San Andreas (2015)

Více uvěřitelnosti do těch filmů prosím, více uvěřitelnosti. To si máme snad myslet, že když si země usere tak, až se starej Richter v závalu pod mramorem šťastně zašklebí, budou ošklivé chlapce opečovávat slečny s natolik nadupaným živůtkem, že by mohly slony kojit? Na mě by zbyl určitě vylitej inkontinentní muž - vesničan. A když by už vyšla i buchta, pak leda stošedesátikilová metrová epileptička z aštarova klanu, takže s kakastrofou smířená. Ještě k tomu v akutním záchvatu. Chvilku bych po ní hopsal jako na trampolíně, abych užil ještě nějakou tu legraci, a příchozí vlnu tsunami následně díky dílem znechucenému, dílem z absurdity světa pobavenému úsměvu užil jako takový definitivní irigátor mezizubních prostorů. Ovšem jinak není co vytknout, přesně takhle by to bylo, kdyby vypukla nakopalypsa! (Ano, Fanan). Strašná, trikově však vyšperkovaná chujovina. Na závěr tedy spolu s Rockem stojím, ruku na hercně, a dojatě si říkám, olizujíc (též jemně prsty laskajíc) americkou standartu - jez, vý ken! Rybyldytyt. Fakof ýrt, vý faking ár! faking jů, faking es, faking ej! Fak!

Poslední přežije (2015)

Milku honěj, honěj, honěj, a když už je skoro vyhoněná až do krve, najednou se to otočí a honí ona je! Zajímavé. Co bych tak vyzdvihl... nic. Tak takové to asi bylo.

Barney a jeho přátelé (1992) (seriál)

Od toho dne, co se z našeho bytu co pár hodin line ,,mám tě rád, ty zas mě, žijem v šťastné rodině, pojď mě obejmout, malou pusinku mi dej, nám je spolu vždycky hej", se po partajích rozkřiklo, že jsme utajení jehovisté a připravujeme svůj potěr na službu. Snaha o kontraakci v podobě nenápadných náznaků, že máme jen pederastní sklony, tedy děti skutečně! milujeme, nevyšla, budu si tedy muset počíhat třeba na listonošku a ukřižovat ji nad schránky hlavou dolů, aby ta dehonestační kampaň umlkla. K samotnému utrpení s gejoidním plazem - růžovoučký plyšmoň předává dětem i nějaké ty správné vzorce chování, rozvíjí jejich kreativ.... ale šit, jde-li vám o to, aby pinďa chvíli seděl bez kravení a konečně držel hubu, pak Bárný docela funguje.

MI-5: Vyšší dobro (2015)

Akce vcelku svižná a záživná. V jejím centru se vyskytl Snou, snad proto, že má vskutku drsný kukuč štěňátka po mrtvici. Druhý ústředník, strejc, co přechodil krevních výronů do šedé pět až šest, také stojí za zasmání. A teď jde o to, zda se tací filištíni nechají doběhnout musulmanem, kterému unesla em aj číslo těhotnou burkinu, což z něj nadělalo teroristu numero úno, machra přes obětování vlastních pohůnků a vůbec šéfika celé kakajdy, nebo cyja, která více než řečeného pablba touží zlikvidovat či ovládnout právě tu naši slovutnou em aj číslo. To by byla zápletka v kostce. I když to zní dost debilně, dá se to vidět bez blinkání. Snad jen dámy překvapí, že Heringtn není ve skutečnosti ztepilý šermíř, co si obouručákem pohazuje jako Čvančarová manželem, ale stříkáček s postavou trošku přepucnutého žokeje.

Jan Hus (2015) (TV film)

U Jenďoura z Husi opět končí humory. Jde o další z děl zpracovávajících látku, sahající knedlíkům až do samotné podstaty jejich národnostního uvědomění. Po turbulentních veletočích, které pověst pána Jána prodělala, od štelování do pozice šajtána nečistého, přes bijce feudálů, největšího obrozence, pionýra komunismu či třeba oportunistického mouly, dospěla do dnešních časů, časů vyprázdněnosti a zpochybňování všeho. Svoboda tak na popud centrálního Miloše lidstva zkusil nahlédnout na látku jinak, lépe, radostněji a konečně prý ,,bez ideologického podtextu". V úvozovkách, neboť mám podezření, že Kňažka obsazoval a otextoval sám Duka. Historickou přesnost bych ponechal odborníkům z hysterických věd, protože oni si rádi zabreptají, já se juknu ve svém obsáhlém a do podrobností zacházejícím slohovém útvaru na filmové aspekty díla. Tedy - Kocáb nacákal poslední zbytky své soudnosti do súdánské dcerky, Hádek má charisma plže a Dolanského obsadili, abych mohl při jeho přehrávání chcát smíchy do výše nevídané. Tři, za Javorského, odvahu a výdrž. Mou.

Spaceballs (1987)

V roce nebreč, kdy jsem si u filmu poprvé zahicoval nad vnadnou Dafné, šlo o hit, lábuš a chrochtáníčko. Řada point značně vyčpěla, několik drobných frků potěší spíše hnidopišné znalce sci-fi filmů z oněch dob. Dnes snad jen z nostalgie nebo dětem za trest, když vám sežerou čekuládu, co jste si chtěli v tichosti mlsnout nad ránem na hajzlíku, v oné vzácné chvíli klidu, než se všechny ty otravné příbuzny zase probudí.

Turbo Kid (2015)

Až po přečtení dárkrobýkovo komentáře mi dochází, že jsem se měl asi o trošku více soustředit, místo všech těch hovadin, co jsem u ´filmu páchal. Sice teď vlastním perfektně depilované nozdry, kůži na patách hladší, než Hálovo pleška a spermie srovnané podle velikosti, pramálo však vím o všech těch kulturních odkazech, co se v turbo krávovině objevily. Maně si však vybavuji, že jsem se jednou pousmál a dvakrát nostalgicky vzpomněl na své béemixko, na kterém jsem tak frajersky smykoval. Tak. Podobně nicneříkající komentář by si zajisté zasloužil nějak zvýraznit, aby mezi ostatními vysloveně čněl. Jak jinak toho dosáhnout, než jej zakončit řadou fešných hvězdček? Tedy cenzuro maluj - pitoma, plantážník, česneková hlava, herbicidní xycht a Čvančarojc posraná celulitická noha!

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Moc obdivuji hráče se slovy, co bez zbytečných průtahů vysmrknou epesní komentář, v němž všechna slova začínají na jedno (a pozor, stále to samé!) písmeno. Tedy - hrát s nimi ,,město, moře, zvíře, kuře, stavení" bych vážně nechtěl. Autisté rules. V rámci sebezdokonalování však podobnou čelinž také prubnu. Bender boří bozemskou bekonomiku. Ba bakonec bymrdá b(i) b(s) baháči! Boproti beriálu be bo bale bost báhne. Bako bemr bilovníka bakystrajtek bez biltru. Tak. Zíráte, buráci, co?

Špión (2015)

Vážně jsem se obával, že výzvy uposlechnu a usnu, nakonec však Spy po oné Pomalé, zato o to více zběsilé píčovině č.7 působilo jako balšám, mám-li se přidržet výraziva Brianovy matky. Poměrně jednoduchý fórek, postavený na nekonvenčním výzoru tajné agentky a faktu, že se má jak k jídlu, tak i k dílu, byl víceméně vyčerpán nevyčerpávající formou. Jednou stačilo, snad se toho nechytne třa tv. Barandov a nenatočí českou mutaci s názvem Třicet příprdů majora Halina, případně Jak utopit Rajko Dolečka s Naděnkou Konvalinkovic v hlavní roli.