• Fantasy

Diktátor (2012)

Po dlouhé době velmi dobrá parodie reality... :-) Bavila jsem se od začátku až do konce, Sachu obdivuju a jeho filmy beru jako parádní relax. Za mě 5 hvězdiček, už dlouho jsem se tak nepobavila.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

"Je to jako se koukat na oblíbenou hospodu v plamenech....." Začátek filmu je svěží, relativně vtipná podívaná. Jakmile začne být ale Bridget zase tou starou, trapkou film ztrácí na lehkosti a zajímavosti.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Pozor! Obsahuje spoilery!! Pro mě velké zklamání, na nového Strange jsem se neskutečně těšila, je to můj nejoblíbenější Marvelák a film měl obrovský potenciál si hrát s efekty, suchým humorem a hlavně příběhem, ten je neskutečně plochý, prvoplánový a nezajímavý. Záporačce tikají biologické hodiny a tak jí prostě cáká na maják, její roli jí vůbec nevěřím a na to, jaký to mělo potenciál (např. scéna v chrámu šarlatové čarodějnice mohla být pojata daleko víc epičtěji - zjištění, boj, šok, cokoli...), boj o základnu Kamar Taj je jak z Harryho Pottera a Volďa by se od ní mohl učit... A ta snaha být LGBT friendly, ta mě vyloženě vytáčí, lesbické matky? Proč? Abychom si uvědomili, že okolo nás tihle lidi existují? No a ? Mí nejlepší kamarádi jsou gayové a jim samotným se to ve filmovém průmyslu příčí... No, dalo se z toho vysosat více, odcházela jsem z kina dost zklamaná.

Dom Hemingway (2013)

Hlavní hrdina mě svou ukecaností rozčiloval už od ptákosekvence na startu filmu. Nechápu jak tento film může mít takové procento. Za mě nuda a šeď a ani Jude Law to nezachránil.

Drákula (2013) (seriál)

Velmi mě mrzí, že k tomuto seriálu nevyjde druhá řada. Na první pohled jsem nevěřila, že by Jonathan dokázal Draculu tak úžasně zahrát a vdechnout mu takovou grácii a perfektní mimiku. Seriál jsem si užila, ačkoli je to něco jiného, než jsme zvyklí z knihy, nebo jiných filmů. Naopak jsem velmi ocenila, že se jeho vztah s Mínou opravdu vyvíjí a je vidět jeho postupnou hloubku... V knize toto nenajdeme a ve filmu je toho tak málo, že jsem si to prostě tak neužila.... Škoda té druhé série. Na pět hvězd to není, jelikož jsou tam momenty, které mi přišly přehnané a až moc předvídatelné, ale i přesto jsem seriál shlédla za jednu noc celý :D

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Luke je v roli skvělý, má charizma, roli otce a manžela zvládá skvěle, chuť po krvi i projev Draculy mu bez menšího zaváhání věřím..... Kostýmy jsou povedené, příběh také relativně slušný,... vzhledem k tomu, že víte jak to celé dopadne, je to koukatelná a zábavná podívaná. Ale co mi vyloženě vadilo byly klišé, které se ve filmu objevovaly.... Navíc ten happy end... Strašně mě rozesmálo, že mrtvej Lannister pronesl Let the game begin.... To jsem v kině vyloženě vyprskla a nebyla jsem sama... xD Za každý z těchto aspektů * dolů.

Druhá šance (2012)

U mě takové filmy vždycky navozují myšlenku, jak na tom budeme za několik desítek my dva? Ačkoli se mi více líbilo - Nějak se to komplikuje, tak tohle je další milý snímek o manželství, které může mít "a žili šťastně až do smrti, nebo navěky? Teď nevím.... Pro drsné chlapy to asi není, ale určitě to prozáří pochmurné odpoledne.... Za mě 4 hvězdičky, protože Nějak se to komplikuje je o trošku milejší. :-)

Dumbo (2019)

Disneyho pohádky mě vždy bavily a Dumbo nebyl nikdy muj oblibenec, netajim se negativnim nazorem na cirkusy obecne a Dumba jsem zkoukla s velmi kritickým předpojetím. Bohužel jsem dostala přesně to, čeho jsem se bala. Naleštěnou bídu, kde naprosto chybí nejaka casova dimenze. Vse se stane pres noc, od narození, po první show, přes stěhování do velkého až po divokou přírodu a volnost jupí! Postavy jsou strohé, vícemene nemuzete fandit ani jedné, protoze zadna z nich nemá charakter ani hloubku. Od Evičky jsem taktéž čekala nejakou show, kdyz je královna nebes a hele ona se houpe na lustru, to jsme dělávaly jako deti a spíš nás nazvali rodiče opicemi. Na to, kolik známých jmen v tom lítá dvě hvezdy za kostýmy.

Dust (2013)

Čekala jsem kde co, ale tohle opravdu ne... :D

Enderova hra (2013)

Knihu k nám zatím nečetla, film mě nadchl, takže to vidím brzy i na tu knihu. :-)