Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Renee je opět mírně obtloustlá, ale její povaha se poněkud změnila. Připadalo mně, že vlastně neví, co chce. Ještě že humor zůstal, takže i tady je čemu se zasmát. A nejsympatičtější postavou byl pro mě Hugh Grant, i když ve filmu nedostal moc prostoru.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Čekal jsem to mnohem horší. Už jen zaškatulkování do "romantické komedie" mě hodně odrazovalo. Ale anglický humor to vytáhl z přeslazené průměrnosti a trocha vulgarit tomu jednoznačně prospělo.

Griffin a Phoenixová (2006)

Film se držel původní verze téměř doslovně, což může vyvolat otázku, jestli mělo cenu ten film vůbec točit. Já osobně nemám nic proti, nechal jsem se "příjemně" rozesmutnět a vůbec jsem neřešil, která verze je lepší.

Cestou lvů (1999)

Africká příroda, lvi, pytláci, byrokratičtí úředníci a jeden člověk, který žil svůj sen.

Bílá masajka (2005)

Film, kde nejsou žádní kladní ani záporní hrdinové a jak zde bylo mnohokrát zmíněno - nějak jsem tomu nemohl uvěřit, aby se švýcarská dívka dobrovolně a plně při smyslech rozhodla odejít z pohodlí civilizace do nějakých hliněných chýší. Vím, láska je mocná čarodějka, ale přece jen...

Piano (1993)

I přes zdejší vysoké hodnocení mě film nijak nezaujal. Spíše naopak, jeho rozvláčný děj mě uspával a uspával, až mě na několik minut uspal úplně.

Špioni a biják (2007)

Občas jsem se i zasmál, ale většinu času se nic závratného nedělo. Chtělo to trochu vypilovat scénář, přidat víc humoru a pohrát si s koncem.

Jsem pokojská (1990) (TV film)

Sheen mně tam prostě nesednul, chvílemi byl k smíchu on a ne postava, kterou měl ztvárnit. Naproti tomu Bisset byla půvabná a šarmantní jako vždy - prostě radost pohledět. Film samotný bych zařadil do podprůměru - ani velká zábava, ani legrace, jen romantická jednohubka, kterých je hafo a lepších.

Perfektní láska (2005)

Během sledování jsem měl dojem, že ONA neví, co chce, což záhy vystřídal dojem, že ON neví, co chce. Takhle se to střídalo až do konce filmu, kdy jsem si uvědomil, že tím, kdo neví, co nám vlastně chtěl sdělit, byl sám REŽISÉR.

Nástrahy lásky (1998)

Film je chudý na děj, jednání postav dost nelogické, žádné nečekané zvraty, žádný moment překvapení. Přesto jsem byl zvědav, jak tahle love story dopadne a poctivě jsem to dokoukal až do konce /ještě musím zmínit příšernou kvalitu dvd, zvuk, potažmo hudba, se téměř nedá poslouchat).