Ptáci (1963)

Hitchova klasika. Jednoduchý příběh o útočících ptácích. Dobře propracované postavy a na tu dobu skvělé vizuální efekty 80%.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Je to o něco slabší než Společenstvo Prstenu a bohužel se to i občas příběhově zadrhne. Vizuální efekty jsou dokonalé a Novozélandská krajinka opět nezklamala.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Velké zklamání samozřejmě skvělé efekty a animace, ale po příběhové stránce je to hodně slabé rozhodnutí rozložit jednu tenkou knížku na 3 filmy bylo určitě špatné a proto se ve filmu značnou část nic neděje a 40 minut se utíká z místa na místo. Ale největší chyba Hobbita je, že je točený tzv. kvantitně místo toho aby byl natočen kvalitně.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Nejlepší a nejvtipnější díl Asterixe. Důmyslné a zábavné úkoly nejsou pro galy žádnou překážkou. Srandovní na tom je, že je to jediný díl, který není podle komiksu.

Asterix a Vikingové (2006)

Na filmu mi nejvíce vadí, že se totálně liší s komiksovou předlohou. Animace je sice novější, ale příběhová stránka je totální patok.

Asterix dobývá Ameriku (1994)

Rozhodně nejslabší díl Asterixe a ten šílený dabing mi dodnes hučí v uších tohle byl velký omyl.

Astérix a velký boj (1989)

Tenhle díl se vydal jinou cestou je více vážnější a ne až tolik rodinný, ale řádění šíleného Panoramixe nemá chybu.

Asterix v Británii (1986)

Tenhle díl je jednoznačně nejvíce podobný komiksové předloze. Samozřejmě animák má lepší i horší momenty.

Asterix a Kleopatra (1968)

Oproti prvnímu dílu značný posun v animaci a i v příběhové linii. Roztomilý architekt Numerobis musí do 3 měsíců postavit palác.

Někdo to rád horké (1959)

Jedna z nejlepších komedií. Výborný Jack Lemon a hned vzápětí mu sekundující Tony Curtis. Nejlepší role Marilyn Monroe "Hello I am Sugar" a legendární hláška "Nikdo není dokonalý"