Králova řeč (2010)

Colin Firth for president! Or king! Or at least Oscar winner!

Něco jako komedie (2010)

Mladý chlapec trpiaci depresiami sa po pokuse o samovraždu rozhodne prihlásiť na psychiatriu a ešte nevie o tom, že mu to zmení život... Príbeh je silno predvídateľný a neprekvapí prakticky ničím. K pozretiu ma dotlačili predovšetkým mená, a to Emma Roberts a Zach Galifianakis. Druhý menovaný bol bol ťahúňom celého filmu a aj keď nebol ústrednou postavou príbehu, jeho väčšinou humorné poňatie aj vážnejších situácií ma vždy rozosmialo. Tak, či tak, na poli amerických nezávislých dramedy filmov to bolo veľmi príjemné osvieženie, ktoré ma bavilo a ku ktorému nemám väčšie výhrady. Žiadny zázrak, ktorý mi ale v danej chvíli sadol ako riť na šerbel. PS: Variácia na Under Pressure bola beyond epic!

Černá labuť (2010)

Bez nadsázky famózna Natalie Portman vo filme, ktorého som sa spočiatku dosť bál. Balet rozhodne nie je moja parketa a v živote som na žiadnom nebol. Aronofskemu ale verím a Portman je tiež zárukou kvality. Postava baletky, ktorá je pre slávu a dokonalosť schopná urobiť čokoľvek aj za cenu vlastnej sebadeštrukcie vyráža dych. Postupom času atmosféra ešte viac hustne a okrem intríg príde aj na pochybovanie o tom, čo je vlastne skutočnosť a čo nie. Až vo Vás plynutím času vyvoláva stále nepríjemnejší a temnejší pocit, ktorý vyvrcholí v poslednej 20 - 30 minútovke spôsobom, pri ktorom nedýchate. Perfect... It was perfect.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Nič prevratné, ale film si drží úroveň napätia od začiatku do konca, o čo sa starajú hlavne Washington a Travolta. Na jedno večerné uzimené pozretie som úplne spokojný.

Má je pomsta (2002)

"Pane, když se mi něco stane, lidi z mojí teroristické skupiny vás zabijou. Krutě a nemilosrdně. Dala jsem jim vaši fotku."

Zombie Apokalypsa (2009)

Jeden z najbrutálnejších, najkrvavejších a nahnusnejších zombie filmov za poslednú dobu, čo z neho robí nadpriemer. Miestami je to fakt ultrabrutálne, platí staré známe pravidlo, zabije ich strela do hlavy alebo v tomto prípade aj jej ručné rozmlátenie o stenu. Príbeh tu vôbec nie je potrebný, dokonca sa ani nedozviete, čo nákazu spôsobilo. Je to iba samé strieľanie a mlátenie sa prakticky od začiatku do konca. Je to fakt zábava, ale nič pre slabé žalúdky.

The Winning Season (2009)

Sam Rockwell tu hrá bývalého talentovaného aj keď neúšpeného basketbalistu, ktorý sa vracia na palubovku ako tréner stredoškolského dievčenského družstva z pozície umývača riadov v miestnej reštaurácii. Celý film v podstate stojí na jeho dobrom výkone. Je to taký malý, milý, americký nezávislý film, na ktorý sa dobre pozerá a po konci som z neho mal ten dobrý pocit a úsmev na tvári, čo mi úplne stačí. Plus krásna Emma Roberts ako čerešnička na torte. Prosím, viac takýchto jednohubiek.

Cherrybomb (2009)

Určite to nie sú čisté 4* ale na filme som si všimol viac kladov ako záporov, tak sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu. Významne tomu pomáhajú hlavné postavy, u ktorých cítíť chémiu, preto aj ich ľúbostný trojuholník nevyzerá ako nepodarený zlepenec náhodných ľudí. Myslím si, že o Grintovi ešte budeme počuť nielen v súvislosti s Harrym Potterom a druhý z nich, Sheenan momentálne v Misfits kope riť všetkým ostatným a jeho svojský štýl hrania mi vyhovoval aj tu. K tomu ešte sympatická blondína a trio je a svete. Originalitou, ani nepriehľadnosťou príbeh neovplýva, keďže prakticky od začiatku je jasné, že sa rútia do záhuby. Okrem hecov ho z priemeru vyťahuje dobrá hudba a to, že film príjemne plynie a za tých 90 minút sa veľmi nemáte kedy nudiť.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Po prvej sérii klobúk dole. Takto svojský seriál som už dávno nevidel. Niektoré postavy sú k sebe miestami tak nepríjemné, že máte chuť ich udrieť do tváre, ale aj tak si ich časom zamilujete. Mať sprosté reči sa dá evidentne aj s noblesou a krásnym britským prízvukom. Nathan for president!