• Pohádka

Faunův labyrint (2006)

Guillermo del Toro pro mne nejlepší režisér posledních let a tohle je jeho nejlepší film. Na tento filmový zážitek hodně dlouho nezapomenu !

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Ze začátku bych dal možná i 5* , ale časem jak začaly přibívat opakování tak už to ztrácelo kvalitu a pohodovost a celkově to bylo horší, takže můj celkový dojem 65%

Gladiátor (2000)

Jeden z nejemotivnějších filmů, jaký jsem viděl. Miluji historické, výpravné a dobrodružné filmy a tohle je vše v jednom. Gladiátor je navíc velmi dobře zpracován a závěrečná scéna je doslova dechberoucí . Tomuhle filmu není co vytknout .

Grinch (2000)

S časem, po několikáté projekci uznávám, že se jedná o takovou Vánoční blbůstku, i tak se však na film moc rád dívám.

Hanebný pancharti (2009)

Asi nejlépe zahraný film, co jsem viděl (Oscar pro Waltze naprosto zasloužený) . Snímek je kvalitní ve všech ohledech - je napínavý, vtipný, plný silných i zábavných scén a nechybí v něm tipická Tarantinovská krvežíznivost. Pro mě nejlepší Tarantino vůbec a zároveň i nejlepší film s válečnou tematikou, co jsem kdy viděl.

Hitchcock (2012)

Jako příznivci Hitchcocka se mi to příliš nelíbilo a Hopkins jako Hitchcock mi tam neseděl už vůbec, každopádně je to ale příjemná oddychovka s neodolatelnou Scarlett Johansson a s několika dobrými momenty ( Například scéna, kdy si Hitchcock libuje před kinosálem v řevu diváků při projekci Psycha. ). Tento film o vzniku Psycha sice ničím nenadchne, ale ani neurazí, Hitchcock by si nicméně zasloužil o něco lepší poctu k jeho dílu, než je tento snímek.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Zajímavý, dobrý příběh, ale na můj vkus přehnaně natáhnutý, některé scény určitě šly alespoň trošku zkrátit. Jinak mě, ale oslnila hudba Morriconeho a herecké výkony Eliho Wallacha.

Hoří, má panenko (1967)

Na tento film jsem byl výborně naladěn a ani na chvíli jsem se nenudil a jak bych taky mohl - jedna úsměvná scéna za druhou, které střídá tragický požár domu starého dědy a nakonec rozkradení tomboly a film tak končí jako nejlepší fraška, jakou jsem viděl.

Hra (1997)

Dechberoucí thriller Davida Finchera, který vás vtáhne do děje a už nepustí. Pro mne mistrovské Fincherovo dílo, které je jaksi nedoceněno a přitom to závěrečné rozuzlení je snad lepší než u všech dalších Fincherových filmů. Michael Douglas a Sean Penn hrají svůj standart. 100%

Hugo a jeho velký objev (2011)

Martin Scorsese snad poprvé v kariéře natočil rodinný film, na který jsem byl natěšený jak málokdy, už jen proto, že to natočil právě on. Ze začátku jsem měl pocit, že film bude jen o vizuální stránce a dějová linie bude až druhořadá, což mě trochu mrzelo, jak se ale film rozjel, tak jsem měl jiný pocit, že se Scorsese vžil do malého Huga a ukazuje nám jak moc miluje film. Dalo by se říct, že je to takový velký filmový kýč, u mě, ale převládá režisérova láska k filmu, překrásná výprava s efekty a taky to, že nám Scorsese po sto letech připomněl jednoho z prvních velikánů ve svém oboru a to jsou faktory, díky kterým musím snímek ocenit maximálním hodnocením. Už se těším na své další setkání s tímto mistrem filmografie.