Bratři (2009)

4 hvězdy a to hlavně za posledních 45 minut, co se Sam vrátil. Do tý doby mě to totiž moc nebralo, dialogy mi nepřišly moc chytrý a hlavně Tobey Maguire byl divnej už předtim než odjel, takže ta proměna pro mě nebyla tak zjevná. Celkově by se mi film líbil víc, jak to říct? Agresivnější? Prostě důraznější a možná i trochu kratší. Ovšem, těch posledních 45 minut byla fakt bomba! Obzvlášť se mi líbila scéna při večeři. P.S. Původní film jsem neviděl.

Bůh masakru (2011)

Dovedu si představit, že jako divadelní hra to musí být vynikající. I tak to není rozhodně špatný, určitě se jedná o nadprůměrný snímek se skvělými hereckými výkony VŠECH aktérů! A od té doby co začnou chlastat je to vážně velká paráda. ****

Bullet Train (2022)

Víc než solidní béčko, a nic víc jsem od toho nečekal.

Café de Flore (2011)

Dvě zatraceně dlouhý hodiny, dvě hodiny při kterých mi fakt bylo krásně, přitom zároveň dvě hodiny při kterých místy mrazí. A po těch dvou hodinách sem s rozumem v koncích, nevim totiž, 5 nebo 4 hvězdy? Nevim. A je mi to jedno. Dám 4 s tim, že nemám co bych vytknul, přesto to necejtim na pět (divný). Osobitej styl jakym je to natočený mě naprosto nadchnul, stejně tak casting a stejně tak soundtrack - ten sem mimochodem stahoval už během filmu. Neuvěřitelně se těšim na druhý shlédnutí.

Collateral (2004)

Musel jsem bejt asi hodně zabedněnej, když jsem tenhle kousek ohodnotil po 1. shlédnutí na 3*. Při druhým shlédnutí mi bylo už před polovinou filmu jasný, že pudu s hodnocením nahoru a po scéně v klubu Fever, která je naprosto geniální, mi bylo jasný že to bude plná palba, po konci jsem sice ještě trochu váhal, ale nakonec, myslím, že neni co řešit. Paráda

Crooklyn (1994)

Díky těm pár komentářům a o něco více hodnocení jsem byl připravenej na cokoli. O to víc mě film překvapil, nic extra, samozřejmě, Spike Lee natočil už lepší filmy, přesto jsem se 2 hodiny docela dobře bavil. Pravda je, že je to neuvěřitelně ukecaný a párkrát jsem se přistihl, že u některých dialogů jsem už ztratil nit. Jo a abych nezapomněl, skvěle vybraná muzika, i proto mám teď po dokoukání, z filmu pěknej pocit. ****

Čas (2021) (seriál)

Maximální spokojenost. Civilní až dokumentární pojetí mi sedlo + Sean Bean který hraje na doraz, a k tomu mu sekunduje neméně dobře S. Graham. Třetí díl už je trochu průhlednější, ale tím, že to je díl poslední, to vlastně vůbec nevadí. Kvalitka.

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Velká síla. Ta atmosféra je opravdu hmatatelně nepříjemná. Jediná kaňka je ta angličtina, ale co už.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Tenhle záznam jsem ještě neviděl, ale ten zážitek z divadla si budu chtít určitě ještě zopakovat, takže mě stejně nemine! :)

Čtyři slunce (2012)

Přemejšlim co těm lidem tak vadí na Slámových filmech? Páč 57% težce podhodnocenej snímek.