• Krátkometrážní

Komando (1985)

Jeden z nejlepších Schwarzeneggerův filmů co má. Když neštěkají jeho zbraně tak Arnold jako John Matrix trousí one linery tak jak rakušácky umí, krmí srnky, nosí klády, uspává lidi, seče kulometem trávu, trhá budky nebo rozdává páru. Prostě akční film v tom nejčistším podání. 5* a.k.a 90%

John Wick (2014)

Po Americku rozjetá Raidovská akce, kde je choreografie na mistrovské úrovni, Reeves cáká charismatem na všechny strany jako Baba Jaga, kolem něj je aura badass nájemnýho zabijáka s dobrým srdcem a ve výslužbě. Zabijete mu psa a tím spustíte gigantickou lavinu, která se potáhne minimálně přes několik filmů a seriálů. Proč ne, ten svět funguje a vždy má co nabídnout. Hlavně je to hrozná stylovka. 5* a.k.a 90%

Spider-Man: Bez domova (2021)

Největší fan servis v historii filmografie. Start je trochu pomaljší, ale jakmile dojde na první náznaky z jiných Spider manů, tak se to rozjíždí a nezastavuje až do konce. Obrovskou měrou si to herecky krade pro sebe jeden člověk a není to žádnej SM. DaFriend to tady neskutečně zabíjel (doslova) a užíval si každou chvilku na plátně. Samozřejmě všechna camea potěšila a ke konci už jsem málem euforií (dvojsmysl!) plakal. Hrozně přeju Garfieldovi, ať si ještě natočí jeden film s Venomem, Tobey ať si střihne čtyřku s kýmkoliv a Holand ať už dál nepokračuje, tohle je důstojná trilogie. 5* a.k.a 95%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Jeden z nejepičtějších Marvel filmů vůbec. Obrovský (a hlavně smysluplný) fan servis, všechno je větší a výlety do minulosti/budoucnosti jsou fajn. Vše dává smysl a Quicksilver si to krade pro sebe. 5* a.k.a 95%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Za tohle by mi asi všichni fandové Marvelu (a filmů celkově) nejraději uřízli chuj, ale mně to neva. Osobně mám Garfielda jako herce moc rád a tady ten Peter Parker mi v jeho podání seděl nejvíc. Jednička mi moc nesedla skrze záporáka a tu máčku kolem, ale tady už to bylo mnohem lepší. Zkrátka mi to tady fungovalo a šlapalo jak má, já za to nemůžu, za to může Webb. 5* a.k.a 85%

Rivalové (2013)

Ron Howard zas natočil Oskarovou věc, která se hodně těsně otírá o skutečné události ve světě Formule. Jak jsou mi formule u prdele, tak tady to byla pastva pro oči. Hlavně teda ta dramatická část, tu Howard dává jako vždy na jedničku. Všechno na tom podtrhuje vynikající hudba Zimmera. Navíc je to Hemsworthova nejlepší role vůbec. 5* a.k.a 90%

Drive (2011)

Poprvé, co jsem se zamiloval do Goslinga. Jeho stoická póza a minimalistické hraní z něj sálá na sto honů, charismatem může plýtvat celej život a ještě mu zbude a klidně nemusí ani promluvit. Je to takovej vážnější avychytralejší Baby driver. 5* a.k.a 95%

Zjizvená tvář (1983)

Jeden z mála filmů, kde Vám nenásilně podsunují sympatie k hlavnímu hrdinovi, který je i záporákem, jak všem ostatním, tak hlavně sobě. Původně politický thriller se mění ve fiktivní životopis gangstera nejhrubšího zrna, kde sympatie jdou vyvolat, ale opačným směrem, není to ani o tom fandit menšímu zlu, když je hlavní postava to největší zlo. Kultovní záležitost s dosahem do popkultury i dnes. 5* a.k.a 100%

Dokonalý trik (2006)

Tohle jsem od Nolana absolutně nečekal a naprosto mě tím odjebal. Souboj dvou kouzelníků (resp. podvodníků) o prestiž, lásku a hlavně život. Při zamotání Tesly do příběhu jsem se začal motat taky a konec (přesněji celý film) jsem si musel několikrát pak pustit, abych si byl jistý, že jsem vše pochopil tak, jak mistr zamýšlel. O hereckých výkonech nemá cenu ani debatovat. 5* a.k.a 90%

Den nezávislosti (1996)

Stejně jak u drtivé většiny 90' filmů tak ani tady není potřeba psát jaké kvality to má. Všichni to ví a vidí. 5* a.k.a 90%