. Film vrcholí hned na začátku scénou boje Subzero vs. Scorpion a později na konce soubojem těch samých v ještě lepší verzi. Taslin a Samada jsou také jediní opravdu tahouni filmu. Zbytek castingu je katastrofa, nezajimaví, a někteří z nich působí až tragikomicky (např. představitel Liu Kanga). Děj o ničem, nuda, celé to působí zratkovitě a po epické původní scéně máte pocit, že pak už tvůrcům došly nápady a chtěli to mít co nejrychleji odbyté, tak to zaplácli digitálními efekty, pár souboji a šlus. Devadesátková verze filmu je rozhodně lepší, no a hře to nesahá ani po kotníky.

Paroží (2021)

Libová depresárna se špičkově udělaným wendigo monstrem.

Prokletí (2021)

Jak to ta Kelly Reilly dělá, že ve 44 letech vypadá tak skvěle? Scéna, kde se na začátku myje, mě odpálila...

Rozhněvaný muž (2021)

Poměrně brutální, nemilosrdná a chladná řežba se skvělým Stathamem. Proč jen tři hevězdy? Hlavní hrdina byl až moc ztuhlej a stereotypní panák, kterej se navíc objevoval na nemožných místech v nemožnou dobu, a to bez jakékéli logiky nebo alespon náznaku vysvětlení. Co se týče akčních thrillerů, tak nejsem ža zas tak náročnej divák, ale tohodle závažnýho nedostatku jsem si prostě musel všimnout.

Válka zítřka (2021)

Začnu tím, co je hodně špatný: Hollywodský židi přišli s další woke sračkou, aby diváka dále programovali kulurně bolševickym svinstvem. Ano, hemží se to tu barevnejma, a ženskejma, a všichni jsou odvážný, silný, velitelé, vědci s titulama a tak obecně prostě všechno říděj a bez nich by vše šlo do kelu. White man hraje druhý housle. Nic proti ženám, ale pozorný čtenář chápe na co narážim. Chris Pratt je prkennej jak plovoucí podlaha a tak nějak mu ty jeho emoce nevěřim, za mě šatnej casting. Co je hodně dobrý: Akce, akce, akce. Vizuály. Boží CGI. Celkově to odsejpá, žádný nudný okamžiky, jen teda nějaký ty usoplený, ale dá se to přežít. Dále ultra cool děda v podání J. K. Simmonse. Namakanej akční dědek v životní formě a handsome sestřihem a vousem. Kurva tohle se povedlo, škoda že neměl víc prostoru. Trochu mi připomínal nařezanýho slepýho super dědka v podání Stephena Langa v Don't Breathe. Celkem tři hvězdy, víc nedám důvody jsou popsány výše. Představte si, kdyby se tohodle ujmula konzervativnější evropská produkce (např. skandinávská) se stejnym americkym rozpočtem. Z toho by byl blockbuster desetiletí.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Vera Farmiga a Patrick WIlson jsou opět skvělí, chemie mezi nimi je prostě nepopíratelná. Ale jinak je trojka opravdu o dost slabší než první dva díly, ve všech směrech, a u mě tedy na víc jak tři hvězdy prostě nedosáhne.