• Pohádka

Vrah mezi námi (1931)

Tento film mi nesedl, herecké výkony jsou sice velmi dobré a režie ještě lepší, ale děj je nezáživný, zdlouhavý a poměrně nudný.

Vražda na objednávku (1954)

Jeden z nejlepších scénářů vůbec, výborný Ray Milland, výborná režie( jak jinak) = parádní film ! Jsem zvědav, jestli uvidím od Hitche ještě něco lepšího...100%

Vynález zkázy (1958)

Na naše poměry velmi povedený film, vyšperkovaný vynikající animací a vizuálními efekty, takové filmy umí jen Karel Zeman.

Vzhůru do oblak (2009)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 4 a 5* , nakonec volím nejvyšší hodnocení, přece jen se takové animáky, jako je tento netočí každý den. Prvních 10 minut opravdu výborných a vůbec celá první polovina filmu byla skvělá a hodně jsem se bavil, v druhé už to ale nebylo ono a zábavu vystřídala nuda, raději se na film v brzké době znova podívám, abych si mohl názor ujasnit... Zatím 85 %

Warrior (2011)

Pro mě srdeční záležitost. Mám moc rád sportovní filmy a když v nich je tak skvělé obsazení jako tady, tak už je to teprv dobrá podívaná. A to co nám pan režisér přichystá v posledních minutách ? Při takovémhle dojemném závěru se prostě nemohu ubránit smršti emocí a nějaké té slzičce.

Wrestler (2008)

Aronofsky si zvolil dobré téma filmu, ale podal jej příliš nezajímavě. Myslím že mohl některé scény mírně poupravit, některé úplně vyhodit a navíc nějaké scény přidat ( zrovna, když film začínal být zajímavý, tak skončil ) . V celkovém zúčtování je to i tak poměrně dobré a hlavně za velký návrat na filmovou scénu Mickeyho Rourkea dávám 4*

Zjizvená tvář (1983)

Zajímavý příběh, velmi dobře zahraný Al Pacinem, není ale tak propracovaný a poutavý jako jiné mafiánské filmy jako je například Kmotr, jinak jsem se ale dobře bavil.

Zuřící býk (1980)

Do sebemenšího detailu propracovaný precizní film, jak je u Scorseseho ve zvyku. De Niro exceluje jako vždy, Pesci taky a v doprovodu výborné hudby a černobílé kamery, máme možnost vidět asi nejlepšího Scorseseho ze všech.

Život je krásný (1946)

Klasika. Miluji Jamese Stewarta a tady opravdu exceluje, sice trošku přeslazený závěr, ale jinak krásný příběh jako dělaný pro štědrovečerní rodinné posezení.