Odstřelovač (2003)

Ani tentokrát mě seveřané nepřesvědčili o kvalitách jejich kinematografie. Budí to dojem jako nějaká epizoda z německého krimi seriálu. Chování hlavní hrdinky je podivné, stejný je i způsob vedení vyšetřování. A ještě něco - nechápu český název Odstřelovač, protože se tam o žádného odstřelovače nejedná. Je to o partě chlápků, co vykrádají banky, s odstřelovačem to nemá vůbec nic společného.

Vnitřní vesmír (1987)

Když jsem to viděl před mnoha lety poprvé, byl jsem na konci filmu spokojen, jak jsem se dobře bavil. Když jsem si to pustil dnes, na konci jsem jen utrousil strohé "to byla ale blbost". Tak kde je pravda?

Maximální limit (2005)

Jak se říká - se sázením je to jako na houpačce. Chvíli se daří a chvíli netrefíte ani naprostou tutovku. Taky jsem sázel. Hodně. Zajímavé je, že ten příjemný úsek sázkařského života, kdy se vám daří, jsem nikdy nezažil. Zato tu štaci od jedné prohry k druhé jsem si "užíval" takřka neustále. Už jen díky tomu nemohu jít pod čtyři.

88 minut (2007)

Slušný průměr, který nenadchne, ale zabavit dokáže bez problémů. Tik - ťak.

Jako za starejch časů (2012)

Příjemné pokoukání, nechybí humor, hlášky, ale i dramatické situace. Největší dojem na mě udělal Walken, herecky zastínil i samotného Pacina.

Uzavřený případ (2011)

Případ vraždy, který se vrací na scénu po hodně letech. Proto se zde střídají dvě časové roviny, v čemž se divák snadno ztratí. Možná to byl tvůrčí záměr, jak zamaskovat skutečnost, že film nemá moc, co nabídnout. Tatum navíc není dobrý herec, to Pacino ano, ale na plátně se objevuje sporadicky.

Kupec benátský (2004)

Nemohu si pomoct, ale tohle se netrefilo do mého vkusu. Nepomáhají tomu ani částečně veršované dialogy, ani mluva, či způsob vyjadřování. O délce ani nemluvě. Místo, abych se u filmu bavil, koukal jsem se víc na hodinky, než na obrazovku. Těch nudných scén totiž bylo mnohem víc, než těch zajímavých, proto dvě hvězdičky.

Kmotr (1972)

Po přečtení knihy jsem si řekl - tak tohle bych rád viděl zfilmované. A stalo se. Na VHS, s českým dabingem a obrazovou kvalitou připomínající jen barevné šmouhy. Přesto jsem byl nadšený. A teď - s odstupem čtyřiceti let, jsem se rozhodl ke Kmotrovi vrátit, s kvalitním zvukem i obrazem, kterými DVD disponuje. Ale musím říct, že zmiňované nadšení se již neopakovalo. Dělalo mně problém se soustředit na děj, jež zabere 3 hodiny. A snad to způsobil i fakt, že za ta léta jsem shlédnul spoustu filmů s mafiánskou tématikou a některé u mě prostě zabodovaly víc (Tenkrát v Americe, Casino...)

Ďáblův advokát (1997)

Klidně si to všichni vychvalujte až do nebe, za mě 2 hvězdy a víc ani ň. Obvykle to mám s filmy tak, že čím déle se dívám, tím víc se dostávám do děje a film si užívám až do samého závěru. S Advokátem to mám ale naprosto obráceně. Ze začátku jsem film bedlivě sledoval, v polovině můj zájem opadl a v závěru jsme unisimo s manželkou konstatovali: To byla ale blbost!!

Vůně ženy (1992)

Trochu průhledný scénář (hlavně co se týká Pacina a Donnella) s poněkud infantilní zápletkou ze školního prostředí. Jinak dobré, některé scény jsou velmi povedené (jízda ve Ferrari, Pacinův taneční výstup atd), o bezchybném herectví Pacina je asi zbytečné mluvit.