Naruto (2002) (seriál)

Kvalit mangy anime nedosahuje. Hlavně díky množícím se fillerům ke konci je to občas nudné. Ale začátek opravdu kvalitní dílko, je to nabité emocemi, boji a rozmanitými postavami, každá s vlastním příběhem a motivací.

Manderlay (2005)

Otázkou lidských práv se očividně Trier velmi rád zaobírá a řekl bych i většinou tne do živého. Umí specifikovat problém (což možná není tak težké) ale hlavně na něj vhodnými priostředky ukázat (což už je daleko horší). Opravdu toužíme po tom být svobodní? Zasloužíme si tu svobodu? Obětujeme ji radši ve prospěch pohodlnosti příp. něčeho jiného? To jsou otázky které můžou člověka napadat při sledování tohoto filmu a je velmi zajímavé, že zrovna tyto otázky jsou v posledních letech velmi aktuální (nebo to není jen náhoda?).. Na drásavou atmosféru Dogvillu bohužel (nebo už spíše bohudík?) ospalá jižanská díra nemá.

REC (2007)

[REC] je jedním z horrorů které mě při sledování fakt vyždímali a dali mi ten stísněný pocit, který jsem zažíval ve 12 letech při sledování Návratu oživlých mrtvol. O filmu jsem nic nevěděl, o to víc jsem byl velmi mile překvapen. Co bych vytkl - trošku trapné upozorňování na fakt, že se natáčí - jednou by to snad stačilo (je fakt, že v ději který má takový spád ani člověka mockrát nenapadne že se to moc nehodí-ale nemuselo by to být vůbec). Dále mi celkem vadil konec, který moc zaváněl duchařinou, což se mi k filmu moc nehodilo(jsou tam zombie, armádka, policie, televize, zkrátka moderní svět, ani zmínka o nějakém duchovnu či náboženství). Trošku očekávané šoky(vždycky když už je moc dlouho klid:)). Ale klady rozhodně převažují. Atmosféra výborná, pořád nějaký pohyb, takže nuda nemá šanci. Výborně se propracováváme ze situace, kdy mají hrdinové plnou kontrolu nad věcí do úplné beznaděje a zoufalství. Fungovalo to v Blair witch a funguje to i zde(snad ještě o něco lépe). Výborné momenty - stín "děvčete" v chodbě na konci, silueta staré ženy po otevření bytu na začátku, prostě krása. Výborný horror aby dnes člověk pohledal. Velmi kvalitní dílko.

Dogville (2003)

Nepoužívat téměř žádné kulisy je výborný nápad a pro takto silný film nejlepší možná volba. To, že kromě jednoduché zápletky nic jiného neodpoutává od prožívání pocitů všech postav, ještě prožívání těchto pocitů umocňuje. Výsledkem je absolutně vyčerpávající záležitost, jejíž shlédnutí do konce vyžaduje jistou disciplínu a menší dávku sebemrskačství... Jenže to je na tomto filmu to nejlepší. Přitom samotný příběh je velmi jednoduchý a celkem přímočarý. Atmosféra a pocity se přenáší skrz médium a diváka zachytí, pohltí, sežvýká, vyplyvne a udělá v hlavě obrovskou díru. Tohle je, dle mého názoru, UMĚNÍ.

Hodina klavíru (2007) (TV film)

začátek filmu mě navnadil a těšil jsem se na trošku hlubší film, u něhož si slabší nátury popláčou a silnější popřemýšlí. S přibývající stopáží ovšem film přeskakoval mezi dvěma rovinami (polívka cibulková versus liška a zbytek) a nějak mě ty roviny k sobě nezapadali.. konec všechno trošku zlepšil, ale jinak nic moc.. herecké výkony poněkud slabé(až na polívku)..

Mr. Brooks (2007)

Po dlouhé době jsem byl na filmu, o kterém jsem dopředu nic nevěděl a byl jsem velmi překvapen a potešen! Film má skvělý námět a nenudí. Celou dobu jsem se jen těšil co se stane za chvíli a nebyl jsem rozhodně zklamaný. Ano, má svoje chybky(proto ne 5*) ale zábava je to výborná..

Jackie Brown (1997)

Mám rád takový ty kecy o ničem.. Překvapení není u Tarantina žádné novum, takže až do konce divák stále čeká jak to vlastně všechno dopadne..4,5 *

Vratné lahve (2007)

Už od dob shlédnutí Tatínka jsem se na film těšil. Zdeněk Svěrák dokázal krásně vyložit jak pěkný film to bude, co všechno se bude točit kolem hlavní postavy atd.. Film jako takový nezklamal, příběh ze života, navíc je to tak trochu reality show, když víte že je to vlastně o Svěrákovi starším. Člověk se neubrání přemýšlení co je skutečná paní Svěráková a co už jen výmysl jejího manžela... Výtky směřují především ke skokům v ději - Macháček (mimochodem hraje skvěle)Vilhelmovou před tramvají odmítnut, střih, uspává její dítě. Trochu zmatek. Product placement od filmu trošku rušil.. Navíc mě spousta vtípků a hlášek připadala, jako že už jsem je někde slyšel... Atmosféra skvělá, je vycítit dusno v bytě u tkalounů i vlhko ve snícím vlaku...Každopádně je to dobrý generační film a nenudil jsem se ani trošku. Celkově 3,5 *

Prázdniny pana Beana (2007)

Mno tak na prázdniny pana Beana jsem byl do kina vytažen, tedy sám od sebe bych na film nešel. První polovina filmu je spíše podobná klasickým televizním skečům(dokonce jsem se nemohl zbavit dojmu že už jsem dost vtípků viděl), na kterých se asi nemůže film celý postavit. Proto přichází polovina druhá, která se ovšem jaksi rozplizla... Síla pana Beana tkví v tom jak je to hroznej blb a hodně věcí dělá prostě "po svým". To že dostanou prostor další postavy vidím spíš na škodu. Film mohli tvůrci osekat na hodinu, možná by to bylo lepší.. Závěr v Cannes je už trochu trapnej, takový "hurá, už se tam konečně dostal".. Takže jedna hvězdička za útěk na motorce který mě opravdu pobavil a druhá hvězda za Beana v nacistické uniformě...