Jaguár (1996)

Dvě věci lze hodnotit jako pastvu pro oči - P. Velasquez a povedené záběry na místní krajinu. Jako protipól působí hlavní hrdina - nesympatický a náladový, navíc vězící až po uši v dluzích. Ani ten indián (i když měl ušlechtilé myšlenky), mně k srdci nepřirostl.

Den poté (2004)

Vizuální stránka na výbornou, ovšem emočně na nule. To ve výsledku znamená, že se na film krásně kouká, ale nechytne vás za srdce, natož abyste se strachovali o život některého z rádoby hrdinů.

Divoké kočky (2000)

Myslel jsem i na tři hvězdičky, ale ne, bylo by to nefér. Holky na baru se sice vrtěly hezky, ale kroucení prdelí dobrý film nedělá. Lehce potěšila hudba (hlavně Def Leppard), ale ten děj - to bylo takové klišé, že mozek dostal při sledování volno.

Let Fénixe (2004)

Musím předeslat, že jsem film neviděl až do konce. Důvod není, že by mě to nebavilo, ale na dvd byl nějaký kaz a deset minut před koncem se prostě vypnulo. I tak mohu říct, že jde o průměr, kdy v poušti ztroskotá letadlo a pasažéři i posádka bojují o holé životy. A v tom vidím trochu problém, neboť jejich chování tomu místy vůbec neodpovídá (neumím si představit, že bych měl chuť si v podobné situaci pouštět muziku a tancovat...)

Lola běží o život (1998)

Franka Potente má slušný běžecký styl - to jen tak na okraj. Film tvoří tři variace na stejné téma, vždy mírně odlišné a vždy s jiným závěrem.A kdo tvrdí, že Němci neumí natočit dobrý film, tak ty Lola opravdu doběhla.

Jezdci Apokalypsy (2009)

První polovina slibná, pak ale divák musí začít tušit, odkud vítr vane a nejhorší z celého díla byl konec. Samotná pointa toho všeho - že by se měl otec víc věnovat svým potomkům, to už zavání naprostou stupiditou.l

Domov šedých motýlů (2008)

Od filmu jsem moc neočekával - už jen fakt, že se nachází v distribuci DVD edice působí jako takové mírné varování, ale tentokrát se o žádný průser nejedná. Typická chladná severská atmosféra, zasazená na malý ostrov, kam jsou umísťováni problematičtí chlapci. Očekával jsem trochu drsnější prostředí, šikanu, ponižování a tak, ale i tak to nebylo špatné.

Úhel pohledu (2008)

Zajímavě pojatý thriller, kde se divák dozví hned v úvodu, že dojde k atentátu. Následně se děj vrací v časové smyčce a je vyprávěn vždy jednou z hlavních postav. Takto se děj posouvá a postupně odhaluje skládanku vedoucí k jednoznačnému cíli.

A.I. Umělá inteligence (2001)

První polovina se mi celkem líbila, ale v momentě, kdy se náš malý hrdina ocitne v lese a začne hledat modrou vílu, můj zájem poněkud opadl. A konec? Škoda mluvit. To zakončení mně připadalo nekonečné a značně mně zkazilo dojem z celého filmu.

Policie z New Orleans (1986)

Nemastné neslané, ta krimi linie je totálně o ničem, ta milostná je o něco lepší, ale celek to od podprůměru nezachrání.