Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Mnohými značně nedoceněný, ale tento film ze mě udělal fanouška Quentina Tarantina. Velkého fanouška.

Protiúder (2010) (seriál)

Zřejmě nejlepší akční seriál současnosti, který hodně připomíná 24 hodin, akorát zaměření je trochu širší. Jak boj proti terorizmu na blízkém východě, tak zapojování se do různých vojenských konfliktů v Africe, to je specialita britských tajných služeb. Bývalí členové SAS chřestí zbraněmi. Když do svých řad navíc přiberou amerického zabijáka, slušná akce je na světě. První série 90%, druhá a třetí 80%. Čtvrtá řada 100%, určitě zatím nejlepší, zvýšený rozpočet nám ubral napětí, ale přidal opravdu spoustu kvalitní akce. Stonebridge už se snad ani nedá zastavit, kam se na něj hrabe James Bond.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Hodně střízlivý pohled na technologii lidstva v půlce 22. století. Hlášky kapitána Archera, jako "polarizujte plášť" nebo "maximální warp" bych mohl poslouchat pořád. Především vesmírné bitvy jsou zábavné, ale jinak je to seriál určený vyloženě fanouškům žánru, ostatním toho nemá moc co nabídnout.

Bídníci (2000) (seriál)

Některé pasáže, hlavně první část, jsou fajn, ale jinak je to celé zbytečně dlouhé, zbytečně nudné. Pro mě je Gérard Depardieu Obelix a navždycky to tak zůstane. Komedie mu jdou, ale drama, to vážně není nic pro něj. Naopak John Malkovich a především Christian Clavier předvádí něco, co alespoň za ty 3 hvězdičky stojí, i když poslední část už jsem se nudil opravdu hodně.

Vesmírní kovbojové (2000)

Otázka je, kolik takových sovětských, popřípadě spojeneckých satelitů, je na oběžné dráze ve skutečnosti.

13 samurajů (2010)

Filmy z Asie, oproti zbytku světa, většinou vynikají něčím zcela mimořádným a je tomu i v tomto filmu. Lepší je to nevidět, protože Japončíci celým film jen kokotí a pořád dokola to samé. Závěrečná bitva, kdy bojivníci vždycky po malých skupinkách nabíhají jako prasata na porážku, je jen zlatá třešnička na dortu.

Vrah jsi ty! (2003) (TV film)

Několik zbytečných postav, které jsou tady jenom kvůli tomu, aby se děj dal natáhnout. Určitě slabší, než u filmu / seriálu A. C. Dupin zasahuje, kde je případ podle stejné povídky, ale příběh je podstatně kratší a zajímavější.

Babovřesky (2013)

Já bych řekl, že Babovřesky nejsou takový propadák jako Kameňák, to určitě ne, ale na druhou stranu na Slunce seno to nemá ani z daleka, i když se k tomu film snaží přiblížit. Lucka patří k mým oblíbeným herečkám a v každém filmu ji rád uvidím.

30 minut po půlnoci (2012)

Pro ty, kdo čekají, že Scott Adkins, jako vedoucí americké základny na blízkém východě, ve filmu něco ukáže, mají smůlu, protože jen co se rozpovídá, roztrhá ho puma na tisíc kousků. Přemýšlel jsem, že to v téhle fázi vypnu, protože obsazení Scotta Adkinse mě na film nalákalo, ale nakonec jsem se díval dál a stálo to za to. 70%

Sherlock (2010) (seriál)

Skvěle převedený děj z konce 19. století do začátku 21. To se musí nechat, ale pátou hvězdičku nepřidám, protože mi tu chybí Sherlockovy pověstné převleky.