Warrior (2011)

Ivane Drago, super komentář! Jen bych to nazvala spíš jako sociální drama než sportovní...

Rodina je základ státu (2011)

Tragikomický příběh, dost dobře podaný, ale nudný (dvakrát jsem u něj usnula). Moc kladně hodnotím setkání ve Strážnici, to bylo moc dobré, snad právě díky hercům. A poučení nakonec: kdo s čím zachází, s tím také zchází...

Anna a král (1999)

Vynikající historický film, citlivě laděné lidské příběhy i osud jednoho celého národa... Vizuální i akustický dojem vše umocnil, takže meje hodnocení: výborná!

Vražedné léto (1983)

Skvělá předloha, dobrý film. Vesnickou idylku naruší přistěhovalci se svojí minulostí. Romantická love story se nakonec mění v detektivní drama. Román jsem četla několikrát, film viděla jen jednou. Doporučuji - raději číst.

Tahle země není pro starý (2007)

Napínavé drama. Stále si říkáš, že to tak nemůže být, že se stane něco jiného, ale film se vyvíjí podle nemilosrdného scénáře, ať se ti to líbí či ne... Hodnotím dost pozitivně...

Avatar (2009)

Ač jsem tento film a priory odmítala, vtáhl mě do děje, až mě romantika a geniální vizuální efekty zcela pohltily. Takže celkový dojem: velmi dobrá!

Beowulf (2007)

Dobrá předloha, film špatný... Ale až po pár minuách jsem přišla na to, že je vše počítačové umění.

På stigende kurs (1987)

Nevím přesně, jestli hodnotím správný film, ale viděla jsem skandinávský snímek, kde se v jednom venkovském sídle sejdou handicapovaní lidé, aby mohli skoncovat se životem. Všichni účastníci by si měli navzájem pomoci se sebevraždou, ale nakonec po určité době společného pobytu zjistí, že na tom nejsou tak špatně, dokonce najdou jiný smysl života. Takže: sebevražda se nekoná!

Kurs sebeovládání (2003)

Dobrý film. Je to názor velmi subjektivní, neboť mám ráda oba protagonisty. Ale myslím si, že všichni jsme jen krůček od šílenství.

Slunce, seno, erotika (1991)

Zklamání, a tak jsem se těšila (kdysi)...na třetí díl... V současné době to sleduju ráda - jako náš folklór - už jsem totiž v Evropě!