Terapie láskou (2012)

Pravda je, že Terapie láskou je o něco originálnější, než většina romantických komedií, což mě baví. ono se sice nakonec ukáže, že to neni s tou originalitou zas tak horký, ale vem to čert. Když k tomu přičtu povedený herecký výkony, docela vydařený soundtrack a kameru, tak by z toho měla vylézt 4-5 hvězdičková záležitost. Bohužel, já jsem po dokoukání ten pocit neměl. Chyběli ty ve filmu zmiňované emoce. ***

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Vcelku příjemná romantická komedie, 1. polovina byla super, pak to ale začalo být typicky americky přeslazený. Obzvlášť nemůžu vystát ten proslov na konci. Naštěstí to zachraňují herci, takže ve výsledku je to tak 65%, po druhém shlédnutí.

Polski film (2012)

No tak si kluci trochu zablbli no. A já sem se u toho docela dobře bavil.

Sedm psychopatů (2012)

"Ruce nahoru. Ne. Co? řekl jsem, že ne. Proč ne? Nechce se mi. Ale já mám zbraň. No a co? Ale to nedává smysl." Je to tak, smysl to nedává ani trochu. Jediný co mě zaujalo byla scéna s Vietnamcem a poslední scéna s Tomem Waitsem.

Hranice ovládání (2009)

To se nedá popsat, to se musí prostě vidět, a na vlastní kůži okusit Jarmuschovu atmosféru. Je to o detailech, o maličkostech, o kterých sice víte úplný hovno a nic vám neřikaj, a přesto dávají tam někde uvnitř vás smysl. "A kdo si myslí, že je víc než druzí, ať zajde na hřbitov. Tam uvidí, co je život. Je to hrst prachu."

Loutka (2002)

Po druhém shlédnutí nemůžu jinak, než dát plný počet. Perfektní Adrien Bordy, a překvapivě, i perfektní Milla Jovovich k tomu moje oblíbená Vera Farmiga. Co víc si přát, hm?

Kvílení (2010)

Naprosto originálně zpracovaný film o Allenu Ginsbergovi. Jakožto milovník Beat Generation nemám co vytknout.

Dvojí život Veroniky (1991)

Nepochopil jsem to zřejmě na 100%. Přesto mi neunikla krása tohohle filmu. Přesto nebudu tvrdit, že mě film chvílemi nenudil. Tohle už je umění, sice ne přímo pro mě, ale naprosto chápu výjimečnost tohohle filmu.