Hamilton: V zájmu státu (2012)

Tajný agent ve službách Jejího veličenstva, akorát se nejedná o Anglii, ale o Švédsko, kde asi muselo mrznout, protože celý film mi připadá jaksi zpomalený. V některých pasážích docela nuda. 60%

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Beru to jako takovou tečku za seriálem, který jsem měl rád. S mluvící hlavou v míse s ledem:) 65%

Akta X (1993) (seriál)

Koukal jsem na Akta X už před 15-ti lety a pořád mě to baví. Takové seriály mám rád. Připadá mi ale, že původní epizody prvních sérií jsou vážnější, kdežto některé díly novějších epizod jsou spíše už jen tak z legrace. Tj. je tam celkem zajímavá zápletka, ale nakonec z toho vypadne úplná blbost. Muldera jsem měl vždycky rád, ale Scullyovou spíše ne, nějak mi nesedla a hlavně její epizody s náboženským zaměřením, to jsem opravdu nemusel. Dostal jsem se asi do půlky 7. série. V budoucnu mám v plánu pokračovat. 70%

Somrák s brokárnou (2011)

Zkuste jít někdy v Brně v noci podchodem z nádraží k Tescu a taky uvidíte bezdomovce. Sice nejspíš nebudou mít brokovnice, ale pokud budete čumět moc okatě, určitě nějakou chytnete. Můžete taky zajít do Mountfieldu, nakoupit sekačky a rozdat jim to, ale žádné šunty, bezdomovci to poznají a dostanete po hubě znovu. Tak pozor na to.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Skvělý Marek Vašut jako Kilián Pádlo. Všichni tady hází špínu na Pavlínu Moskalykovou, ale myslím si, že závěrečné díly, které natočila ona, příběh skvěle ukončují. Ano, mohlo to pokračovat všechno ve vyjetých kolejích, ale proč? 80%

Trainspotting (1996)

Někdy docela vtipné dialogy, ale většinou jen pořád se opakující situace s drogami. Chci přestat, zkusím přestat, nejde přestat a tak pořád dokola. 60%

Prometheus (2012)

Krásná Noomi Rapace. Tím to bohužel končí, o moc víc vám Prometheus nenabídne. Snad jen Medic Kit, což je taková rakev, kde vám třeba odstraní slepáka nebo uříznou hlavu (to samozřejmě není naprogramované, ale při troše dobré vůle by to snad šlo). 60%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Všechno, co bych chtěl říct o kvalitě Hry o trůny už je tu napsáno alespoň 1403x, takže zmíním snad jen mou oblibu k některým postavám. V první řadě je to Lord Tywin Lannister a jeho nekompromisní přístup a efektivní schopnost řešit problémy. Dále pak Roose Bolton. Jeho metody ale dosud nebyly oceněny. Následuje Bronn, který pro mě zosobňuje nerytíře. Mohl bych zmínit i Sandora Clegana a i když je také nerytíř, ten je prostě velký a silný, takže za Bronnem u mě zaostává. A v neposlední řadě Stannis Baratheon, který je podle mě právoplatný král a Železný trůn bych nerad viděl v jiných rukou (nebo spíš pod jiným zadkem) než jeho. Pozitivní body u mě získala i Arya Stark a Brienne z Tarthu. Rád bych se jednou na ten diamantový ostrov podíval, ale vím, že bych zjistil, že tam žádné diamanty nejsou a už by to místo pro mě ztratilo veškeré kouzlo. Nakonec můžu naházet všechnu špínu na Daenerys Targaryen. Neměl jsem ji rád v knize a nemám ji rád ani v seriálu. A úplně nakonec bych rád nebo spíš nerad vytknul tvůrcům 2 věci. 1. Zimohrad je špatný, špatný a špatný. Největší hrad severu a taková kulisácká skládačka. 2. Souboje. V dnešní době by mohla přibýt spousta soubojů v hi tech stylu.100%

Spartakus (2010) (seriál)

Mohl bych sem zkopírovat to, co jsem napsal k prequelu Bohové arény. Splněný dětský i dospělý sen o akčním seriálu. V první sérii se mi nejvíc líbil Manu Bennett jako Crixus. Samotný Spartakus mě nechytl. Ve druhé sérii to je ze začátku docela nuda, dokud se neobjeví Gannicus, bez něj by to nebylo ono. Jediná věc, co mi ve Spartakovi hodně chybí, je mistrovské ovládání jiných zbraní, než je jednoruční meč. Vezměme si, Gannicus, jednoruční meče, Spartacus, jednoruční meče, Crixus jednoruční meč a štít. Žádný top bojovník tam nepoužívá jiné zbraně. A třeba Galové byli známí používáním seker. Špičková akce se sekerou tomu dost chybí.

Česko hledá SuperStar (2004) (pořad)

U nás ve své době celkem novinka, proto se na to dalo koukat. Fandil jsem Šárce Vaňkové, ale Aneta je taky pěkná a zpívat umí, takže i když jsem jí smsku neposlal, (chtěl jsem, ale nějak z toho sešlo:) jsemjí to vítězství přál. Další díl jsem už neviděl, vím jen, že vyhrál Horváth.