• Pohádka
  • Rodinný

Klub odložených žen (1996)

Aneb, jak 3 naštvané exmanželky vrátily úder. Moje srdcovka. Tenhle film mi vždycky zvedne náladu. Při rozhovorech se známými jsme došli k závěru, že každý z nás se v tomhle filmu pozná. Rozhodně doporučuji!

Kost a kůže (1993)

Neveselý film. Po čtvrthodině jsem dostala chuť se přestat dívat, ale napínavý děj to nedovolil. Lítost se střídala se vztekem a celou dobu jsem si říkala, že mám moc velký štěstí, že tohle nemusím prožívat. Moje oblíbená Gwyneth Paltrow je tu pro změnu v záporné roli a zvládla ji naprosto přesvědčivě.

Láska přes internet (1998)

Skvělý film. Jsou v něm úžasně napsané dialogy. Rozhovory hlavních hrdinů mají jiskru, ať už se hádají, píšou maily nebo si domlouvají rande. Nevím čím to je, ale tenle kousek mi vždycky zvedne náladu.

Lži a zrada (2005) (TV film)

Nic, co by nadchlo diváka. Celou dobu jsem měla pocit, že: tohle už jsem někde viděla a od poloviny filmu mi bylo jasné, do koho se hlavní hrdinka zamiluje a kdo bude ten "zlý". Druhý den jsem si nemohla vzpomenout na název filmu.

Manželské etudy (1987) (seriál)

Skvělý dokumentární seriál. Některé osudy mne velmi zaujaly. Helena Třeštíková navíc dostala příležitost tento výborný nápad ještě povýšit zmapováním situace jednotlivých rodin po revoluci. Najednou už všichni nemají stejné možnosti. Rozhodují také schopnosti a příležitsti, kterých se umíme chopit a nebo je promarnit.

Metanol (2018) (TV film)

Skvěle natočeno a zahráno.

Northangerské opatství (2007) (TV film)

Trochu mi celý příběh připadal jako pohádka, ale byl pěkně natočený a zahraný.

Panenská královna (2005) (TV film)

Tendo dvoudílný film mne naprosto dostal. Je to natočeno tak úžasně, že příběh diváka vtáhne do děje a nepustí ho až do samého konce. Skvěle zvládnuté role, krásné kostýmy, úchvatná a naprosto výstižná hudba. Kdyby to šlo, dám i 10 hvězdiček.

Pod povrchem (2000)

Můj oblíbený film. Děj se pomalu rozjíždí, nabírá na obrátkách, aby vás nejdříve překvapil, pak vyděsil a nakonec uzemnil nečekaným rozuzlením. Myslíte si, že dobře znáte své nejbližší? Překvapení se skrývá Pod povrchem.

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Jako bych v té době žila, jako bych sama ten děj prožívala. Zpracování příběhu, které mne nadchlo a nahodilo vysokou laťku. Když jsem pak viděla Pýchu a předsudek natočený v r. 2005, nedalo se to srovnat. Nevím, čím to je, ale tahle verze mne bavila od začátku až do konce, včetně slizkého bratránka pana Collinse.