Zabiják Joe (2011)

Ta snaha za každou cenu šokovat je až moc okatá. Vrcholí to samozřejmě poslední scénou, díky který jdu s hodnocením ještě níž. Jediný štěstí tohohle snímku jsou herecký výkony. O tom jak zahrál Matthew McConaughey, se asi ani nemá cenu bavit, jedním slovem: tleskám! Ale hlavní důvod proč jsem si tenhle film pustil byl Emile Hirsch, ten nezklamal, ale zároveň bohužel ani neohromil. Velice příjemně mě překvapila Juno Temple, ta už mě zaujala v Trhlinách, ale tady doopravdy excelovala. Její role mi přišla dost podobná s rolí Juliette Lewis ve filmu Kalifornie. ***

Přednosta (2003)

Klasická Americká nezávislárna, řekl bych. V tom nejlepším slova smyslu, samozřejmě, a přesně tak jak to mám rád. Ze začátku to na mě sice působilo lehce vykonstruovaně, ale po chvilce se vše vrátilo do správných kolejí. Příjemný film na který se krásně kouká :) ___________________ Po druhém shlédnutí dávám 5!!

Atlas mraků (2012)

Rmoutí mě, že tomu dávám jen 3*. Mám ale tušení, že po dalších projekcích pudu s hodnocením nahoru.

Motocyklové deníky (2004)

Víte, kdyby ten film nebyl o Che Guevarovy, ale o nějakém neznámém medikovy co se rozhodl procestovat Latinskou Ameriku, tak by to měl film mnohem jednoduší, a měl by mnohem vyšší hodnocení. Protože ten film vynikající, nádherně nasnímaná krajina, jejichž záběry ale nikdy nesklouznou do kýče, nádherný soundtrack a k tomu příběh co stojí za to. A co na tom jestli je všechno zpracováno podle pravdy, co na tom!?! K tomuto filmu je potřeba přistupovat nezaujatě a bez jakýkoliv předsudků, potom se jedná o parádní filmový zážitek.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Fascinující příběh, fascinující muž. A já jsem hrozně rád, že jsem měl možnost se o něm dozvědět.

Moneyball (2011)

Nechápu jak jsem mohl po prvním shlédnutí tenhle kousek tak strašně nedocenit. Nechápu to, nechápu to, nechápu to. Jasných 5*****. Mistrovský a neuvěřitelně silný snímek. "Je těžké nenechat se Baseballem dojmout"

Eragon (2006)

Nechutný zprznění knižní předlohy.

Perníkový táta (2008) (seriál)

1. série mě moc nechytla, dokoukal jsem jí sice celou, ale nějak sem prostě neměl chuť pokračovat. Zhruba po půl roce si mě, ale Breaking Bad stejně našel, náhodně sem narazil na jeho profil, pročítal si komentáře plný superlativů a dumal nad tim, včem byla chyba, že mě to vůbec nechytlo.. Každopádně, sem tomu dal druhou šanci. A kurva! Díky bohu za to! Právě sem dokoukal nejlepší seriál všech dob! A nemám slov. Dostalo mě to takovym zbůsobem, že teď, po tom šedesáti dvou dílnym maratonu, mám chuť vrátit se zpátky na start a dát si to celý znovu. Na což nepochybně dojde a doufám, že při tom plnohodnotně docenim první sérii, která mě prostě na poprvý vůbec nechytla. Jedniná věc, který sem se nedočkal je, že se Walt ani jednou nesjel vlastnim zbožím :D To sem si opravdu přál snad už od 2. série. :D

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

K tomuhle filmu jsem musel, jak bych to tak řekl, dozrát, je asi to správný slovo. První shlédnutí sem utnul tak po polovině filmu, s tím, že vlastně ani nevim na co že to koukám. Teď jsem se na to podíval po hodně dlouhý době podruhé a nemám slov. Hudba, úžasná kamera, výkon Pitta, ty jeho pohledy, absolutně nevyzpytatelný chovnání, jeho přízvuk... No tleskám. Ale i Casey Affleck předvedl parádní výkon, jak už tu někdo psal, pro tuhle roli se zřejmě narodil. *****

The Doors (1991)

Srdeční záležitost... Asi tak :)