Kokain (2001)

Dojemný příběh o člověku, který mohl být ve všem "nejlepší" a on si vybral že bude prodávat kokain. Měl jsem ten film hodně rád když jsem mladší a tak sem si myslel, že teď už mě tolik nevezme, a že možná pudu s hodnocením dolů. Pletl jsem se. Zase jssm byl na měkko při scéně kdy George nahrává vzkaz na magnetofon tátovi, mimochodem scény s tatou mi přijdou z celýho filmu nejhezčí. Parádní Soundtrack! ----------- "Ať máš vítr vždy v zádech a slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám"

Bůh masakru (2011)

Dovedu si představit, že jako divadelní hra to musí být vynikající. I tak to není rozhodně špatný, určitě se jedná o nadprůměrný snímek se skvělými hereckými výkony VŠECH aktérů! A od té doby co začnou chlastat je to vážně velká paráda. ****

Půlnoc v Paříži (2011)

Oou. Tak to byla bomba. Paříž, dvacátá léta a jako bych tam doopravdy byl. Pozor! Já tam byl. Woody Allen mě tam provázel. Seznámil mě se spoustou zajímavých lidí, kupříkladu s Ernestem Hemingwayem, Pablem Picassem, přidal se i Salvador Dalí. Vzal mě s nima na skleničku, hodily jsme řeč a bylo mi přitom fajn. Z čeho je mi ale smutno? Že ten film už skončil. Přesto děkuji Woody Allenovi, že mi ukázal Paříž, přesně tak jak jsem ji chtěl vidět. *****

Café de Flore (2011)

Dvě zatraceně dlouhý hodiny, dvě hodiny při kterých mi fakt bylo krásně, přitom zároveň dvě hodiny při kterých místy mrazí. A po těch dvou hodinách sem s rozumem v koncích, nevim totiž, 5 nebo 4 hvězdy? Nevim. A je mi to jedno. Dám 4 s tim, že nemám co bych vytknul, přesto to necejtim na pět (divný). Osobitej styl jakym je to natočený mě naprosto nadchnul, stejně tak casting a stejně tak soundtrack - ten sem mimochodem stahoval už během filmu. Neuvěřitelně se těšim na druhý shlédnutí.

Bratři (2009)

4 hvězdy a to hlavně za posledních 45 minut, co se Sam vrátil. Do tý doby mě to totiž moc nebralo, dialogy mi nepřišly moc chytrý a hlavně Tobey Maguire byl divnej už předtim než odjel, takže ta proměna pro mě nebyla tak zjevná. Celkově by se mi film líbil víc, jak to říct? Agresivnější? Prostě důraznější a možná i trochu kratší. Ovšem, těch posledních 45 minut byla fakt bomba! Obzvlášť se mi líbila scéna při večeři. P.S. Původní film jsem neviděl.

Oddělen (2011)

Po letech jsem si dal opáčko a musím říct že ten wow efekt je tak trochu pryč. Jdu z hodnocením dolů, ačkoli je to super téma, který mám rád, to zpracování trochu pokulhává. Je to až moc extrémní, obzvláště potom ze začátku, a já mám jednoduše problém tomu věřit. Pořád je to ale velmi zajímavej film, o závažným tématu, kterej se dokáže dostat pod kůži a samozřejmě Adrien Brody v hlavní roli, předvádí úžasnej výkon!

Funny Games USA (2007)

Geniální! Originál jsem neviděl, jak tu čtu je to prej to samý, takže zatim to ani neplánuju. Každopádně, ten film je tak dobrej až mě to děsí. Absolutně sem něco takovýho nečekal, ale podle mě, se nic takovýhleho ani čekat nedalo. Po celou dobu s váma režisér pěkně vyjebává, vrcholem je scéna s ovladačem. "Film je fikce, ale pokud ho sledujeme, stává se skutečným"

Interiéry (1978)

Docela nepříjemnej film o jedný rodině. Nepříjemnej bych tady nechápal jako něco negativního, je to prostě v něm a je to tam správně.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Vztah mezi Mikem a Rachel je rakovinou tohohle seriálu. 1. a 2. řada 5*.

Až vyjde měsíc (2012)

Chce to trochu fantasie, hravosti a a taky to nebrat moc vážně, protože přesně při týhle kombinaci je to opravdu krásnej a vyjímečnej snímek. Parádní kamera!!!