• Pohádka

Provaz (1948)

Skvělý film pro milovníky divadla a Hitchcocka, k tomu skvělé herecké výkony, hlavně výkon J.Stewarta je velmi dobrý. Navíc, když povážím, že se film odehrává v jednom bytě při jednom večírku, tak si o to víc snímku vážím a nemohu hodnotit jinak.

Rio Bravo (1959)

Western s dokonalou atmosférou a s mnohem lepším Johnem Waynem než třeba v Pátračích. Pro mne zatím westernová jednička...

Princezna Nevěsta (1987)

Ještě jsem nikdy žádnou takovouto pohádku neviděl, byla to spíš parodie na pohádku, ale o to víc jsem byl potěšen a překvapen.

Ples upírů (1967)

Kultovní snímek. Asi jediný film, při kterém jsem se občas zasmál a zároveň se i bál. Pro mě nezapomenutelný zážitek, u kterého jsem se ani chvíli nenudil.

Mafiáni (1990)

Až po čase jsem si uvědomil jak moc je tahle gangsterka skvělá a bezchybná. Tady se psaly filmové dějiny, když Scorsese napsal jeden z nejlepších a nejvtipnějších scénářů vůbec. Celý film, jak je u něj ve zvyku, perfektně zrežíroval a vykreslil postavy do detailů.Do své životní role byl obsazen Joe Pesci, který zde exceloval jako nikdy. V Mafiánech není jediná scéna, která by mě nudila nebo by mě nezaujala a přítomnost Roberta De Nira jen podtrhuje už tak nezapomenutelný filmový zážitek.

Sloní muž (1980)

Krásný dojemný příběh s vynikajícími hereckými výkony a překrásnou hudbou. /90%/

Sin City - město hříchu (2005)

Film je sice naprosto bez emocí i přes hodně mrtvých, ale po vizuální stránce je naprosto úchvatný. Líbí se mi, že se film skládá z více příběhů a zvlášť ten 1. s Mickem Rourkem je dobrý a v závěrečné scéně se mi líbí bezchybný Bruce Willis. Sice je to jen taková bezhlavá krvavá řež, ale jako oddechovka skvělé, Rodriguez prostě má zvláštní styl filmování a na to se těžko zvyká, málo komu se asi bude jeho styl líbit ./ 85%

Americká krása (1999)

Zvláštní velice dobrý film s pěkným koncem.

Zjizvená tvář (1983)

Zajímavý příběh, velmi dobře zahraný Al Pacinem, není ale tak propracovaný a poutavý jako jiné mafiánské filmy jako je například Kmotr, jinak jsem se ale dobře bavil.

Byt (1960)

Vynikající a troufnu si říct i nejlepší romantická komedie jaká byla kdy natočena. Klobouk dolů před Billym Wilderem !