• Pohádka

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Není to film, který bych si dal do oblíbených, nebo by mě nějak extrémě nadchl, role Terminátora pro Arnieho byla ovšem šitá přímo na míru a jeho hlášky mě několikrát rozesmály a na kráse dodávají parádní akční scény s výbornými efekty. /85%/

Titanic (1997)

Parádně zpracované dílo, velmi na mě tento romanticko-katastrofický film zapůsobil a nechápu jak mu někdo může dát hodnocení odpad!, podle mě by měl být minimálně v TOP 300.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Říkal jsem si, že by asi bylo lepší po dobré dvojce už netočit další díl, ale tvůrci trojky mi ukázali, že jsem se šeredně pletl. Tento animák je nejlepším dílem z série a taky jeden z nejlepších animáků vůbec. Oscarová nominace za scénář naprosto zasloužená. / 95%

Ucho (1970)

Hodně temný, tíživý, neustále gradující thriller ukazující dobu komunismu u nás. Myslím, že právě tohle jsou životní role Bohdalové i Brzobohatého a nejspíš i životní počin režiséra Kachyni, snímek patří určitě mezi naše nejlepší a nejodvážnější. Toto si určitě někdy zopakuji.

Ukradené Vánoce (1993)

Jeden z těch lepších animáků, těch 5, ale hlavně díky tomu, že jsem to viděl o Vánocích a byl jsem v takové euforii, uvidíme, jaký bude můj názor po 2. projekci. Nicméně určitě to stojí za shlédnutí.

VALL-I (2008)

Zápletka se hodí spíš pro krátkometrážní zpracování, nicméně oceňuji tvůrce, že si troufli Wall-iho natočit a musím říct, že jsem z tohoto filmu, ve kterém se skoro nemluví, byl na začátku trošku v rozpacích, nicméně nakonec se mi to docela líbilo,určitě to ale není animák, který bych si v nejbližší době měl pouštět znova. Slušná oddychovka a nic víc. / 70%

Věc (1982)

Opravdu hodně napínavý a strašidelný horor s parádní atmosférou. Ani na chvilku jsem se nenudil. Film je prakticky naprosto bezchybný a v doprovodu Morriconeho hudby mohu s klidem říct, že v žánru patří mezi absolutní špičku.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Většina příběhů je špatně zrežírována i zahrána, ale zachraňuje to velmi dobrý moderátor a nervy drásající atmosféra některých příběhů.

Vetřelec (1979)

Kdo by řekl, že film je starý přes 30 let let ? Parádní sci-fi hororová podívaná ani na chvilku nenudí aneb Ridley Scott na vrcholu svých režisérských sil, minimálně co se sci-fi týče. Snímek Věc, která je tematicky podobná Vetřelci, řadím výš, ale to je hlavně díky tomu, že je v něm více hororové atmosféry, což se dalo čekat, když jej natočil Carpenter - hororový mistr. /95%

Videodrom (1983)

Moje první setkání s Cronenbergem. Slyšel jsem o něm, že točí výborné horory a podává je divákovi velmi zvláštním způsobem, tento halucinogenní snímek není vyjímkou. Opravdu zajímavý a zvláštní filmový zážitek.