Temný rytíř (2008)

Hans Zimmer... Heath Ledger.... Christopher Nolan... Hans Zimmer... Gary Oldman... Heath Ledger... Hans Zimmer... :D Nejlepší Joker, nejlepší soundtrack. Sakra, z tohohle filmu by se daly udělat filmy tři! Furt jsem si myslela - tak tohle je závěrečná scéna... NE! Tak teda tohle.... NE! Tak to ještě napružíme! Uteklo to strašně rychle a přitom ta délka je docela uctyhodná... Nejlepší ze série a tím pádem pro mně nejlepší Batman vůbec! :)

Kmotr II (1974)

Druhý díl trochu slabší než první. Film stojí na Robertu de Nirovi - který mi jako Padrino seděl víc než Marlon Brando. A Al Pacino... K tomu se nedá nic říct... To je prostě.... ááááá! :)

Kmotr (1972)

Kmotra považuju za to nejlepší, co vůbec existuje. Jasně - je zdlouhavý, ono to správné vtáhnutí do děje chvilku trvá, člověk si na něj musí najít čas a hlavně náladu. Knihu jsem četla dříve než film a už byla jednou z mých oblíbených. A díky tomu jsem se orientovala v tom množství postav, hlavně mě hodně potěšily takový ty drobný odkazy na osoby, na které už na plátně nezbyl čas... Atmosféra převedená na 100%. Lepší film podle knihy prostě není - on totiž ani není lepší film! :) Paradoxně mi nejvíc vadil Marlon Brando... Na něj jsem si musela chvíli zvykat. Ale zase začala velká láska k Al Pacinovi! Ten totiž opravdu z té knihy přímo vypadl! :)

Samotáři (2000)

Klasika, vyrostli jsme na tom... Házeli hlášky pořád dokola... Bohužel jeden z posledních českých filmů, co se povedly. :( A v tomhle případě sakra povedly! PS: Však já jsem si taky myslela, že kočky jsou samice od psů...

Trainspotting (1996)

Poprvé viděno v roce 2000. :) Což mi bylo 14 let. :) Připadala jsem si po zhlédnutí hrozně dospělá. Jakože už jsem konečně viděla pořádnej dospěláckej film. No... druhej den jsem šla jako čert strašit děti... :D Viděno nesčetněkráte, jedna z mých opravdových srdcovek... A jeden z nejlepších soundtracků, co kdy tento svět slyšel... Co více k tomu napsati... Ono se totiž musí viděti! :)

28 dní poté (2002)

Nó, jako teda hóóódně velký zklamání... Sice uznávám - vylidněný Londýn - bomba - bravo! - ale to je asi tak jediné kvůli čemu tenhle film stojí za to vidět... Celou dobu jsem se neskutečně rozčilovala nad naprosto nelogickým jednáním postav! I když, co já vím, co bych dělala, kdyby nastala podobná katastrofa, že? :) ... trocha SPOILEROVÁNÍ... Proč si sakra nevzali auto, motorku, kolo... (cokoliv!) mnohem dříve a v "klídku" si chodili po městě zamořeném nakaženými?... Jo, přespávat v domě rodičů je sakra dobrej nápad... počkám si, až si pro mně přijdou... Auto!... Panebože!... Auto!... Spoustu aut!... Všude!... Jo, fakt vjedu do tunelu. Super! I když... koneckonců... když zvládnu vyměnit kolo u toho batmobile taxíku za půl minuty, tak vlastně proč ne... :D Přespávat u nějaký zříceniny taky super nápad! Ale tam se teda aspoň nic nestalo... Ještě, že je aspoň napadlo vlízt do toho supermarketu, už jsem v to ani nedoufala - a ono se tam svítilo! Asi chodí nakažení stále nakupovat. :) Nechápu hodnocení. Úsvit mrtvých 2004 jede v úplně jiném levelu! Poselství filmu mě minulo, jelikož jsem byla značně vytočena. Vím, co asi chtěl básník říci a je v tom filmu i pár dobrých nápadů... ale... Boyle, Boyle... Dávám hvězdu za tu kreditku, to mě potěšilo...

Sherlock (2010) (seriál)

S Sherlockem já mám problém... První 2. série jsou totiž nepřekonatelné. Reichenbach Fall naprostá bomba, haluz nejvyššího kalibru. V přestávce mezi druhou a třetí sérií viděno snad 100x, vymýšleny různé teorie. Copak ono to zklamání bylo víceméně očekáváno. Tak vysoká laťka se opravdu přeskočit nedala... I když každý chceme zázrak. :) Ale že to dopadne až takhle... :( Dá se říct, že teď pro mně Sherlock končí 2. sérií. Dál nejdu. Takhle to zahrabat je ale taky velký umění. :D Nicméně hodnotím 4* (pokud teda nebudou chtít v tom trápení pokračovat), protože ten rozjezd byl opravdu famózní. PS: (SPOILER) A byl to Pepper´s Ghost! :)

Přátelé (1994) (seriál)

Tohle je taková klasika, kterou bohužel asi už nic nepřekoná. HIMYM se o to dost snažil, ale bohužel ti herci nejsou tak sympatičtí. Tady nemůžu říct, koho mám nejraděj. Jsou to totiž všichni. :) Bohužel už znám zpaměti. No, ono taky když kdykoliv já zapnu televizi a běží tam Přátelé, tak je to docela opruz. Ale nechám je běžet skoro pokaždý. :) Copak oni neomrzí, jenom mě nebaví s nimi odřívávat ty repliky. :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Moje srdcovka. Nejlepší věc, co kdy televize zplodila. Viděla jsem všechny díly tolikrát, že to nespočítám. Dříve jsem si to pouštěla i ke spaní, běželi nahraní z televize na kazetách celý den. Někdy i celou noc... A další den... A další noc... a dál... a dál... Ano, jsem magor... Ale já většího simpsonologa než sebe neznám... A není mi to vůbec blbý... Dělala jsem i kvízy a jiné různé kraviny... :D Uznávám, že zhruba po 20. sérii to šlo teda ale hóóódně dolů. Ale za 5., 6., 7., 8., 9., 10., .... 15., 16. sérii apod. apod. apod. 5* naprosto 100%! Neumím být kritická k tomuhle seriálu, opravdu nee. :( Nejlepší díl - Bart temnoty, Bart dostane slona a prakticky celá 15. série. Třeba se to zvedne, já stejně tu hvězdičku ubrat nemůžu. :D

Predátor (1987)

Viděno v roce 2017!!! :D Predátora samozřejmě znám, měli jsme ho doma na té VHS kazetě, kterou namluvil jedním hlasem - nevím už kdo... - Hejma to ale nebyl. :D Ten film funguje pořád skvěle. Dokonalá hudba - bez ní by vlastně valná většína filmu byla jenom o vojácích pobíhajících po džungli. :) Pár nelogičností, které mě sice rozčilují, ale vzhledem k tomu, že je ten film jenom o rok mladší než já - tak mu to odpustím. Někdy si člověk prostě musí odpočinout. :) Arnieho filmy mám ráda, připomíná mi dětství, kdy to rodiče sledovali na videu koupeném kdesi na burze právě na těch kazetách namluvených jedním hlasem a mně to zakazovali a posílali mě spát a já stejně vylezla, abych aspoň něco z toho viděla, protože se to nesmělo. :D