Utajený (2005)

Skvelý mindfuckový námet, ktorý sa však niekto snažil narvať do pilotu k seriálu Panelák. Na začiatku som bol z toho nadšený, ale nadšenie po chvíli začalo veľmi rýchlo klesať. A tento pocit nemám v žiadnom prípade rád. Preto tomu dávam 50%, pričom námet ako som už spomínal považujem za skvelý, ale spracovanie bolo totálne mizerné.

Star Wars: Klonové války (2008)

Už nové tri diely z dielne Lucasa mi vytvárali na čele vrásky. Tento počin je však absolútna svätokrádež. Je vidieť, že ide o pilot. Tvorcovia vykradli z lucasových filmov čo sa dalo a naviazali k tomu svoje nápady. A ich nápady zmenili už tak zfušované hviezdne vojny na trápny, detinský rodinný seriál, ktorí má zrejme zaujať dnešné deti. A preto tu Yoda zabúda hovoriť ako Yoda a rozpráva občas normálne, droidy sa chovajú ako Laurel a Hardy, Stormtroopers majú pomaly lepší výcvik ako rytieri rádu Jedi a pre ženské publikum je tu malý Jabba. Samotná hlavná hrdinka Ahsoka bude miláčikom publika od 6 do 15 a určite ovplyvní množstvo mladistvých delikventov. Pre mňa osobne to bolo sklamanie od úvodnej znelky. Asi po minúte som pomaly zavrel hubu a dotrpel až dokonca. Dávam tomu nejakých obdratých 30% za tie vykradnuté veci, ktoré navodzujú spomienky.

30 minut po půlnoci (2012)

Dojemný, mizantropoidný dokumentárny film o tuposti americkej spoločnosti a zanietenej, frigidnej one man army v ryšavom prevedení. Každý správny americký patriot pri tomto filme zaplesá a určite napíše chabou gramatikou list slečne Chastian, že by si ju rád vzjal a chceľ mať s ňou pravích amerických poťomkov. Za najkrajšiu vec na celom filme považujem to, ako všetci okolo zrzky nechápali o čo ide a čo sa deje. Ale ona s drsnou tvárou vraha od Maybelinu zahlási, že to musí tak byť a armáda už skáče meter dvadsať. A keď sa pán Chandler o milej slečne umne vyjadrí, že jej proste drbe tak na neho vytasí poslednú zbraň v zálohe, a to plačlivé očká. Takému niečomu by sa vzoprel len ozajstný tyran a tak sa križiacka výprava uskutoční pod taktovkou dychtivej dračice. Po finálnej vtipnej akcii sa slečna s trasom v rukách pozrie na telo a dôverne pokývne hlavou pre pána prezidenta. A na otázku či je to on odpovie: "Veď má predsa bradu." Pánovi prezidentovi to samozrejme stačí, národ spokojne buráca, chlapík čo strelil dedka na level 3 je z toho mimo a uslzená slečna má celý Boeing pre seba. A ja si náhle uvedomujem súvislosti, takže sa ani nestihnem udrieť do čela a rýchlo balím najdôležitejšie veci. Dúfam, že do Pakistanu dojdem včas.

Underground (2011) odpad!

Úvodná diskopasáž mi spôsobovala žalúdočné problémy a tak som ju s chuťou pretočil až k záberu, kde partia moderných degenerov pod nátlakom nejakého gangu našla útočisko v podzemí. Hromada sračkových hlášok, fanatický psycho marine a drsný holky = typická partia pre takýto film. O ďalších desať minút som to ale s nervami vypol, pretože stars were not right a tak som nemal nervy na podpriemerný horor, ktorý by som napäto sledoval a hľadal niečo na hodnotenie. Kvalitou mi to pripomínalo Birdemic a tento dojem sa najviac podpísal na mojej miere zhnusenia. Z toho čo som odsledoval ale môžem vydedukovať pozoruhodnú vec, a to že moderní chlapci a mdma a iných práškoch vydržia omnoho viac aj vo svojom swagu ako trénovaný vojak. Tých vojakov tam na začiatku rozporcovali mnoho no chaseň čo dostal zaucho držal fantasticky pokope. Ako som písal vyššie nemal som na sračky náladu a tak som možno prišiel o nejaký slávny moment ... ale v tomto prípade I dont give a fuck ...

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Je krásne, ako je tento film iný oproti ostatným dielom. Neucelené charaktery postáv, najmä C-3PO, ležérny a pasívny súboj svetelnými mečmi, kde ide skôr o akési pošťuchovanie namiesto akrobacie a celkovo akýsi pokojný ráz tohto filmu sa vymyká stereotypu, ktorý sprevádza ságu hviezdnych vojen. Všetky spomínané znaky prezrádzajú Lucasove rozpaky a nesmelosť, s ktorou započal svoje majstrovské dielo. A odvaha preniesť námet seriálu do celovečerného filmu sa mu vyplatila. Pre mňa osobne je Nová nádej najlepším filmom zo starej trojky. Má osobitné čaro, ktoré nedokážem popísať. Pocit, ktorý mám keď pozerám tento film som nikdy u nových dielov nezažil.

Uneseni (2010) odpad!

Krásny dokumentárny snímok o tom, aké sú dnešní ľudia sračky. Obe strany, či už hekajúca rodinka alebo albánske trio blbý, blbší a depresívny bravúrne nezvládajú situáciu a moje čelo si to zase odnieslo. Dejová línia tatka s depkárom sa celkom dala do určitého bodu, ale matka s dcérou vs. neurotik a sklerotik to už bolo na mňa moc. Istým spôsobom mi to pripomenulo Jackovu ženu zo Shiningu. pretože tej tiež tieklo zo všetkých otvorov na tvári a hekala koľko to dalo. V tomto filme je toho dvojnásobok. Tupé a pre mňa nepochopiteľne dlhé zábery na nič, blbý xicht dcérky či matky počas epilepsie alebo riť niekoho z účinkujúcich, pričom sa okolo ozývali zvuky deja a kamera na to nedbala, bravúrne vykresľuje kameramanovo precítenie situácie. Než albánsky dirty Harry aj s tatkom vošli do domu som to bral s rezervou. Ale po ich návrate to nabralo spád, že mi zase raz graf rozbil monitor. Je tam kvantum doslova debilných a nepochopiteľných vecí, pričom záver nedokážem ani odnadávať. Najväčším bonusom pre mňa, vďaka ktorému mi takmer vylomilo rebro, je informácia, že tento film získal nejaké ocenenie ako horor roka. A je vidieť, že tento film aj žáner ľudia žerú.

TRON: Legacy 3D (2010)

Takmer dokonalý film. Úžasný, priam geniálny soundtrack, ktorý mi navodzoval nostalgické spomienky na počítačové hry spred roku 2000. Kvalitné technické aj estetické prevedenie takmer všetkého na čo sa dalo pozrieť. A neopakovateľný a nenahraditeľný Jeff Bridges. On vo svojej dvojúlohe udával celému filmu formát, ktorý ma uchvátil hneď od začiatku. Toto je súhrn obrovských kladov, vďaka ktorým hodnotím LED Sci-fi TRON : Legacy na 75%. A teraz zápory. Garrett Hedlund. Už pri prvom pohľade na jeho tvár sa mi chcelo vracať. Neschopný frajírek, mizerný herec a gumená náhražková postavička hlavného hrdinu, ktorý má zrejme rozprúdiť krv v rozkroku ženského publika. Pre mužské publikum je tu potom Olivia Wilde a spol. Musím uznať prácu programátorom, pretože aj 3D model Jeffa má väčší herecký talent ako pán Hedlund. Ale proti svitu mesiaca obstoja len najsilnejšie hviezdy. Takže vďaka mladému Garretovy, ktorému by som neveril ani pozdrav a ešte stále mám z neho traumu, jedna hviezda / 20% dole. Ostávajúcich 5% odoberám za dĺžku filmu, pretože som sa po hodine a štvrť začal nepríjemne dotýkať čela. Našťastie som to tentokrát prežil bez ujmy a dokonca viem aj o čom to bolo. Je zaujímavé, ako zbytočných 30 minút dokáže ubrať pary.

Smrtící válečníci (2009) (pořad) odpad!

Videl som bojovať Kelta vs člena perzskej gardy nesmrteľných. Potom som videl bojovať gladiátora proti apačovi. A ten zbytok už ani nestojí za zmienku. Hodnotenie rozpíšem na prvej uvedenej scénke: Kelt vs Peržan. Už na prvý pohľad je to siedmotriedny americký bulšit plný podomýšľaných kravín, ktoré do Vás láduje kučeravý nerd svojim laptopom. Historická hodnota na bode mrazu, adekvátnosť výzbroje či bojových schopností dosahuje hodnoty priemerného slnečného dňa na Antarktíde. Druhá vec ... je rozdiel keď niekto napíše Kelt a potom sa tam zjaví náčelník s vozatajom. Takisto žiaden nesmrteľný nejazdil na voze. Bola to banda sedlákov s rádoby výzbrojou a ich jedinou výhodou bol ich obrovský počet. Ďalšia vec je, že ak už tam niekto chce narvať vozataja proti strelcom na voze, mal by si aspoň pozrieť video z Totalwaru. Keltskí náčelníci a bojovníci na vozoch hádzali oštepy. Perzskí vozataji hádzali oštepy, zatiaľ čo bojovník na voze strieľal z luku. Ale úplne inak ako ten nafarbený bambus vo videu. Posledná a hurónska kravina: keltský bohatier sa vzoprie osudu porážky a postaví sa vozu. To už rovno mohol po natáčaní skúsiť čelný náraz vlaku. Tento seriiál je nielenže otrasnou paródiou na históriu vojenstva a stvárnené národy ako také, ale zároveň degeneruje tisíce fapuchtivých divákov, ktorí týmto Mcsračkám veria. A ľudia, ktorí sa venujú vojenstvu aspoň tak často ako výmene ponožiek si idú zase raz pekne sploštil čelo. Takže každému súdnemu človeku odporúčam urobiť to čo náš milý Kelt v závere videa, čiže sa odraziť od veľkej palice a preskočiť tento arcicrap čo najďalej.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Keď niekto knihu namiesto čítania zožerie, musí to nakoniec vyjsť von v nejakom formáte. A tu máme Jacksonovu verziu. Často nudná, príliš naťahovaná dva a pol hodinová bolesť brucha s nepochopiteľnými vsuvkami autora za účelom zábavy. Polovica vecí tam chýbala a ďalšia polovica vecí tam nemá čo robiť. Ale je to vízia veľkého Jacksona. Z traileru som plakal, zo soundtracku som vraštil obočie a pri pozeraní záznamu z kamery som si obil čelo. Celkovo to vyzeralo akoby ďalšie dva filmy už ani nemali byť. Ale vďaka kanadským animátorom máme hepiend. Ak si pozriem schopnejšiu verziu možno zmením hodnotenie, ale zatiaľ 5 z 10.

Výheň (2011)

Kto má aspoň trochu vedomostí o prežití v ťažkých podmienkach, musí mať na čele po tomto filme modrinu. Štyria idioti, z toho jedna nedonosená teenka deluxe, sa potácajú vyprahnutou krajinou. Podľa výzoru by človek povedal, že tam musia už byť nejaký čas a preto si zrejme na rôzne zaobstarávanie potravy a iných životne dôležitých vecí zvykli. Omyl. Ženštiny nechajú všetko robiť neschopáka a zatiaľ sa lezbujú v pumpe, pričom čítajú staré noviny a jasajú nad čokoládovou tyčinkou. S logikou dnešného sveta ... celý svet patrí nám a nič sa nám preto nemôže stať ... ďaleko nedôjdu a tak majú o trable postarané. Ale aké krásne je vidieť, že šeredný chlapík z úvodu filmu použil sivú hmotu a prerazil sklo za únoscom. Bohužiaľ to je asi posledná dobrá vec na filme. Ženy sa tvária ako kulisy kým nepríde ich čas. Akési charaktery ľudí sú vykreslené veľmi zle. A farmári. LOL! Došiel nám dobytok a nemáme čo žrať. Skutočne bravúrne. Títo závisláci na farmville určite používali aj Zetor, ktorý majú na dvore. Ak farmárom niekto ujde je im to akosi jedno. Žranice majú očividne dosť a pán boh im do kostola zošle ďalší zázrak. IQ 0 s prirážkou a nulové zmysly dodávajú obyvateľom farmy akýsi známi nostalgický ráz, pretože som z dediny. Problém je ale v tom, že ak Vám nad hlavou lietajú vtáky tak určite tej žranice zas tak málo nie je. Preto som došiel k názoru, že farmári boli zrejme fandovia sautparku a žranie súkmeňovcov nebolo pre nich nič nové. Celkovo ak by existovala entita, ktorá by stelesňovala logiku, po zhliadnutí tohto filmu by asi spáchala samovraždu. Ale to sú len moje nesúvislé kecy. Jedna hviezda za žltý filter a nejaký dojem, ktorý som z toho filmu mal aj napriek tomu že bol o ničom.