Mazací hlava (1977)

Ak sa ma niekto spýta na môj najobľúbenejší film, tak je to jednoznačne Mazacia hlava. Neviem spočítať, koľkokrát som ju videl, ale nikdy ma neomrzela a vždy si to rád znova a znova pozriem. Má neskutočnú atmosféru a na finančné pomery a skúsenosti vtedy začínajúceho režiséra D. Lyncha je to fakt majstrovské dielo.

Maffiósso (1998)

Perfektná komedia. Je to paródia na Krstného otca, ale dajú sa tu nájsť odkazy aj na iné filmy (napr. Forrest Gump, Casino). Odporúčam všetkým fanúšikom paródií!!!

Hory mají oči (2006)

Americký horor ako každý iný. Nič inovačné, stále kopu kečupu. Hlavná postava dostane asi 50krát do hlavy ale stále dokáže bojovať proti všetkým zombikom.

Tunel smrti (2005) odpad!

Hodnotím len prvú hodinu filmu, lebo potom som to už vypol: Režisér sa pokúsil inovovať horor tým, že sa časové línie prelínali, čo však v konečnom dôsledku prinieslo len gýč. Dookola tam išlo len to isté - dievča sa pomaly presúva po dome, potom odrazu BU a záber na ďalšie dievča a to sa opakovalo stále dookola. Vždy bolo jasné, čo sa o chvíľu stane. Hlavné postavy sú samozrejme pekné modelky (ako vo všetkých takýchto trápnych filmoch) - všetky podobné, mal som preblém rozoznať ktorá je ktorá. Navyše tá prvá hodina nemala nič spoločné s tým bielym morom. Nechcem to ďalej kritizovať, lebo som to nedopozeral do konca a nebolo by to objektívne, keďže záver mohol byť lepší (o čom však pochybujem).

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Tak toto som mal veľmi rád. Ako malý som to pozeral každý deň. Škoda, že to dnes už nikde nedávajú (aspoň ja o tom neviem, žeby to niekde šlo). Radšej pustia nejaké trápne seriály a telenovely namiesto toho, aby uprednostnili kvalitnejšiu zábavu. Takeshi rulezzz :-D

2001: Vesmírná odysea (1968)

V histórii kinematografie sa tento film považuje za kultový a svetovú klasiku. Avšak - ako už viacerý spomenuli - je strašne zdĺhavý a nudný. Bál som sa, že sa to zdalo len mne, ale vidím, že veľa fanúšikov Kubricka nemalo nervy to dopozerať do konca. Možno v rokoch, keď to malo premiéru, boli pomalé zábery na planéty úchvatné, pretože to bolo vtedy niečo nové. No dnes sú tieto obrazy z vesmíru pre bežného človeka opozerané a nezáživné. Napriek tomu je tam mnoho zaujímavých pasáží. Chcelo by to pozrieť ešte raz, ale akosi ma to neláka kvôli tomu zbytočnému naťahovaniu. Hoci som bol týmto filmom trochu sklamaný (pretože som čakal väčší zážitok z filmu), Stanley Kubrick je v mojich očiach stále jeden z najlepších režisérov.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Tak tento seriál sa mi bude navždy spájať s intrákom - celý minulý týždeň sme čumeli na Červeného trpaslíka. Absolútny maratón. Po čase z toho začne prepínať :-D

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Konečne nejaký poriadny animovaný celovečerák na spôsob Ren a Stimpy. Zatiaľ som nevidel seriál Spongebob, na základe ktorého vznikol tento celovečerák, ale určite si to zoženiem.

9th Infantry Boys' Morning Wash (1897)

Tak neviem, ako hodnoť, pretože toto ani nie je film. Je to len krátky 30-sekundový záber na pár ľudí, ako sa umývajú (alebo čo to tam vlastne robia). Je to zaujímavé pre tých, ktorí chcú vidieť, ako to vyzeralo na začiatku kinematografie.

Fantasmagorie (1908)

Najstarší animovaný film, aký som kedy videl (1908). Skvelá technická práca, len som nepostrehol príbeh - je tam nejaký? Možno mi len ušiel... Alebo ide o animovaného predchodcu Buňuelovho Andalúzskeho psa?