Jason Bourne (2016)

Od Greengrassa som už videl pár filmov a zatiaľ pri každom som sa náramne bavil. Preto ma dosť prekvapilo, že najnovší Bourne má tak nízke hodnotenie. Však po dlhej dobe sa do role Jasona Bourna vrátil ten pravý, Matt Damon. Ten, ktorého sme všetci milovali v prvých troch filmoch. Rovnako potešila prítomnosť kariéristky Alicie Vikander, ktorá ako sa náramne hodila do role takej malej čertice. Strohé oblečenie, účes no bolo vidieť, že kostyméri sa s ňou pohrali. Ako správny BAD BOY sa predvedie Tommy Lee Jones a tieto role mu naprosto dokonale sadnú. Ďalšou veľmi potešujúcou informáciou pre mňa bola prítomnosť Vincenta Cassela ako pravej ruky nášho prehnitého Tommyho. Len škoda, že už úvodná scéna v Aténach je doslova hrozná. Hlavne čo sa týka kamery. Prirovnal by som ju ku neskutočne stupídnej kamere, ktorá býva použitá v magazíne Ligy majstrov. Jednoducho bola tak chaotická, že tá akčná scéna v Aténach mi prišla neskutočne stupídna. Nastávajúci dej bol síce už v pohode a niesol v typicky Bournovskom štýle, hlavne sa veľa cestovalo po západnej Európe, ale inak to bolo OK. Až prišlo na rad Las Vegas, týmto to tvorcovia dokonale zabili a pochopil som prečo tento film nemá ani 70%. Čo dokázali spraviť s tou naháňačkou áut bol do neba volajúci BULLSHIT. V tej chvíli som sa nadobro rozhodol, že moje hodnotenie budú len 3*. Pritom od tých nešťastných Atén sa na to tak pekne kukalo....

Let číslo 93 (2006)

Veľmi dobre si spomínam, kde som bol a stál 11.9.2001, keď sa svet dozvedel o únose a následnom ataku lietadiel. Ako študent strednej školy som mal za sebou prvé dni nového a pre mňa prvého ročníka. Síce Zeitgeist tvrdí niečo iné a preto mi tento film prišiel mierne povedané ako propaganda, ale názor nech si každý spraví sám. Dej je umiestnený hlavne do trupu lietadla, kde sa odohrá podstata tohto filmu. Každý, aspoň trochu inteligentný človek vie ako to celé dopadne, ale aj tak som si to so záujmom pozrel. Nejde o žiadnu extra napínavú drámu, ale ak zoberieme na vedomie, že scenár je poskladaný z telefonických hovorov medzi ľuďmi na palube a ich blízkymi na zemi má to svoju emocionálnu váhu. Vedieť, že ste vo svojej rakve a je len otázka času, kedy Vám dojde piesok v presýpacích hodinách vášho života, tak to vie chytiť za srdce.

Králové hor (2015)

Veľmi príjemný rodinný film, ktorý sa hodí ak človek nemá bohvieako super náladu na komplikované veci. Príbeh chlapca a orla. Niečo ako Lessie vo vtáčej podobe. Hlavne niektoré zábery bol fakt super a krásne zobrazili majestátnosť tohto dravca. Osobne zbožňujem orly a na NG WILD si málokedy nechám uniknúť dokument o tomto vtákovi. Týmto si ma film hneď zo začiatku získal, aj keď scenár je dosť béčkový a veľmi priehľadný. Mne však išlo o tie super zábery a preto sa nehanbím tomuto filmu udeliť 4*.

Crash (2004)

Na tento film sa veľmi tešil. Práve táto radosť je občas nebezpečná vec, lebo človek očakáva niečo výnimočné a fantastické. Hlavne ak film získal aj ceny filmovej akadémie. Veľké plus bolo aj to, že v ňom účinkuje môj obľúbený herec Don Cheadle. No nielen on, ale aj mnoho iných výborných hercov a dokonca rapper Ludacris. Zápletka mi zo začiatku prišla veľmi zaujímavá a prvá hodinka ubehla fakt dosť rýchlo. Lenže potom nastalo akési vákuum pri sledovaní. Aspoň pre mňa a príbeh ma začínal nudiť. Dokonca ani tá spleť ľudí, ktorí sa náhodou stretnú behom krátkej doby mi neučarovala, čo nebýva zvykom. Hlavne ak sledujem podobné filmy. Je to na škodu, ale tvorcovia podľa môjho skromného názoru nevytlačili všetok potenciál na plátno. Je to fakt škoda. Mňa Crash potom ako som sa na tento film tešil sklamal.

Adidas versus Puma (2016) (TV film)

Príbeh týchto dvoch bratov som počul už ako malé dieťa. Vyrozprával mi ho bratranec, ktorý žije v Nemecku. Tam je táto story, niečo ako u nás snehulienka, Janko a Marienka a pod. Hovorí sa deťom pred spaním. Je to, ale určite rozdiel, keď si to človek pozrie v televíznom prevedení. Pre mňa športového nadšenca to bolo veľkým zážitkom sledovať týchto dvoch bratov, ktorých výrobky dodnes hýbu nielen svetom športu. Sú súčasťou nášho každodenného života. Či už ide o obuv, mikiny, tepláky a dokonca aj kozmetiku, čo mne osobne sa neľúbi, že sa snažia fušovať do všetkého. Dá sa povedať aj keď sa jedná o nemecký film, nenudil ma počas celého sledovania. Je to príjemný zážitok hlavne to vidieť ako to celé prebiehalo, od úvodu až po konflikt vďaka ktorému sa obaja bratia až do svojej smrti nebavili.

Král dortů (2009) (pořad)

Pečenie toriet je podľa tohto dokumentu-seriálu vážne umenie. Ale ja na to moc nie som. Príde mi to občas dosť silené, ale ak fakt nie je čo sledovať dokážem si pozrieť aké mega torty sa tú pečú. Inak nič moc, proste ako vravím, len keď fakt nie je čo sledovať.

M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

Vynikajúce rozlúčenie s jedným fantastickým seriálom, ktorý dokážem dosť často pred spaním sledovať. Príjemné bolo aj zistenie, že tento rozlúčkový part má takmer 2 hodiny. Je v ňom dokonale vykreslená rozlúčka divákov s hlavnými protagonistami až sa milovníkom tlačí slza na konci do očí.

Endeavour (2012) (seriál)

Milujem UK kriminálky. Či už Poirot, najnovšie Maigrat a po absťáku a dobrej rade som dostal doporučenie na Endeavoura. Hlavne to prostredie Anglicka, upravené parky, old school štýl, atmosféra ma vždy dostanú. Trošku som bol prekvapený situovaním deja do Oxfordu, ktoré je pre mňa centrom vysokých škôl. Až som bol zaskočený, že v takom študentskom mesta sa budú konať vražebné plány. Aké, že to bolo moje prekvapko premilé, že som sa mýlil??? Staré jaguáry, super príbehy aspoň prvá séria a polovica druhej ma vhodná dĺžka ma nútia to sledovať ako štofera ten pocit keď si na lyžičke ohrieva heroín. Postava Morsa je výborne vykreslená aj keď sa musím priznať, že som starého Morsa nevidel. Hlavne skôr registroval zo seriálu TOP GEAR, kde často spomínajú na jaguáry, ktorými jazdí miestna polícia. Fakt doporučujem pre každého kto má rád tieto filmové počiny.

Kings Bay (2017)

Nebýva pravidlom, že zvyknem sledovať filmy v TV. Štvú ma reklamy každý 15 minút alebo to, že môj systém mi nedovoľuje napr. na HBO si dať pauzu a skočiť si dať cígo na balkón. Lenže keď sa jedná o škandinávsky thriller tak je to obrovská výnimka. Preto som bol rád, keď som pri prepínaní narazil na tento film, ktorý akurát začínal. Vonku zúrila parádna búrka a to je ideálna atmosféra na sledovanie práve tohto žánru. Zo začiatku to začína ako klasa z prostredia krajiny vikingov. Krásne prostredie nórskeho Tromso ju počiarkovalo hlavne okolitou prírodou, ktorú kamera síce moc často nezaberá, ale každý záber stojí zato, Jedine čo som nevedel, bol ten pocit, že som nevedel daný film podľa žánru zaradiť. Divák to spozná až po cca. 40 minútach (to myslím spozná dokonale). Ide o investigatívnu žurnalistiku a tú som si hlavne pri filme Spotlight fakt obľúbil. Dvojica miestnych novinárov sa ponára do vyše 50 ročnom prípade nešťastia, ktoré sa vláda snažila a aj snaží ututlať. Fakt po čase to človeka dostane a dokonca si tú šialenú samotársku novinárku aj obľúbi. Škoda, že film má strašne rýchly koniec, z ničoho nič BOOM a THE END sa objavilo na obrazovke, čo bola škoda.

Muž, žena a divočina (2010) (pořad)

Neskutočne trápne, pár častí a mám toho vážne dosť. Zlatko a mucko na výlete. Dvaja trápny ľudia čo asi pozerali Beara každú nedeľu po raňajkách sa rozhodnú, že spravia si vlastnú show. Jediné čo je tam pozitívne sú niektoré zábery prírody inak to stojí totál za prd.