• Romantický

Letuška (2020) (seriál)

Tak asi to není seriál, na který se budu dívat opakovaně, ale jinak nečekaně docela zábava, rozhovory s Alexem odehrávající se v její hlavě tomu dodávaly celkem zábavný ráz. Dokonce i Penny byla poměrně k přežití, přestože to byla prostě Penny.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Líbil se mi celkovej koncept a první díly mě i bavily. Ale celkově bych to brala spíš jako ukázku, jak může jedna trhlá holka šikanovat spolužáky i po svý smrti. Když bych to měla brát vážně, tak je fakt úlet, že vykresluje svoje spolužáky jako by byla jejich oběť a přitom se většinou chovala ona jako blbka. Vlastně asi jediný, co bylo jakž takž obhajitelný byl stalking, situace se značkou a znásilnění, ale jinak se jí vůbec nic nestalo. Takže trochu reálných obrysů to získává až v posledních dílech, přesto to je celkem osvěžující seriál, kterej je trochu jinej než ostatní a hlavně má výbornej soundtrack.

Čokoláda (2000)

Film se mi líbil do doby, než jsem četla knihu. Bohužel ve srovnání s knihou je děj okrouhaný jen na ty jednodušší části a je tam přidáno celkem dost patetických a přehnaných částí a vlastně úplně chybí podstatné a vysvětlující části příběhu. Dneska bych zkrouhla hodnocení ze 4* na 2*.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Prvních cca 5 dílů mě fakt nadchlo. Pak už to jen protahovali. Vždy už bylo jasné, že Kilgrave zase unikne, i když za sebenepravděpodobnější situace. Tak jak tak to ale bylo příjemné překvapení. Hlavní hrdinka dobrá, záporák výbornej. Jen škoda, že to ke konci sklouzlo k telenovele s nevyrovnaným magorem. Takže za prvních pár dílů 5* a pak to klesalo tak na 3*, jednu přidávám za Tennanta.

Zmizení (2013)

Film sám o sobě mě bavil, ale není dobré u něj příliš přemýšlet. Pak by se člověk mohl divit, jak je možné, že (spoiler) děti vlezou do hnusného karavanu k takhle děsivýmu týpkovi. Stejně tak by mohlo být zarážející, kde vzal týpek řidičák, když (jak upozornil Keller) je retardovaný. Stejně tak by asi policie propuštěného podezřelého sledovala podstatně víc, aby se mu nemohla stát nějaká ošklivá příhoda. Ale hlavně, asi by se jim nepodařilo prolézt celý dům a karavan a nenajít žádné stopy. Nejspíš by se jim podařilo najít i holky samotné v díře pod autem.

Zulu (2013)

Film sám o sobě se rozhodně nevyhne škatulkám. Osobně bych bývala byla raději za zajímavou detektivku na téma vražda dívky, než to, co z toho ve finále bylo. Ve druhé půlce se nelogičnosti nějak nakupily (viz vystřílení domu), scéna na dunách taky byla spíš divná než dobrá. Takže by to byl dohromady spíš průměr, ale překvapil mě Orlando Bloom, asi první role, kde není za sladkýho hocha, takže 4*.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Film mě na jednu stranu bavil a na druhou stranu dost nudil. Nebýt v něm Depp s McGregorem, asi by to bylo podstatně horší. Ale rozhodně si podle mě nezaslouží tak nízké hodnocení, pár vtipných momentů tam bylo a celé to bylo sympaticky ulítlé. Takže spíš průměr až mírně nadprůměr.

Mroží muž (2014)

Je to strašná hovadina. Opravdu strašná, ale musím tomu dát 4*. Prostě už ten nápad... možná trochu vykradená Stonožka, ale stejně to mělo něco do sebe. J. Deppa bych vůbec nepoznala, ale jeho role tomu dodala.

The Truth About Emanuel (2013)

Musím říct, že mi to nepřišlo jako až tak super film, ale je škoda tak nízkého hodnocení (hlavně ve srovnání s jinými). Dost věcí (hlavně závěr) bylo mimo, ale přesto to nebyl marný film. Hlavně linka s Claudem mě bavila snad víc, než ta hlavní. Jsem celkem zvědavá, do kolika let Kaye podobné role vydrží, přece jen jsou věci, které mohly mít kouzlo ve Skins, ale časem už nějak opadá.

Pod kontrolou (2008)

Moc nechápu to nízké hodnocení, je to jeden z nejlepších krimi filmů, co jsem v poslední době viděla. Už jen proto, že tam nebylo sto a jedna reverze toho, kdo je vrah a přesto to nebylo úplně zřejmé od první minuty.