Interstellar (2014)

Možno by si zaslúžil aj 5 hviezdičiek, no príliš sa mi podobá na Inception. Taktiež som si aj po prečítaní iných komentárov uvedomil určité Nolanové neresti. Má skvelé začiatky filmov, kde až do polovice pomaly, ale strhujúco vtiahne sledujúceho do deja. Darí sa mu to pomocou kvalitných hercov, využívaniu kamier a správnej hudby. Zhruba v polovici sa sledujúci so znalosťou zostávajúcej dĺžky filmu začne pýtať, ako to chce stihnúť Nolan ukončiť. Koniec je potom nahustený a mnohé veci ostávajú tajomnými, čo navodzuje dojem niečoho viac za filmom. Nemusí tomu však tak byť nutne, odteraz si na túto jeho taktiku dám väčší pozor. A možno som len k nemu prísnejší, pretože je to pre mňa jednotka. V tomto filme musím ešte určite oceniť celkom šikovnú prácu s Einsteinovou teóriou relativity. Myslím, že je to jeden z malého počtu filmov čo ju použil zmysluplne a nie hlúpo nesprávne. Napriek a práve kvôli všetkému spomenutému mu dávam celkovo 85%.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Slabé 3*. Film nepriniesol nič nové a zaujímavé, iba sa vezie na prvých 2 častiach. Takmer všetko z tejto časti filmu si viem predstaviť, že by z celej trilógie vypustili. Zatiaľ nevidím dôvod na rozdelenie 3. časti, samozrejme okrem komerčno-biznisových dôvodov. Celkovo 60%.

Až vyjde měsíc (2012)

Nie som zrovna fanúšik podobných žánrov a musím povedať, že spočiatku ma film stál veľa premáhania, aby som ho nevypol. Ako tu už niekto spomenul, tiež mi film pripomenul "Po prečítaní spálte".Postupom času sa našťastie trošku zlepšoval. Oceňujem originalitu, hudbu, kameru, hercov a samozrejme aj režiséra. Dohromady to u mňa tvorí maximálne 3*, čo je stále viac ako som sa pôvodne rozhodoval medzi jednou a dvoma.

Transcendence (2014)

Myslím, že na film sa znieslo viac kritiky akoby si zaslúžil. Pre mňa to bol film ako každý iný tohto typu. Oceňujem dobré herecké obsadenie.

Na hraně zítřka (2014)

Podobalo sa mi to trochu na Pacific Rome. Inak zaujímavé sci-fi, Cruise podal solidný výkon a aj napriek môjmu skôr negatívnemu vzťahu k nemu mi film spríjemnil. Málokedy mám z filmu pocit, že sa v ňom stihlo oveľa viac ako naznačuje jeho dĺžka, zvyčajne tomu býva presne naopak. Škoda konca.

Chlapectví (2014)

Pomalší rozbeh, no napriek dĺžke 3 hodín to bolo zaujímavé. Samozrejme, že najviac oceňujem spôsob akým bol film natočený.

Oldboy (2013)

Zaujímavý zvrat, no na môj vkus film obsahoval veľa absurdít.

Vikingové (2013) (seriál)

Prvá séria bola pre mňa určite 5-hviezdičková, druhá má kvalitu, no už to nie je prvá. Postupom serii kvalita vyrazne klesa, piata seria je pre mna na urovni 2 hviezdiciek.