• Pohádka

Byt (1960)

Vynikající a troufnu si říct i nejlepší romantická komedie jaká byla kdy natočena. Klobouk dolů před Billym Wilderem !

Crash (2004)

Předem musím konstatovat, že se mi velmi se mi líbí filmy s několika hlavními hrdiny, kteří se postupně setkávají v různých situacích, jako je třeba Láska nebeská nebo právě Crash. Crash je poměrně hodně emotivní film s krásnou hudbou a velmi dobrou režií a hereckým obsazením. Jediné, co bych vytkl je velký důraz na rasismus.

Český slavík Mattoni 2012 (2012) (pořad) odpad!

Ten nejodpadovitější odpad, co vůbec může být, všechno špatně - otřesné vtípky Šteindlera, moderátor, atd. Kdy TV Hovna konečně pochopí, že 50 let stačilo ?

Čistá duše (2001)

Jeden z nejlepších životopisních filmů vůbec, někteří tvrdí, že je to citová ždímačka, ale podle mě si tento film zaslouží být tak vysoko v žebříčku a tak je to i Oscarem za film roku. A Russell Crowe ? Ten předvedl ještě lepší výkon než v Gladiátorovi, je podivuhodné, že nezískal Oscara.

Čtyři slunce (2012)

Na naši tvorbu to určitě není špatný film, ale jestli je nominován na 15 český lvů, nebo kolik těch nominací vlastně má, tak je vidět, že naše filmografie nezažívá zrovna nejúspěšnější léta. Režie slabší a ten kluk ? To byla hrůza, je vidět, že mezi dětskými herci už taky nemáme moc z čeho vybírat. Co ale musím říct je to, že se mi snad poprvé líbil Roden, který je mi jinak dost nesympatický.

Discopříběh 2 (1991) odpad!

Už ten první díl byl velmi špatný, ale ještě se to dalo shlédnout, ale natočit mu pokračování, to je už příliš.

Divoká banda (1969)

Divoká banda je velmi dobrý film, ale ničím nenadchne. Byť se jedná o nejdrsnější western, ani tak jsem během filmu neprojevoval žádné emoce, to v takovém Tenkrát na Západě je narozdíl od tohoto snímku alespoň fantastická hudba a velké napětí což právě Divoká banda dost postrádá.

Doktor Živago (1965)

Velmi zajímavý působivý velkofilm ,na můj vkus až příliš dlouhý.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Mám raději filmy, ve kterých je více akce a děje, ale tenhle film má opravdu famózní scénář a herecké výkony a navíc se nestává často,že by se v americkém filmu prosadil čech, takže i z tohoto důvodu dávám maximální možné hodnocení, ikdyž s odřenýma ušima.