Rivalové (2013)

Těžko něco vytknout. Režijně dokonalé, herecky rovněž. Film mapuje kompletní sezonu grand prix a nejen to, i pohled do zákulisí, srovnání dvou různých charakterů, nahlédnutí do soukromí..., a to vše takovým způsobem, že se to líbilo i mé manželce, která ví o F1 asi tolik, jako vegetarián o čabajce.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Po delší době film, který mě hodně bavil. Režie i herci výborní, především Cassel. Nemyslím, že dvojka je lepší, nebo horší než jednička. Oba díly jsou skvělé.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Výborný seriál z prostředí vesnického fotbalu, který je skutečně vtipný. Spousta výborných postav - nejvíc se mně líbil asi Kikinčuk (čestně), i když takového pokladníka bych fakt nechtěl. Dobří jsou ale i Novotný, Nečas, Noha, Hampl...

Druhá míza (2015)

Moc příjemný film, prošpikovaný humorem a skvěle napsanými dialogy (slovní přestřelky mezi Alem a Annette).

Meč Židů (1986) (TV film)

Film jsem poprvé viděl před mnoha lety ještě na VHS kazetě. Tehdy byl rozdělen na dva díly a již tenkrát ve mě zanechal velmi pozitivní dojem. Současná podoba na DVD je taková, že oba díly byly spojeny v jeden celek. Na to, že se jedná o televizní film, je to velmi dobře natočené.

Insomnie (2002)

Především neotřelý scénář, skvělá režie a zajímavé lokace - to vše celá z filmu neobyčejný zážitek. O výborných hereckých výkonech netřeba hovořit - především Pacino, trpící nespavostí a výčitkami, je naprosto přesvědčivý.

Poslední skaut (1991)

Skvělá zábava, i když víc než akční krimi u mě film boduje jako komedie. Ústřední dvojice se skvěle doplňuje, ale ani ostatní postavy nevyjdou naprázdno. V podstatě se dá říct, že jakmile někdo ve filmu otevře pusu, vypadne z ní slušná hláška.

Černá kniha (2006)

Výborně natočené válečné drama.

Tváří v tvář (1997)

Nikdy bych si nepomyslel, že dám některému filmu od J. Woo čtyři hvězdy. Vždy se zaměřoval především na akci a vizuální dojem a scénář nikdy moc neřešil. Tentokrát je to jinak. Nápad se záměnou identity je jednak originální a navíc skvěle funguje. Duo Travolta / Cage je rovněž skvělé, ale v roli padoucha se mi Travolta líbil o něco víc.

Divoši (2012)

Oliver Stone zavzpomínal na dobu své největší slávy a natočil film, který má fakt grády. Tenhle koktejl obsahuje všechny potřebné ingredience - sex, násilí, napětí, humor, drogové kartely, podrazy, přestřelky atd, takže jsem to doslova hltal.