• Romantický

Penelope (2006)

Takovou blbinu už jsem dlouho neviděla. Přeslazenost bych tomu ani nevyčítala, to jsem u takovýho filmu čekala. Ale přiznám se, že mi rozdíl mezi prasečí Penelopou a neprasečí Penelopou teda až tak markantní nepřišel. Koukat se na to dalo, ale jen díky mužským postavám - McAvoy a Dinklage byli docela fajn. Překvapilo mě množství známých herců, co se k tomhuhle upsali. A i když mi Christina Ricci ani moc nevadí, tak tady byla znatelně nejslabší.

Pohřbené duše (2006) (TV film)

Možná jsem to jen nepochopila, ale co tohle mělo být? Chápu, že film nemusí mít jasný děj a vysvětlení, ale tohle bylo přeci jen až moc nejasné. Hlavní hrdina miluje svoji tetu a octne se v blázinci. Tak nějak by to svádělo ke dvěma možnostem - buď bude blázen on, nebo doktor. Ale tady to nějak neklaplo. Když jsem si začala říkat, že už by se mohlo něco stát a vyjasnit to, tak přišla finální scéna, která tomu nasadila korunu a srazila minimálně hvězdu hodnocení.

A proč já? (2005) odpad!

Je to dost o ničem, zpěv a zjev Ashlee Simpson tomu taky moc nedodal. Zápletka asi byla nejhorší - bylo to o jedné nehezké modelce a špatné herečce, která neví co chce. Skoro by se mi třásla ruka dát jednu hvězdu za Shannyn Sossamon a Stephena Moyera (i když ho v True Blood fakt nemusím, ale tady mě bavil). Ale asi nikdy nepochopím, o co v takových filmech jde - to by se jako zbořil svět, kdyby tam dolítl až dalším letadlem? Proč vždy musí nutně do toho samého letadla? Aby se náhodou těžce zamilovaná vyvolená během letu nezamilovala do někoho jinýho? Fakt nechápu, ať žije největší klišé amerických romantických filmů.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Za první řadu bych dala 5*... pak to postupně klesalo... a za 8. už dávám sotva jedna. Pro mě ukázka seriálu, kterej měl v nejlepším končit. Ještě v 5. řadě jsem byla trochu zvědavá, jak potkal matku svých dětí, ale teď jsem si to pustila vyloženě z nouze a ani tak mě to nebavilo. Celkově se to zvrhává do trapnosti - ať už Tedovo zoufalství, Barney nebo zápletky. Nakonec jsem se donutila dokoukat zbytek seriálu - 9. řada mě i začínala bavit... takže jsem zvedla hodnocení a za to, že se jim podařilo to důstojně ukončit ještě hvězdu přidávám. Poslední díl byl zase super, jako u prvních řad...

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Nejdřív mě i chvíli bavilo... pak mě to začalo nudit. Přece jen se to dost opakovalo a zase tak skvělý to nebylo. Pak jsem se k tomu po nějaké době z nouze vrátila. A v okamžiku, kdy mě fakt zajímalo, co se stane dál... to byl poslední díl poslední řady.

Pán času (2005) (seriál) odpad!

Vzhledem k hodnocení jsem čekala víc. Doufala jsem, že to bude něco jako trpaslík a nepopírám, že jsem nepochopila. Komediální mi to nepřišlo ani trochu, spíš trapné - ale zase že by to bylo drama, to bych taky neřekla. Už dlouho jsem neviděla seriál, kde by bylo takové utrpení prokousat se první řadou.

Posel ztracených duší (2005) (seriál)

Ještě první dva díly mě trochu bavily, ale zbytek je o ničem. Téma probrané už tisíckrát, nepřináší to nic nového a ani napínavého. Každý díl probíhá naprosto stejně. Na hlavní hrdinku se dobře kouká, ale nestačí to, navíc její naivní a diblíkovské pobíhání moc zábavy nepřináší.

Sexy mrtvola (2005)

Taková slabší předzvěst My name is Earl. Ale moc k zasmání to nebylo.

Snídaně na Plutu (2005)

Čekala jsem hodně, hlavně vzhledem k vysokému hodnocení... ale asi jsem to nepochopila nebo nevím. Na komedii tam bylo dost málo vtipných okamžiků. Na drama tam bylo hodně málo vážných a seriózních okamžiků. Murphy asi odvedl dobrou práci, ale bylo to celé takové přehrávané, očividně záměrně, ale spíš to vypadalo jako škatulka "jak by se měl chovat transexuál". Fakt, že aktér celou dobu hledá matku a nakonec to k ničemu není, tomu jen dodá. Už popis filmu - hraje si na drsného chlápka? Ne. Je to o hledání se? Ne. On se nemění. Moc nechápu, co bylo na tom filmu tak super. Podle mě nic.

Tráva (2005) (seriál)

Na jednu stranu to není úplně zlej seriál, ale fakt postrádám seriál s rozumnou ženskou hrdinkou. Protože tahle je zase taková ufňukaná chudinka, která sice dealuje trávu, ale jinak mi připadá úplně neschopná. Každou chvíli se potřebuje vyplakat na rameni někomu... s někým dalším se následně vyspí a nakonec jde prudit děti. Její styl řešení problémů je taky spíš na pár facek. Nějak se mi nedaří si ji oblíbit... Pozitiva vidím spíš v mužským obsazení a v netradičním nápadu, ale rozhodně to není nic, co by mě nadchlo. Tak opravuji, jestli mi po první řadě ten seriál přišel jako průměr, tak teď se mi zdá úplně mimo. Ta ženská je neschopná nebo co? Ne, než aby slevila z nároků, tak raději začne dealovat. Takový ty obyčejný věci, jako je zaměstnání, to ji ani nenapadlo. Dělá oči na každýho chlapa a akorát je využívá. Následně se ještě vdá? No, beru, je to seriál... ale je to dost ubohý. A co udělá, když konečně vydělá? Jde si koupit cetky, auto a na pedikúru. Vzhledem k tomu, kolik to má řad, nedělám si iluze, že v brzké době dostane, co si zaslouží.