Divoši (2012)

Na začiatku filmu som si všimol to čo mi predtým tu na CSFD ušlo. A že režisérom je Stone. No a táto skutočnosť ma potešila. Zo začiatku akciemilovných ludí možno sklame príbeh, ale práve pre mňa bol ako vyšitý. Hneď som mu prepadol a zostal som tak až do konca. Len jediná vec mi nešla do hlavy, ako to že dvaja chlapi majú tú istú holku a nepohádajú sa medzi sebou o ňu??? To by asi v realite nešlo, zrejme by došlo ku konfliktu. Salma Hayek si svoju rolu náramne užila, síce roky nezastaví, ale je stále kráska. Ako vodca gangu mi prišla strašne sympatická, najmä počas rozhovorov s Ophelliou. A doslova som si prial pre ňu dobrý konec. John a Bennicio??? Tí chlapi sú kúzelníci a ich roly im boli šité na mieru. Hlavne Lado bol gangster, až tak že človek musí dúfať, že pre neho sa to skončí fakt zle...Travolta zase dokázal zo všetkého elegantne vyklučkovať..Koľkýže to krát????

Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy (1978) (seriál)

Scéna v Austrálií, kde chlap len nadáva FUCK ma tak dostala, že ešte dnes s úsmevom na toto spomínam. Neviem ako to prešlo vo vtedajšom režime :-))))

Havran (2012)

Pred začatkom fimu som si čo to prečítal o Poeovy, aby som mal istú predstavu do čoho sa púšťam. Bolo mi známe, že tvoril strašideľnú literatúru a tak som niečo na tento štýl očakával aj vo filme o ňom. Hneď zo začiatku ma upútalo až priam brutálne prostredie. Presne také aké mám rád. Hmly, staré koče, nadhérné domy...Teda atmosféra na 1* a čo sa týka deja??? Je to výborná thrillerovsko-detektívna hra, kde sa hlavné postavy predbiehajú v premyslených dialógoch a konaní patrične razantnej akcie. Presne takéto niečo by si E.A. POE zaslúžil. Nechápem tie nízke hodnotenia tu na CSFD, podľa mňa je film vynikajúci a určite stojí si ho pozreť. Možno, že má trošku rozťahaný koniec a 90 minút alebo 100 by stačilo, ale je to dobré.....

Bourneův odkaz (2012)

Trošku som sa obával nového Bourna či bude mať kvalitu filmov s Damonom. Matt patri medzi mojich oblúbených hercov, ale Jeremy Renner ma nesklamal. Rastie z neho veľká filmová hviezda a je len otázkou času podľa mňa, kedy pozbiera aj veľké ceny za svoje filmy. Odkaz je zo začiatku síce strnulý a hlavne dosť chaotický. Občas sa mi stalo, že som ani poriadne nevedel o čom hlavné postavy hovoria. Blackbriard, Trethstone a podobne. Už predsa uplynul dosť dlhý čas od posledného dielu. Putovanie Rennera zo začiatku mi až nápadne pripomínalo Bear Gryllsa, už len sa v tých horách uživiť, postaviť si niečo na noc a máme tu ďalší diel Bearových dobrodružstiev. Ale od akcie v dome doktory (Weisz) sa karta obrátila, film sa zmenil na parádnu akciu. Záverečná pasáž v Manile nemala chybu. Napätie sa stupňovalo a nahánačka po kamerovej stránke nemala chybu. Akurát zo záveru som si s nostalgiou pripomenul prvého Bourna - Agent bez minulosti. Dôvodom boli romantické chvíle hlavnej dvojice. Rachel Weisz podala opäť nadprirodzený výkon a aj vďaka nej život Jasona Bourna neskončil.

Electroshock (2011) (studentský film)

Tak toto bolo najlepšie študentské dielo aké som kedy videl. CHEM FULL MOVIE...Toto si zaslúži celovečerný animák po tých bullshitoch čo na nás kydajú amíci. Konečne niečo príjemné, európske a zábavné. Hudba je typicky zapadákovská, ako aj celá atmosféra. Hlavný hrdina v meste, kde sa skoro nič nedeje až na pár malinkých výnimiek. A predsa sa rozhodne, že on bude HERO jeho Mady...A záver?? Nemá chybu...http://www.youtube.com/watch?v=hRHbeYZhtgA

Norman a duchové (2012)

Zaujímalo by ma pre akú vekovú kategóriu je tento film alebo animák určený. Pre tých menších to bude asi dosť strašideľné a v istých chvílach sa budú dosť báť. A starší??? Tí si radšej pustia Batmana, Avengers alebo inú podobnú akciu. Premýšlam, že tvorcovia sa zrejme dosť inšpirovali Constatinom a Šiestym zmyslom, podobných narážok a scén je tam až až. A na druhej strane posledný "súboj" mi zase pripomenul Harryho Pottera. Celé je to akési skopírované, bezmyšlienkovité a neoriginálne. Občas doslova nudné a jediné prirodzené mi príde postava Normanovho kamoša. Ten je v pohode a asi jediné čo tvorcom vyšlo inak bieda....Dúfam, že na nás nechystajú dvojku.

Mladé pušky (1988)

Taký zvláštny western. Na jednej strane opravuje nepravdivé fakty (ako to, že Billy the Kid nebol ľavák), ale na druhej sú napr. prestrelky príliš bordelárske. Občas je situácia vo filme neprehľadná. Charlie Sheen si myslím, že mohol dostať viac priestoru, aj keď jeho postava mi prišla trošku moralistická. Ako nápad je to úžasné, ale pár detailov trebalo dotiahnuť. Inak je to výborný western a človeka zabaví.

Hra o smrti (2002)

V skutočnosti mám veľmi rád ak ma niečo príjemné prekvapí. Keď napr. očakávam dlhý deň v práci a ten prejde rýchlo alebo možno slabší obed, ktorý ale chutí perfektne. Presne sem patrí aj Zúčtovanie. Nečakal som nič extra, ale dostal som baječne chutný tanier. Zoskupenie výborných britských hercov a k ich prerazeniu možno pomohol aj tento film. Williem Dafoe má už od začiatku silnú charazmi a tento znak ho prevádza celým filmom. Bettany v roly kňaza-herca zase predstavuje morálnu časť našej hereckej ekipy. Do toho mladý Tom Hardy, Simon Pegg a na záver aj Vincent Cassel ako zlý predstaviteľ mesta. Z tohto komanda skvelých hercov vzniká krásny kriminálno-historický film. Dalo by sa povedať, že mi to prišlo vzhľadom na obdobie ako surové zobrazenie detektívky s prvkami thrilleru.

Dobrý Will Hunting (1997)

Film dvoch mladých scenáristov a zároveň aj hercov, ktorý si v ňom zahrali je výnimočným zobrazením duše dospievajúceho mladíka. Will miluje popíjanie piva s kamošmi, prácu na stavbe a užívanie si života. Zároveň je však mimoriadne bystrí a inteligentný. Jeho talent neušiel učiteľovy na Harvarde (Skarsgard), ktorý sa snaží rozvíjať jeho talent. Mladík je však emočne aj citovo na tom veľmi zle, keďže žil v nekompletnej rodine. Navrhne aby navštevoval (viac menej to bolo nariadenie zákonom) psychológa v podaní R. Williamsa. R. Williams zrejme zahral svoju životnú rolu, kde sa snaží cez chlapcovu dušu riešiť aj svoje rany. Po istom čase vidíme spriatelenie chlapca-inteligenta a učiteľa-psychológa, naštrbené emočné a citové jadrá hlavných postáv sa postupne zacelujú. Will spoznáva lásku, priateľstvo, ale aj svoj výnimočný talent. Medzi kamarátmi avšak vznikajú humorné situácie, ktoré sú príjemným spestrením deja.

Somnolence (2011)

Príde mi to ako skríženec Matrixu a Xbox hier ako sú Gears of War alebo Deus Ex. Hudba je na tom biedne a to je hlavne to na čom sa chytajú takéto short movie. Dej je na tak krátku dobu trvania cca 10,5 minúty príliš nahustený. Jediné čo si zaslúži ako také pozitívum sú efekty...