Air Force One (1997)

Americký Patriotismus opět zasahuje. Škoda, že se tomu Ford zaprodal. Tohle mu nesluší. Tento film nemá absolutně soudnost. Akce je tu celkem dost, takže je na co se dívat, ale opět nás američtí filmaři nutí nepřemýšlet a pouze se užít akčák jako prase. Další oddychovka, která nezaujme, ale ani neurazí.

Geriho hra (1997)

Dokonalé. Po celé 4 minuty jsem měl úsměv na tváři a jen se tetelil. Ukázka toho jak obehrát sám sebe. Skvělá režie. Precizní pixarovská animace. Pinkava je vážně profík. A ten dědula je výborný, mám pocit, že to je ten co v Toy Story dvojce byl Woodyho opravářem. Nicméně je tohle na jasných "5*****". Skvěle strávených pár minut.

Hra (1997)

Fincher dokáže neuvěřitelné výtvory. Hra je toho jasným důkazem. Už předchozí snímky (Klub rváčů a Sedm) mě neuvěřitelně dostaly a tohle dílo mě rovněž absolutně odrovnalo. Po celou dobu snímku jsem se nedokázal odtrhnout. užíval jsem si každou scénu. Vynikající temná atmosféra doprovázená precizními hereckými výkony. Spousta zvratů a nečekaných okamžiků dělá s filmu neuvěřitelný trhák. Těším se na další Finchrův počin. Dávám 5*****, které nejsou uplně stoprocentní, přesto nemůžu hodnotit jinak. Já si to vážně obrovsky užil.

Kontakt (1997)

Naprosto strhující snímek o odhodlanosti v něco, čemu člověk plně věří. Ukázka toho, že i když je film o ufo, nemusí se v něm vůbec ukazovat, aby byl snímek věrohodný. Na jedničku zvládnutá role Jodie Foster, které jsem věřil každý pohyb a každé slovo. Zbožňuji přesně takovéto snímky, jenž mě nutí přemýšlet, proč tu jsme, kdo je s námi ve vesmíru, dostaneme nějakou zprávu z kosmu, která nás přesvědčí o existenci jiného života ?! Idea filmu je vážně dokonalá. Jediné co mě zklamalo, byla ta část SPOILER, ve které Ellie odcestuje červí dírou, poté následuje ztvárnění onoho místa a setkání s otcem SPOILER. Přesto mě tento film opravdu neuvěřitelně bavil a třešničkou na dortu byla přítomnost osobností jako McConaughey, Nixon, Clinton, Armstrong a Aldrin.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Naprosto neuvěřitelný snímek. Příběh šlape jak švýcarské hodinky. Ani minutu nenudí, vše je skvěle načasované. Po celý snímek je třeba vše řádně sledovat a poslouchat, aby jste si detektivní atmosféru užili. A nejednou třešničkou na dortu je samozřejmě hvězdné obsazení. Spacey, Crowe, Basinger, Pearce, DeVito a v neposlední řadě Cromwell ? To je naprostá slast. Stydím se, že snímek takového formátu a perla celé kinematografie, se ke mě dostala až nyní. Možná o to více jsem z toho byl unešený. Pro mě jasné pětihvězdičkové hodnocení, tohle mě vážně bavilo.

Lost Highway (1997)

Filmy od Lynche si vždy nechávám na tu správnou dobu, člověk potřebuje klid a žádné rozptýlení, aby mohl sledovat každý detail. Občas je to ale fuška. Tohle je opět záběr na mozek. Klasická Lynchovina. Řekl bych, že to asi nemá mít žádný děj, nebo pokud ano, chápe jen sám David. Je to velmi chaotické. I přesto je to absolutní famóznost. Už od prvních minut jsem byl zařezaný a užíval si temnou atmosféru doprovázenou precizním soundtrackem. Postava MysterMana je taky skvělá. Snímek obsahuje opravdu prvotřídní mysteriózní prvky. Pokud je Lynchovství Vaše hobby, tak neváhejte, je to lahoda !

Sedm let v Tibetu (1997)

Famózní reálný snímek, který opravdu vtáhne do děje. Zaujalo mě to již od prvních minut. Film opět stojí na jednom z nejlepších herců, který vůbec existuje. Brad i přes svůj mladý věk, táhne film naprosto bez problémů. Díky tomuto snímky člověk opravdu otevře oči a začne si uvědomovat ty pravé životní hodnoty. Tento snímek mi dal krásné výpravné záběry a nové informace. Přesto věřím, že se z toho dalo vyždímat ještě o něco víc a proto hodnotím 85%.

Čas zabíjet (1996)

K tomuto snímku mě přivedla herecká armáda kterou mám až na Sandru moc rád. K milému zjištění byl film i krimi thrillerem z 90´ a jako třešnička na dortíku byl v hlavní roli rasismus. Pro mě precizní koktejl. Přesto všechno se mi to zdá jako šíleně rozporuplný snímek. Nevím zda jsem si ho užíval, nebo mě místy nudil ?! Každopádně vím, že přítomnost Spaceyho a McConaugheyho byla víc než skvělá, na těchto dvou mužích snímek bez pochyby stojí. Zdálo se mi to často dost přitažené za vlasy, možná až trochu nereálné. Velká část se odehrává v soudní síni, s čímž jsem absolutně neměl problém. Nevím, je to rozhodně jeden z těch povedenějších Schumacherových snímků, ale byl vytvořen v té nevyrovnané části jeho kariéry, což se na filmu bohužel podepsalo.

Dealer (1996)

Jeden z mála dánských filmů co jsem viděl. Zaujal mě hlavně námět filmu a vysoké hodnocení. Ovšem asi jsem do toho šel s moc velkým nadšením. Což se mi většinou nevyplácí. Bohužel taktéž se stalo i u Dealera. Neříkám, že je to špatné, to vůbec, ale chtělo to rozhodně větší zápletku. V podstatě celý film jsem pochopil během první půlhodinky, pak už se nic podstatného nedělo. Pořád jen o tom jak sehnat prachy, aby měl boss klid. Ovšem co musím filmu velmi pochválit je atmosféra a Slavko Labovic. To je skvělá kombinace, která mě vážně bavila. Místy i ty rvačky, krev, přestřelky a kupa sprosťáren. Bohužel to je vše, co mě zaujalo a proto hodnotím 3***. Nenadchne - Neurazí

Rivalové (1996)

Adama mám rád a to hodně. Nějak jsme si na něj opět vzpomněl a chtěl si pustit něco starého a něco co jsem ještě neviděl. V tu chvíli jsem narazil na Rivaly. Hodnocení bylo celkem slušné tak jsem se do toho pustil. A co k tomu říct ?! Je to prostě klasický Sandler pod Duganovou taktovkou. Ten má tenhle humor rád se bude bavit, kdo ne najde se tu pro něj pár scén, které ho zaručeně pobaví. Já si to celkem slušně užíval a dnes si zřejmě pošlu další nášup od dvojice Sandler&Dugan.