Ponorka (1981)

Wau (moje zřejmě nejkratší recenze na ČSFD).

Díra u Hanušovic (2014)

Proč dávám čtyři hvězdičky? Film velmi dobře ztvárnil pomalý život na vesnici. Hodnotím takto vysoko kvůli odvaze tvůrců ukazovat "přirozené" dialogy u jídla, dlouhé pohledy na krajinu, z okna a podobně. K tomu si přimíchejte různé humorné situace, které v sále kina vyvolávaly občas smích. Chcete svižný děj, zásadní obraty, nečekané rozuzlení zápletek? Tak tento film není pro vás. Chcete zažít pocit obyvatele jedné vesnice? Zajděte, otevře vám to oči.

Počátek (2010)

Z tohoto filmu mi utkvěl nejvíce nepřehledný děj. Proto hodnotím třemi hvězdičkami. Nicméně zkusíme se k tomuto filmu časem vrátit a uvidím, jestli své hodnocení změním.

Armáda duchů (2013)

Vynikající dokument. Pokud se zajímáte o druhou světovou válku, budete vše sledovat se zatajeným dechem. To, co bylo 40 let přísně tajné, je nyní odhaleno včetně autentických fotografií a kreseb účastníků.

Man Hunt (1941)

Nejsem si jistý, zda-li si tento snímek zaslouží 73 %. Chvílemi romantická slátanina, chvílemi dobrodružný film. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout. K tomu si připočtěte vysoký stupeň nerealističnosti. Je pravda, že se zvažoval tento typ atentátu, nakonec se od něj ustoupilo.

Můj nejlepší nepřítel (2011)

Milý příběh. Není to film, který ve vás vyvolá obrovské "wau" nebo úžas. Nicméně není špatný. Čtyřmi hvězdičkami hodnotím proto, že ukazuje na tehdejší dobu. Je celkem věrohodný, byť například prokázat totožnost by tenkrát bylo možné průkazem a zrovna v evidenci byli nacisté docela puntičkáři. Stejně tak ukazuje na krutost tehdejší války v podobě ztráty vzájemných kontaktů a vazeb.

Útok na Bílý dům (2013)

Napětí, akce, nečekané dějové zvraty... Byl jsem s tímto filmem spokojen. Věrohodnost děje od něho nečekejte. Tento film nemá s realitou nic společného. Možná to způsobilo tak záporné hodnocení a jen 68 %. Měl jsem možnost vidět řadu dokumentů ohledně ochrany prezidenta i Bílého Domu. Na vlastní kůži jsem zažil ochranu amerického prezidenta při jeho návštěvě do ČR, respektive jen její část v podobě tiskové konference na Pražském hradě. Nevím, zda-li by bylo možné natočit film, který by více respektoval realitu. Možná by měl lepší hodnocení a zcela jiný děj. Jenže to by pak tvůrci nemohli do titulku dát hrdý název White House, který je ve skutečnosti magnetem pro diváky.

Cesta (2009)

Cesta mi nejvíce připomíná počítačovou hru Fallout. Skoro bych řekl, že se tvůrci hry u některých míst inspirovali. Jediná zápletka děje se točí kolem cesty k moři. Zásadní dějové zvraty nečekejte. Přesto je film jedinečný. Ukazuje totiž velmi pravděpodobný scénář, který může reálně nastat při živelné pohromě většího rozsahu.

Zaříkávač lží (2014) (amatérský film)

Na amatérský film docela slušný počin. Pokud chcete poznat známý internetový fenomén jménem Nejfake, určitě se na tohle krátké video podívejte. Jeho videa sledovala převážně mladší generace internetových uživatelů (soudě podle jeho pořadu "Volejte Nejfekovi"). Nejfejkův příběh v řadě ohledech hodně chápu. Sám jsem kdysi působil na internetu jako blogger pod přezdívkou. Znám tedy tu svobodu, kdy můžete "ventilovat" své pocity a psát co chcete. Stejně tak jsem poznal situaci, kdy dojde k odhalení vaší přezdívky a stává se z vás terč. Potom nastupuje vlastní autocenzura a často zvažujete, co a jak na Internet napíšete. Nejfejkovi přeji, aby se mu to nikdy nestalo a mohl dál natáčet videa. Myslím si, že má lidem co sdělit a předat.

Kříž cti (2012)

Přemýšlím, zda-li je možné něco filmu vytknout a těžko hledám záporné argumenty. Děj není nijak objevný, ale zároveň je docela věrohodný. Film byl natočen podle skutečné události a věřím, že se to takto nějak odehrálo. Pokud máte rádi lehce psychologické filmy a zase nemusíte nekonečné psychologické debaty, pak je tento film pro vás. Jestli hledáte akci a napětí, tak se filmu vyhněte obloukem, protože vás asi bavit nebude. Za sebe ovšem hodnotím nejvyšším počtem hvězdiček. Dobrá práce!