Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (2 334)

Postal (2007)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Akce 6/10/// PLUS: některé momenty jsou TOP "hele kočka!, že ji nepoužije jako tlumič?" (od smíchu jsem spadl z křesla a málem zalehl kocoura) MÍNUS: stále dost laciné a humorem a narážkama poplatné době 15 let zpět, zároveň, některé scény jsou fakt za hranou vkusu i nevkusu/// Shrnutí: Náhodně jsem tuhle Bollovinu viděl v televizi a uvědomil si, že mi 15 let unikala. Respektive to už je skoro tak stejně dlouhá doba od maratonu filmů Uweho Bolla. Zřejmě jsem celou dobu nepotřeboval vidět jeho další kousky. Hře je to docela podobný: hra i film jsou extrémem svého žánru. Myslím si, že v době vzniku filmu bych si film ještě užil o hvězdičku víc, přeci jen, dnes už teroristé nejsou tak v kurzu a jsem taky starší, myslím si, že to spíš osloví náctileté publikum/// Celkem 55%///

Vládci vesmíru (1987)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// PLUS: poměrně nestárnoucí efekty a masky, zábavné a po letech překvapivé MÍNUS: český dabing, i když se najde i pár výjimek (dabing Skeletora a trpaslíka), po herecké stránce to není žádné divadlo/// Shrnutí: Vládci vesmíru jsou jedním z těch památných "dětských" filmů, které naše generace jako viděla, když jsme byli hodně malinkatí. Bičování He-mana si pamatuji dodnes. Ostatní děj už jsem docela solidně zapomněl a povědomý mi byl jen ten závěr a samozřejmě Skeletor. Dnes v tomto filmu vidím poměrně jasnou inspiraci Hvězdnými válkami a Conanem a kdyby to vyšlo o deset let dříve, tak by jsme se ptali, kdo se kým inspiroval. Triky a masky nicméně si pořád se Star Wars nezadají, třeba, že měli desetiletý náskok v technologiích. Přesto ale nejsou úplně špatné (rozuměj směšné) a i dnes je to koukatelné. Děj je hodně akční a mizanscéna planety Země, je typická osmdesátková, rovná se: dnešním filmům tedy šíleně vzdálená. Alespoň je to sranda. Pro mě druhým podobným klenotem je Planeta Krull. A velice se těším na nové zpracování./// Celkem 79%///

Ro(c)k podvraťáků (2006)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Obraz 4/10/// PLUS: opět spolu Mádl a Kotek plus Písařík, Beran a Nováková, potěší také Predrag Bjelac a v záporných rolích Pavel Rýmský a Václav Postránecký, jako crazy gangsterka to trochu funguje a je to zábavná skoro až parodie na žánr MÍNUS: jako hudební film to nefunguje, hudba nehraje prim, navíc nespadá do mého oblíbeného žánru, občas to je takové hloupoučké a nemá to úplně tah na branku, obraz ač z DVD byl dost špatný/// Shrnutí: Na tenhle kousek jsem se těšil víc jak 15 let. V kině jsem ho minul, takže už dnes neocením dvojici Kotek a Mádl, tak, jako bych to udělal předtím. O to víc potěší herci, kteří se za svoji kariéru tolik neprosadili. Bavil jsem se, občas jsem se i zasmál. Je to přestřelené, nelogické, není to ani trochu uvěřitelné, ale nenudil jsem se. Vycpaný pejsek se fakt (ne)povedl./// Celkem 59%///

plakát

Jan Werich: Když už člověk jednou je… (2021)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Kamera 7/10/// PLUS: krásné, zajímavé a poutavé vyprávění, Zdeněk Svěrák a jeho vzpomínání, chronologická posloupnost MÍNUS: není tu a zřejmě být nemůže reakce od Voskovce, nebo dopis od něj, je to pouze pohled od Wericha/// Shrnutí: Dojemný a pocitově silný zážitek. Wericha mám rád a po tomto dokumentu si svůj názor jen potvrzuji. Zároveň je ale škoda, že nemohlo být plně využito jeho potenciálu a že měl osud, který si nezasloužil. Naštěstí spoustu lidí na něj bude ještě dlouho vzpomínat a ještě o něco později na něj díky tomuto filmu nezapomeneme./// Celkem 84%///

Matky (2021)

DivX/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Kamera 7/10/// PLUS: uznávám, že vínko a příjemná dámská společnost filmovému zážitku pomohou, ale přišlo mi, že jsem se bavili všichni, pro mě osobně skvělé filmové obsazení, všechny herečky a herce mám rád, postavy mužů byly snesitelné, ba co víc, daly se k nim vypěstovat sympatie (snad až na jednu výjimku), jako komedie to funguje dobře, zasmáli jsme se MÍNUS: ne vše bylo úplně logické, ale asi šlo o to ukázat charaktery a extrémy včetně extrémních situací, vadilo mi, že to je zbytečně sprosté (slovně, (ne)doslovně i obrazně) a také zbytečně moc o sexu a se sexem spojné, bylo by mi milejší a příjemnější, kdyby to tam nebylo, byl by to hezčí film/// Shrnutí: Zřejmě se nebude líbit každému, ale mě co celkem sedlo. Bylo zajímavé sledovat, kam se "příběhy" hrdinek posunou. Často je to přehnané, ale některé momenty mi přišly jako ze života./// Celkem 80%///

plakát

Agent 69 Jensen: Ve znamení štíra (1977)

Festival otrlého diváka - KINO Scala/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Dabing 9/10 Akce 5/10/// PLUS: silmultánní dabing je sázka na jistotu a velká zábava, která mnohdy převyšuje svojí kvalitou kvalitu samotného filmu a staví ho do popředí diváckého zájmu, přesto byl film divácky (u)koukatelný a zároveň palec nahoru za velkou odvahu pustit v kině v zásadě porno, spojenému diváckému zážitku se máloco vyrovná, bylo to místy vzrušující, jsem překvapen, že se to nezvrhlo MÍNUS: moje druhá zkušenost s živým dabingem, nepřekonala tu první (LFŠ2021), herce neznám a nepátral jsem po nich, ale hraji jako kdyby hráli v nějakém pornu, čekal jsem od nich víc/// Shrnutí: Film, který naštěstí není tak špatný, aby byl i bez dabingu nedívatelný, přesto ho dabing posouvá o takových 20% nahoru, někomu tato kombinace sedne i více, já měl tentokrát očekávání ještě o dost vyšší./// Celkem 60%///

Muzzikanti (2017)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Technická stránka 3/10/// PLUS: jedna hvězdička za písničku Hej sokoly, která byla milým překvapením, zvláště v současné době, některé další melodie jsou minimálně líbivé, femme fatale Michalina Olszańska, někteří oblíbení herci (Ďergel, Sandeva, Kramár, Lichý, Calta), kamera MÍNUS: příšerná režie, střih, špatně vystavěný děj a jeho vývoj, příběh stojí pocitově na místě, opakování jednoho songu asi 5x, jako muzikál to nefunguje, herci jsou nazpívaní někým jiným a je to rušivé/// Shrnutí: Potenciál pěkného filmu byl téměř totálně zmršen a zabit špatným (zvláště technickým) zpracováním. Později si doslova musíte zvyknout, aby jste film dokoukali, i tak je to utrpení. Přemíra úlisného chování mužských postav a velká míra sexu a nahoty do takového filmu nepatří. Pár dobrých momentů se tu najde, ale výsledek působí jako rozčarování a to i přesto, že jsem očekával, že to bude špatné./// Celkem 37%///

Štvanec času (2002)

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 7/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// PLUS: je to koukatelný a zápletku mám rád, po dějové stránce je ten film dobrý a zajímavý, má to svoje kouzlo MÍNUS: rád bych dal 3 hvězdičky, protože děj je v pohodě, ale evidentně by film zasloužil o dost víc financí, lepší herecké obsazení, kvalitnější triky, lepší zvuk i hudbu, působí to dost jako televizní film z devadesátek, technická stránka filmu je velice slabá, herecké projevy z řad amatérských herců, logika v ději a v chování postav má velké mezery a hlavní hrdina se po celou dobu chová jako naprostý kretén, aby ho nakonec jedna scéna změnila a on prozřel/// Shrnutí: Přes výše napsané negativa si film rád ponechám ve své sbírce, kde na shlédnutí čekal více jak 15 let. Pro tento námět mám slabost a doufám, že někdy bude zpracován znovu a lépe./// Celkem 43%///

Prokletí smrti (1966)

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 6/10 Atmosféra 8/10 Efekty 6/10/// PLUS: film má stálo dobrou atmosféru, působí záhadně, tajemně, hororové prostředí funguje i dnes, jak se asi bál tehdejší divák MÍNUS: herecké projevy jsou dosti nepřesvědčivé/// Shrnutí: Můj první film tohoto mistra hororu. Odehrává se během jednoho večera a noci, má docela krátkou stopáž. I proto působí i dnes poměrně svižně a nenudí. Staří snímku je znát, ale ne tolik, aby to bránilo diváckému zážitku. Pravděpodobně by současný film ukázal o dost více, zde to je asi maximum možného. Triky ze staré školy (vítr, zvuky, odlesky) stále fungují./// Celkem 59%///

Blade (1998)

Festival BozaCon - Boskovice/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 10/10/// PLUS: především, ono to funguje i dnes, skvělá akce, svérázný hrdina, na svoji dobu odvážné a originální a do dnes film nezestárl MÍNUS: pro koho nebyl Blade tehdy, nebude ani dnes, možná mají filmy sestupnou tendenci, ale to si budu muset ještě ověřit/// Shrnutí: Sklepení místního festivalu bylo vskutku příhodné pro "bladeovský" zážitek. Atmosféra tedy parádní a film ani po letech nezklamal. Kdysi asi tak před dvaadvaceti lety to pro tehdejší teenagery bylo zjevení a taky jeden z prvních DivX filmu k vidění. Dnes možná působí některé scény úsměvně ale celkově film dokazuje, že byl vymyšlen a natočen výborně./// Celkem 88%///