Interiéry (1978)

Docela nepříjemnej film o jedný rodině. Nepříjemnej bych tady nechápal jako něco negativního, je to prostě v něm a je to tam správně.

International (2009)

Rozhodně ne akční, ale spíše postaru natočenej a hezky pomalu plynoucí špionážní thriller. Tak trochu nedivácký a člověk asi musí být při sledování na stejný vlně. Je tu snad jediná akční scéna, která do děje vůbec nezapadá, ale je natočena tak dobře, že je to vlastně jedno. Nebýt konce, který tak nějak vyšumí do ztracena, tak by to bylo za plnou palbu. 4-5*

Interstellar (2014)

Komentář Později... Asi až po 2. shlédnutí.

Iron Man 3 (2013)

Jak může tolik strašně trapných a úplně uboze vykreslených postav, pronášející ty nejvyčpělejší fóry jaký si jen můžete přetstavit bavit tolik lidí? To mi prostě nedá spát.. Efekty - fakt pěkný, ale kvůli nim na filmy nekoukám. **

Jan Palach (2018)

V rámci ČR to funguje skvěle. V porovnání s tím co teď vzniká v Evropě už to ale značně pokulhává. Je to škoda. Film má svoje silný momenty a Zuzana Bydžovská je prostě skvělá, ale celkově ten film působí tak nějak nesourodě, zbytečně roztaženě a silný momenty zapadají v záplavě scén, který jsou jen těžce průměrný.

Jan Žižka (2022)

Hloupý až skoro bizární projekt. Hlavně tedy českou optikou. Film bez duše, vykrádající, nebo čerpající chcete-li, z tisíců dalších středověkých filmů, jenže ani to nedělá úplně zdařile. Celkem tak do 6 lokací, bojůvky natočený tak nějak chaoticky a mám z toho pocit, že celý tohle neumětelství se snažili zakrýt větší otevřeností k násilí. Příběh taky není z těch nejchytřejších, obzvláště pro český obecenstvo je to úplně mimo, jenže čísla ukazují, že ani ve světě se to nepotkalo s nějakým větším zájmem, takže taktéž fail. Je chvályhodný, že se někdo do takových projektů pouští, je schopen na ně sehnat alespoň nějaké finance, ale když z toho poté vyjde tohle naředěný UHO, tak je to trochu k hovnu, ne? Jsem sakramentsky rád, že jsem se tenkrát udržel a nevydal se do kina.

Jiná země (2011)

Kdybych to měl hodnotit čistě objektivně asi bych dal 4*, ale ten film se mi dneska trefil přímo do nálady. Uchvátila mě ta krásná kamera a hlavně Brit Marling v hlavní roli, která hraje jako o život, a to sem o ní do dneška nevěděl. Hlavně nečekejte žádný šílený sci-fi, to je tady spíš jen jako kulisa k příběhu. 5*

Johnny Suede (1991)

Správně ujetá nezávislárna :) tak to mám rád. A jak píše Kleopatra, Jarmusch je v tom filmu dost cejtit.

John Wick (2014)

Ok, asi dovedu uznat, že první díl Wicka ještě jakž takž funguje a ta pravá demence přijde až v dalších dílech.