Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Horor
  • Krátkometrážní

plakát

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

No, ono to zlý nebylo, pokud od toho člověk nečeká bůh ví co. Jenže u mně bůh věděl co čekat, respektive v co jsem doufal, a nedostal jsem. Do půlky to má hodně (ne)příjemnou atmosféru a bylo to víc jak Blair Witch než PA, od PA to zdědilo jen název a většinu neduh, kterými série trpěla. Že mi zprznili Asmodea budiž, ale když už na něco došlo, tak to bylo ohraný, hloupý a herci v hektických pasážích byli vyloženě k smíchu. Vyloženě hovno, jak jsem prorokoval, to není, ale taky to nevoní po fialkách. Jmenovat se to jinak tak bych dal i tu čtvrtou, takhle jen 3* a.k.a 50%

tick, tick...BOOM! (2021)

Si to pouštím, že Garfield a životopisnej film, budiž. A vono kurva muzikál. A ještě k tomu špatnej. 2* a.k.a 40%

Není čas zemřít (2021)

Dobrý to bylo, solidní rozloučení s Craigovým Bondem, konec mě ale za srdíčko nechytnul, akce slušná a přehledná, Ana De Armas je bohyně, sem tam jsem postřehl horší CGI, papírovej záporák. Suma sumárum je to u mně asi třetí nejlepší Bondovka s Craigem. 4* a.k.a 85%

Halloween zabíjí (2021)

Doufal jsem v jatka a větší sondu do duše chudáka Michaela. To jsem dostal, ten film táhne na zádech vlastně jen Michael a jeho styl pro vraždu, solidní bodycount a ještě větší závan temnoty. Dá se i tak nějak pochopit a brát jeho ,,nesmrtelnost” (čím víc vraždí, tím je silnější), má to ten pach lehkýho nadpřirozena a to je celkem fajn. Epická je scéna, kdy leze z hořícího domu, svírá pevně cep, maska napůl rozteklá, plameny má v piči, do toho slow motion, epická hudba a hasiči startující pilu, to hřálo u srdce. Ale! jakmile je jakákoliv scéna mimo Myerse, tak to padá do hluboké hloupé žumpy. Logiku a bůh ví jak chytrej scénář jsem od toho nečekal, je to přece slasher jak víno, ale tohle už mi připadalo celkem přes čáru. Každá z postav je tupá jak poleno, jsou nudné, nezajímavé a hlavně zbytečně natahované, stejně každej umře, to ví pozorný divák už od cca. desáté minuty a trapných scénách v baru. Davová hysterie a domobrana byla fajn nápad (mrknutí na dvojku), ale tak kravsky a zbytečně provedenej, že pokaždé když někdo řekl už po desáté Zlo dnes v noci zemře, tak jsem jen protáčel oči a doufal alespoň v průměrný konec. Ten průměrný byl, s kapkou překvapení a sadismu Michaelovi vlastnímu, ale pořád hrozně, ale hrozně, tupý. Celej film tam někdo mekotá o tom, jak správně ho zabít a nedávat mu šanci se znova vzchopit, přitom v další scéně je Michael na zemi a všichni na něj čumí a čekají až se zvedne a všechny povraždí. Všechno je v tom filmu zlý, i chudák Lee Curtis, která má alespoň pádnej důvod se do toho nezapojovat. Tudíž tam byla zbytečně. Ale Michael zabijí hodně efektivně a s citem a to je proč tu postavu tak miluju. Na třetí (technicky čtvrtej) se těším a i když tuším konec, tak není všem dnům konec, prý to chtějí natáhnout dál než na moderní trilogii. A to už zní zle. Halloween Kills už podruhé (narozdíl od 2018) neuvidím. 3* a.k.a 55%

Zhoubné zlo (2021)

No co tady zase Wan vysral není ani možný. Po špočkovým Saw a nadprůměrným (v rámci komerčního subžánru) Conjuringu nám dodal nelogickou a plytkou komedii, kdy se z nádoru stane mstivej parkourista. Děr v ději jak když nasere a logika odešla ještě před začátkem filmu. Pár scén bylo celkem působivých, ale ve výsledku to ničemu nepomohlo. Ten chlap ať raději zůstane u praktických a poctivých cliché duchařin a raději neexperimentuje, je po tom hovno. CGI taky stálo za hovno a v mnoha případech tam bylo úplně zbytečně. 2* a.k.a 30%

Kate (2021)

Solidní Wickovská jednohubka se sympatickým castingem, dobrou choreografií a hodně slušným prostředím. A taky MEW <3. Na Netflixu je dost hoven, tohle ale voní po Japonské třešni. 4* a.k.a 80%

plakát

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Za mě podstatně horší než předcházející série. Z oblíbených postav jsou kreténi, z neoblíbených ti lepší a nebinární stvoření mi to spíš zhnusilo, nic proti nim, ať jsou třeba vrtulník, ale to já e e. Fekální a prcací humor už se začal přejídat. 3* a.k.a 55%

plakát

Clickbait (2021) (TV seriál)

Start zajimavej, střed nudnej, konec lepší. Taková levná kriminálka s moderním pojetím. Kdyby tam nebyly zmíněny státu jůesej, tak bych řekl, že to točil čiman v Evropě. Tak levně to vypadalo. 3* a.k.a 50%

Diplomová práce (1996)

Taková lehká a naivní variace na 8mm. Na zabití dvou hodin dostačující, ale nic víc. 3* a.k.a 50%

plakát

Tiché místo: Část II (2020)

Bavilo mě to víc než jednička, i když citelně chyběl Krasinski, ale náhrada v podobě (za mě vždy a všude vynikající) Murphyho byla více než dostatečná. Úvodní scéna s počátkem invaze je jeden z nejlepších úvodů za poslední roky v post-apo filmech. Chci třetí díl a chci ho hned. 4* a.k.a 85%