Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Horor
  • Krátkometrážní

Rozpolcený (2016)

Pro mě asi Shyova topka, tady se trefil castingem, nápadem a dokonce ani technicky to nebylo na hovno. Potahaly to postavy, McAvoy pure acting skills, AT Joy a její oči. Twist na konci mě donutil se podivat na Vyvolený. A i vedle skleněného je tohle nejvyšší liga, i když by někteří řekli, že Vyvolený je top. Ne u mně. 5* a.k.a 90%

plakát

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Za mě mnohem slabší, než předchozí dva díly. Poprvé se mi nelíbila změna v toku děje a úplně odpískaná linka s Billem (ta herní). To, že to byla homosexuální love story (pro mě bez emocí, prostě jsem jim to nežral) mi vůbec nevadí a ani tak velká odbočka. Vadí mi, že odebrali jednu z těch nejlepších částí hry a zabili Billa. Naprosto zbytečná epizoda. Obohacující a dobře natočená ano, ale úplně zbytečná. Takovej o něco lepší průměr. 3* - 4* a.k.a 65%

Men (2022)

Trochu víc ironicky feministický, ale má to pod křídly A24 a ti davájí prostor lidem s jinou vizí vnímání filmu. Někde je to artovější (Lighthouse, Macbeth), jinde syrový až na kost (Hereditary, Midsommar, Green room), pak ujetý zvláštním směrem (Tusk, Disaster artist, Spring Breakers), ale nikdy se to nezavděčí komerčnější části publiku. Tohle není vyjímka, ale já se bavil od začátku ale bohužel ne v konci, ten jim ujel. Ale budiž. Herecký výkony nemusím ani komentovat, ten typek to odehrál sám. Naprosto chápu, že tohle nesedlo každýmu. Za mě 4* a.k.a 70%

plakát

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

Lepší než první díl ale pořád mi tam tepchu vadí/nevadí úprava příběhu oproti hře. Trochu moc na můj vkus spěchají, ale na druhé straně Tess dopadla mnohem hůř tady než ve hře. A občas mi vadila roztřesená kamera při statických záběrech, kdy se nemusela vůbec třepat. Ale to jsou jen detaily. Pořád je to hodně naprůměrný seriál a produkce HBO na tom jde sakra vidět. 4* a.k.a 88%

plakát

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Poměrně věrně se to drží předlohy (zatím) a ještě o něco málo rozvíjí příběh v pozadí. Atmosféra a soundtrack srovnatelný s hrou, praktické efekty super, lehké změny v pořádku. A pak je tu casting. Na všechny se dá zvyknout, ale Ellie je jiná liga, tam je po vzhledové stránce vše špatně. Herecky a ztvárnění charakteru Ellie je ale celkem v pohodě. Uvidíme, jak se ne/bude kvalita držet dál. První díl za solidní 4* a.k.a 85%

plakát

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Neviděl jsem jedničku sice, ale nebyla to potřeba. Grafika o 10 levelů jinde, úplně jak Into The Spiderverse, plno neviditelných narážek na ostatní filmy a příjemně to hintuje dalšího Shreka. Jak na animáky nejsem, tak tohle bylo hodně fajn. Prakticky bych vytknul jen lehkou plytkost příběhu, ale co čekat od pohádky. Vypíchnul bych jednoznačně grafiku, Vlčí zápornou postavu, která když se objevila, tak navodila skvělou atmosféru a hint na Shreka 5. Jestli budou pokračovat podobným stylem, sem s tím. 4* a.k.a 85%

Cyborg (1989)

Tohle je špatný i na 89 rok. Hudba jak z videohry ty vole a ta snaha o herectví je až zoufalá. Van Damme v nejlepších letech to tahá, ten jedinej na place veděl co se děje. 1* a.k.a 15%

plakát

Sopka: Záchrana z Whakaari (2022)

Pojeďme na sopku, řikali. Bude to sranda, řikali. Hodnocení spíš za informovanost o katastrofě než za zpracování a chytnutí za srdíčko, to Netflix neumí. 4* a.k.a 70%

Superbad (2007)

Viděl jsem to poprvé už dávno, ale neměl jsem k tomu vztah. Teď už to bylo jen nostalgický ohlídnutí za počátky Hilla a Emmy Stone, ale má to feel good momenty a dobrou kameru. Ceru ale nemusím v ničem, paradoxně jsou ale jeho filmy u mně za 4* většinou. Zde je to také tak. 4* a.k.a 75%

plakát

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Scenérie, kostýmy a podobný nafintěný sračky my umíme, to jo. Dá se na to tím pádem i dívat, nebo-li přetrpět, ale jinak je to jen další cliché českej pohádkovej výplach. 1* a.k.a 15%