Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (2 301)

Věčný bojovník (2006)

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 4/10 Akce 5/10/// PLUS: spojení čínské mytologie a finského eposu může být pro diváky lákavé, pro zasvěcené diváky pak zcela určitě jasná volba (severní sousedé si film užijí), stejně tak je poutavě udělaný přebal DVD, který prostě chcete mít ve své sbírce, akční scény mají úroveň MÍNUS: škoda, že akčních scén není víc, nic neříkající vyprávění, pomalé posouvání v ději, celkově složité na pochopení, možná tam ale jen není co pochopit, neznalý divák se bude těžko orientovat a bude se dost nudit/// Shrnutí: Já se nudil fakt hodně a přitom se stává, že mě nejeden podobný zahraniční a pro mě neznámý snímek překvapí. Tady jsem byl spíš rozčarován a unuděn. Škoda./// Celkem 31%///

plakát

Voda, krev, rakije a zombie epidemie (2019)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// PLUS: tak už i Chorvati a Srbové mají svůj zombie film, je to občas sranda a je tam hodně "národních" scén, kde si jeden národ z druhého utahuje MÍNUS: faktem je, že kdyby mi krví kolovala rakije, tak si film ještě víc užiju, stejně tak platí, že víc se u něj zasmějí místní, herce neznám, tak jsem si je nemohl nijak užít v jejich rolích/// Shrnutí: mírně tomu filmu nadsadím, protože je neškodný a třeba sci-fi prvky a zápletka je zajímavá. Snad jen to zpracování je takové levnější, díky americké produkci jsme zvyklí na vyšší technický um tvůrců. Asi někde pohledám tu 25letou rakiji, co jsme si kdysi převezli z Chorvatska/// Celkem 61%///

plakát

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021)

KINO Art/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 4/10 Kamera 10/10/// PLUS: jsem si celkem jistý, že pro cinefily, milovníky rumunské kinematografie a režiséra Radu Jude to bude skvělý film, určitě je také odvážný a vlastně díky mainstreamovému názvu láká nejen artové diváky MÍNUS: přesto musíte být cílovým publikem, jinak odejdete z kina neuspokojeni/// Shrnutí:  Už před lety jsem psal recenzi na Judeho Aferim! a i zde nalézám podobný styl, jen v jiných kulisách. Film vypráví o vážných a aktuálních problémech, především současného Rumunska, ale to samé se děje všude jinde na světě. Snímek ocení (s přibývajícími léty o to víc) filmový historici. A to hned ve třech rovinách. V rovině přímé současnosti a velké filmové výpovědi na aktuální témata včetně až absurdně působící Covid pandemie. V rovině nedávné i dávné minulosti a historii včetně použitých starých záběrů a v rovině budoucích diváků a jejich pozdějšího náhledu na naši současnost a její problém(y)./// Celkem 73%///

plakát

Highlander 5 (2007) odpad!

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 3/10 Efekty 1/10/// PLUS: hudba by se krásně vešla do jednoho sestříhaného klipu, je to totiž to nejlepší co film nabídne, jo a taky tu hraje Adrian Paul MÍNUS: totálně zmršený, to bylo něco strašného tohle sledovat, nejvíc mě iritoval klipovitý střih, levná výprava a dekorace, mizerné efekty a pošahaný příběh a směšné dialogy/// Shrnutí: Totální ukázka sestupné tendence celé téhle série, kdy pátý film už nemá kam klesnout. Musím se snažit najít pozitiva a taky pravda, napoprvé jsem to nedokoukal. Nesrovnatelně odlišný zážitek oproti prvnímu dílu, který jsem sledoval na skotské vrchovině./// Celkem 15%///

Nikdo (2021)

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Akce 9/10/// PLUS: super akce, po tom všem co jsem už viděl, tak jsem stejně nestačil žasnout, je přehledná, brutální, krvavá a sebevědomá, neokoukaný a přitom "svůj" Bob Odenkirk, Christopher Lloyd v akční roli skutečně potěší, je také radost vidět Alexeje Serebrjakova v další záporné roli, hudba se povedla, často vytvoří originální atmosféru ke klasické akční scéně MÍNUS: Michael Ironside pěkně přibral, děj je přes všechnu originalitu (převážně v choreografii) poměrně předvídatelný, a také je to ještě o něco méně uvěřitelné něž jiné akčňáky, ale komu to vadí?/// Shrnutí: Třeba že první polovina je taková klidnější, dává tušit, že se bude dít něco velkého. Zvrat přibližně v polovině filmu dodá ději pořádné grády. Nikdo je Někdo a tohle je jedna z těch velice povedených žánrovek. Pokračování si dám rád./// Celkem 90%///

Becky (2020)

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 9/10/// PLUS: Lulu Wilson má potenciál-té holce to naštvání a další emoce věříte, Kevin James v opravdu nezvyklé psychopatické roli, drsné, vážné a bez špetky humoru nebo nadhledu, postavy se chovají celkem reálně, kamera se nebojí jít do detailu MÍNUS: není tedy pro slabší povahy, prvních 20 minut se víc tváří jako rodinné drama/// Shrnutí: Opět tak trochu nečekané překvapení a žánr, který mi dost sedí, tedy sub-žánr home invasion plus pomsta. Je to takový mix filmu Hanna (jen Becky není vycvičená), Přání smrti, kdy má hlavní "hrdinka" důvod pro mostu a nečekaně také snímku Sám doma. Ona tedy není úplně sama, ale na protivníky si musí vyzrát sama a jde na to občas i dost chytře. Kdo uvidí, pochopí./// Celkem 79%///

O život (2019)

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 6/10/// PLUS: potřetí Frank Grillo, o něco lepší byl ještě Anthony Mackie a Marcia Gay Harden tady zahrála pořádnou potvoru, občas jsem se i zasmál a hlavní dvojice si postupně k sobě (a ke mně) našla cestu MÍNUS: nemůžu si pomoct, ale slabší scénář a logika věcí, která mi kazila zážitek, vše hodně nepravděpodobné a zároveň neoriginální/// Shrnutí: Tady trochu nevím čím chtěl film být. Kriminálkou, gangsterkou, nebo buddy comedií? Příběh občas funguje dobře (motivace postav) a občas nelogicky (jednání postav). Závěr jsem si ale užil a byl až do konce v napětí./// Celkem 61%///

Boss Level (2020)

Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 10/10/// PLUS: tak především asi můj nejoblíbenější žánr - akční sci-fi časovka, navíc se to občas nebere vážně, Frank Grillo je pro mě nový objev, má to zajímavé zvraty, změny tempa i nálad (parodie, akční, komedie, drama), hodně se mi líbila přestřelená akce, proměny hlavního hrdiny a jeho změna vnímání (rezignovanost, nasranost), celkem solidní obsazení a opět Mel Gibson jako typický záporák MÍNUS: pro někoho možná opakující se žánrové schéma, ale to by jsme mohli tvrdit u čehokoliv /// Shrnutí: Do maximálního hodnocení ještě něco chybí, třeba Na hraně zítřka byla ještě více "výpravná scifárna". Deadpool má ještě víc nahláškovaného hrdinu a Free Guy bude asi ještě větší sranda...přesto jsem se dobře bavil, především skvělou akci, kterou jsem si moc užíval včetně plusů které jsem zmínil výše a mám chuť se na film podívat ještě jednou./// Celkem 83%///

Cosmic Sin (2021)

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Atmosféra 3/10 Efekty 2/10/// PLUS: plakáty k filmu, začátek se tvářil zajímavě, k mému překvapení a při troše představivosti dosáhnete pocitu, že se to odehrává někde ve vesmíru MÍNUS: zásadně tomu chyběla větší dynamika, cca od 30 minuty je to děsná nuda, výprava je poměrně tristní, připomínalo to nějakou LARPpovou hru, ve které se mnou "hraje" Bruce Willis, viz "asi robotické" obleky, které působí hodně plastově, být to natočeno tak před 25 lety dá se omluvit technická nedokonalost a vizuální "nepokrok" za posledních 500 let, ale popravdě spousta devadesátkových scifáren vypadá lépe, z emzáků moc neuvidíme, trochu připomínají skřety z Pána prstenů, také se tu hodně vykrádá z jiných filmů, např. Hvězdná brána/// Shrnutí: Snad si tvůrci nemyslí, že tohle se jim povedlo. Nalákat na Bruce Willise, věrné jeho fanoušky, se vám podaří vždy, ale o to větší zklamání jim přinesete. Dal jsem tomu šanci, ale je to ztráta času./// Celkem 25%///

Popravčí (2005)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// PLUS: prostředí, kulisy a kostýmy, možnost seznámit se prostředím a zasazením, které není tak obvyklé MÍNUS: bezútěšnost snímku, není to další Statečné srdce, i když by mohlo být, má to komornější vyprávění a možná i trochu pomalejší tempo/// Shrnutí: Na tohle se opravdu těžko dívalo. Je to smutné, kruté a nespravedlivé. O to víc že hlavní hrdina je sympaťák, příběh je dobře vrstvený a dávám průchod fanatikům, lumpům a inkvizici. Toho hezkého tu skutečně mnoho není a vše spěje ke špatnému konci. Nebo, že by tu byla nějaká naděje?/// Celkem 71%///