Hříšný tanec 2 (2004)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +prostředí, příběh na pozadí určité doby, vetšiná herců je simpatická, romantická stránka filmu je fain -avšak taneční čísla jsou méně poutavá, hudba neosloví, děj nemá žádnou úchvatnou scénu/// Mám rád hudební filmy a určitě mám rád i předešlí díl. Ovšem hudební filmy stojí především na hudbě a zde najdeme soundtrack latinskoamerické hudby, která mě neoslovila, ale to by mohl být jen můj problém. Vádí mi míchání nových a známích písniček s těmi dobovými, je to nepřesvědčivé. S postavami problém nemám, jen si nejsem jist jestli je Diego Luna pro mnohé z vás lepší než Swayze a jak vás upoutá hlavní představitelka. Její sestra je ale symopatická. V toto směru jsem celkem spokojen. Jinak film ničím dalším moc neoslový, potěží Patrick Swayze na place a překvapivě originální taneční finále, kdy dojde k převratu. Ale jak říkám film hlavně stojí, tady spíše padá s hudbou./// Celkem 60%///

Dokonalá partie (2005)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +děj, charaktery všech postav -starší herci/// Celkem pohodová romantika, mě se to líbilo. Když pominu několik výkyvů, že v jednu chvíli jsem si říkal jaká je to pohoda a tu najednou vystřídala slabší chvylka. Jinak říkáte, že hlavní postavy se do romantické komedie nehodí, mě tady zas tak nevadili. Sice dívky nebo spíše ženy na mě nepůsobili tak sexy jak by měli, ale můžský protějšek se mi líbil, tedy hlavně jeho charakter a jednání. Co mě ovšem trošku vadilo, že hlavní dvojice má již své mládí za sebou a jestli rozumím dobře, tak hrát ve 40ti 30tileté není úplně fain. Ale jinak já si nestěžuji./// Celkem 63%///

Let číslo 93 (2006)

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +naprosto úžasná kamera, precizně zrežírováno a natočeno, stoupající napětí -mnoho dialogů, záběry mimo letadlo/// Možný důvod proč se cestujiící vzepřeli, je jednak ten, že měli o moho více času než ti z prvních třech letadel. Dálě měli možnost si získat více informací ( o WTC a dalších letadlech ...) A též proto, že Téčka udělali pár chybyček (vezmi lidem naději na přežití a máš problém). Velice působivé a hlavně závěr je více jak na 5*. Ovšem když přihlednu k celku, tak už to tak nadějne nevidím. Předně po vašem hodnocení obrovská očekávání, která však rozmělní hodinová nuda. Všechny posatvy jsou lidské a i když se jedná převážně o neherce, tak svoje výkony podali autenticky. Horší to však je s jejich charakteristikou, která je opravdu jen letmo nastíněna, což je škoda. Co však musím pochválit je práce s kamerou. Od všeho a od všech si drží odstup. Ani náznak, že se jedná o kameru a tak při troše fantasie máte nejen pocit, že jste na místě dění. Před filmem jsem si říkal "podívej se na to, určitě si budeš více vážit života" Popravdě, jsem spíše otráven. Nevím jestli je to filmem, nebo připomenutím skutečnosti, ale radost rozhodně nemám. Po stránce réžie si nemohu stěžovat, hudební kulisa je jak se patří a ... a pořád narážím na to, že na první hodinu, už se nikdy nepodívám, asi tomu chybý lepší srozumitelnost a akčnější spád, težko hodnotit. Mrzí mě, že to není za plnej počet./// Celkem 76%///

100 dní v džungli (2002) (TV film)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 3/10 Efekty 4/10/// +ztvárnění džungle (zelená uklidňuje), zapamatovatelné postavy, jejich odhodlání přežít, závěr -slabá hudební kulisa, ti co je mají zachránit (jízdní policajt, agent FBI, úředníci) jsou úplně na hovno, pohled do domovů rodiných přislušníků je nepřesvědčivý./// Napadlo mě film přirovnat s "podobně" zaměřeným filmem Bílé peklo (v němž nácek zajat za 2.světové války prchá přes celé Rusko...) zjišťuji že si vlastně nejsou ničím podobné. Tedy oba jsou podle skutečné údálosti a i zde bych tomuto příběhu uvěřil. Přesto zpracování filmu je naprosto rozdílné. Film ničím neviniká a krom uvedených plusů ani ničím nezaujme. V každém případě znám nudnější filmy./// Celkem 34%///

Před svatbou ne! (2001)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +obsazení, pěkné herecké výkony, J.L. Hewitt je fakt kus, pohodová zábava -trošku překombinovaný děj, mezery ve scénáři/// Příjemná romantická komedie, která má pár much, ale u které se taky celkem fain pobavíte. Jen by se mi více líbilo kdyby to byla čistě romantika (Lee + Hewitt), ale jinak se přiznám, že jsem oběma "slečnám" celkem fandil a proto mě i trošku rozhodilo když J.Hackman vytuhl při pádu na penis :-( Ale i to se stává, stejně jako to, že všechny filmy končí happy endem./// Celkem 64%///

Navždy svoji (2001) (TV film)

TV/// Obsazení 1/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 0/10/// POZOR HODNĚ SPOILERUJI +zajímavý námět, -špatné provedení, první polovina filmu nuda, nezajímavé charaktery/// Ach j, sliboval jsem si od filmu více, už jen proto, že základní námět je zajímavej. Od odpadu zachraňuje film jednak to, že zde není happy end a taky proto, že role věznitele a uvězněného se nadvakrát vymění a též proto, že jakmile si manžel Eve uvědomí že jí má rád, tak zařve při autonehodě. Jinak se jedná o TV film tak jak jsem od našich televizních stanic zvyklí, takže ztráta času./// Celkem 16%///

Eurotrip (2004)

DivX/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 7/10/// +ukázkové obsazení, Miroslav Táborský, Vinnie Jones, Kristin Kreuk, Jessica Bohrs včestně hlavní čtveřice, velmi chytlavá titulní píseň, velká nadsázka, moře vtipů, všechny scénky mají šťávu a jsou sami o sobě zábavné, různorodá prostředí, střih, herecké výkony, zobrazené Slovensko, film se nebojí ukázat detaily :-) -některá hluchá místa, škoda že ten frantík se prokec (ten v Bratislavě), u Holandska jsem se smál nejmíň, jo a koho tam hrál Matt Damon? No a naši bratři možná nepochopili, že se jedná o nadsázku/// Nádherný a zábavný film jako žádný jiný. Když tam byla scénka s Papežem, tak jsem slítnul ze židle a to celkem hustě. Velmi se mi líbili jednotlivé romance mezi postavami, ta mezi sourozenci nemá chybu. Jak to jen říct: Prostě jedna z nejlepších Teen komedií, navíc naším krajům velmi blízká. Dám si to ještě párkrát./// Celkem 91%/// PS: Jsem zvědav na reakce otce, který pochází zo Slovenska !!!

Manituova bota (2001)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +úžasná a trefná parodie, hudba, atmosféra westernového prostředí a vinetuovek, Uši, Ranger, Abahači a spol., český dabing je slušnej -hudební a taneční vsuvky, napoprvé rodiče od filmu odešli po 10 vteřinách, tentokrát vydrželi jen 10 min/// I z toho posledního záporu je patrné, že bych film asi skalním fanouškům nedoporučil. Podle mě se však jedná o povedenou parodii na Vinetuovky a podobné filmy (Tenkrát na západě). Něco ze scének je trapnější (indiání), nadrhuhou stranu, podstatné množství je trefných a zároveň vtipných. A jak mám rád původní filmy, tak mi tento nevadil a pěkně mě pobavil, takže z něj mám dobré dojmy/// Celkem 72%///

Choking Hazard (2004)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 5/10/// +Jan Dolanský je super, je to český horor, postavy jsou vtipné a jejich charaktery české, parádní hudba, film si dělá ze sebe legraci a nebere se vážně, po dlouhých letech se ve filmu objeví Dáda Patrasová -chybí tady hororová atmosféra, je zde pár vyloženě trapných scének, je zde Jaroslav Dušek :-l /// První česká zombie komedie a já takové filmy jen podporuji. Výborně jsem se bavil a některé hlavně parodické scénky byly skutečně vypečené. Tvůrce obdivuji jak si poradili s nízkým rozpočtem a rovněž za jejich odvahu. Za výtku určitě stojí, že přesto jak se jim podařilo herce namaskovat, toho tolik neukážou, střih je celkem rychlý. Ve výsledku jsem však spokojen a pro příště bych šel do pořádného hororu. GL./// Celkem 68%///

Bytost z hlubin (2001) (TV film)

TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 4/10/// +mořská panna jak v ženské podobě, tak i v podobě příšery -televizní, špatně prostředí, slabá hudba, na krátkou stopáž celkem nuda, slabé herecké výkony/// Béčkové filmy mám rád, protože buď si na nic nehrají a nebo naopak ano, ale o to je to větší zábava. Zde trošku nechápu tak vysoké hodnocení, protože film vám v podstatě nic nedá. Je zde velmi málo prostředí i málo lekaček. Filmem jsem celkem otráven./// Celkem 28%///