Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (1 072)

plakát

Zabiják proti své vůli (2019)

Fajn hýkačka pro chvilky, kdy vás nic nebolí, svět je lenivý až do rozplizla a jediné, co chybí, je troška nenáročné, avšak též strhující zábavy. Jestli tedy nemáte nablízku nějaké rozkuřovátko. To je pro podobné chvilky ještě lepší varianta. Pokud si dobře vzpomínám.

Tenet (2020)

Hroznej mrdňyg.

plakát

VyPlašení (2020) (TV pořad)

Úkol je najít otvírák, kurva!

plakát

Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda) odpad!

Protože je krátce po začátku nového roku a člověk je ještě plný předsevzetí, vánoční náladičky a cukru z vosích hnízd, na komentáři se to samozřejmě projeví. Je nesporné, že roste kult. Přinejmenším v našem rybníčku by mohl zastínit klasické hity Eda Wooda či Vojty Trapla. A to věc je dobrá. Chm.... co bych ještě pochválil.... aha, je úžasné, jak dokáže kvalita scénáře od stejného autora býti ve dvou případech odlišná, vite? Labyrint a teď tady ta škeble žahavce. Velice zjímavé. Možná za tím hledejme Strach.Pf. Pfrrr. Éééé co dál, co dál - Ha. Ona hlava Medůzy (dle mytologické předlohy Medusy, což by snad názvu slušelo více), tedy neposednými hady rozvrkočená šíša ohyzdnice, má být patrně mozkovna Čvančarky, kdy je ona hadovitá rozpustilost maskována apartním kulíškem. Ovšem, bohužel, bez bambulky. To jediné snad chybí paní Jitce k dokonalosti, když už tak hezky papá. Eh. Eda. Isteník. Bomba! Nejlepší společenská hra zítřka - pokaždé, když pan detektiv promluví, musí si všichni švihnout panáka, a to i přes huronský smích, co jimi otřásá. Inu, budete mít řádně propláchnuté dutiny. Takže jediné, co se dá po prvních dílech vytknout, je vše, co může ovlivnit režisér. Pedouš by se měl věnovat jenom reklamám, prosím.

Neznámá bitva (2019)

Trošku to vybočuje z běžného vykreslení sovětských hrdinů, přinejmenším tedy sovětskými filmaři, že? A ano, Rusák je jen Sovět jinak. Co jsem to....jo. Hodnocení čtyřmima hvězdičkamami jasně ukazuje, že se mi dílko líbilo velmi. Jen - a to bude asi patřit k mým věčným steskům - zde zase řada mužiků pronáší během běžných hovorů ultimátní nesmysly, pitvoří se více, než japka v mangách a některé charaktery psal Dostojevského nevlastní prapravnuk po lobotomii rýčem. Ovšem, jak jsem již sdělil národu výše - jinak pecička.

plakát

Apokalypsa: 1. světová válka (2014) (TV seriál)

Vážně si myslíte, že je lidstvo an sich smysluplná záležitost? No prosím, pusťte si toto. Jako zázrakem se vám během chvíle v ruce objeví žiletka, copy se samy svážou do oprátky a objevíte nečekanou schopnost zfalšovat recept na arsenik. Doporučuji všem farářům - vyserte se na blábolení, zahoďte kolárek a jděte si ven zaprcat i se staršími chlapci, protože vaše služba spolku živočichů, nejvíce připomínajících tupé mravence, je zcela zbytečná. Bůh není.

Starci na chmelu (1964)

Zatímco se pokrokoví lidé snaží dát najevo, jakou jedinou správnou barvu mají ty důležité životy, zde, v zaprděném Knedlíkolandu, zcela prostém kvalitního vývoje, televize vysílají podobné hnoje (rým je zcela náhodný). Z pohledu člověka, co si každý den hned po ránu flagelantsky sešlehá zádíčka bičem provinění za svůj původ i orientaci a urputně se pak snaží fixkami tmavších odstínů uvést obličej do společensky přijatelného stavu soudím, že film je naprosto rasistický! Kde jsou Afričané, Afroameričané, Asiaté, Indiáni, Inuité, o Sinhálcích nemluvě? Pepík Laufer to se svým španělsko-židovským původem sám nevytrhne, neboť zbytek osazenstva svítí jako halogenka v nosorožčí řiti. Pravda, najdou se polehčující okolnosti. FIlip četl zajímavou literaturu, kupříkladu. Celkové vyznění snímku naleptává autoritu.... autorit. Kolektiv působí chvílemi velice komunitně (ovšem pozor, nepleťte si nás, nové, pokrokové lidi, s komunisty! Na to jsme hákliví. S nimi nemáme pranic společného, a každého, kdo to nepochopí, zkádrujeme, společensky vyčleníme, znemožníme mu pracovní uplatnění a donutíme jej veřejně si posypat hlavu tunami popela). Avšak, bohužel, výše zmíněné klady jsou oněmi pověstnými rarášky, co mají nalákat nevědomé a pomoci ukrýt skutečné zlo, které je v díle obsaženo. Kupříkladu takový gender, že. Na první pohled vypadá film vyváženě, neboť zastoupení jednotlivých pohlaví je prakticky shodné, ovšem! Kde jsou translidé? Pokud tak někdo vypadá, tak je to dáno pouze tím, že svazácká móda vycházela z veliké části z přešívání poválečných přebytků z UNRRY, a vrcholem kadeřnického umu byl účes zvaný ,,na blbečka". Pragmatický Jeník sice působí velice nadějně, co se propagace LGBT týče, autoři se však rozhodli přiděliti mu vztah se starší dámou. Což sice boří hranice trapných stereotypů, ovšem proč! nemohl být oním partnerem starší pán? Josef Kemr se přímo nabízí! Jak jinak by působila scéna v potoce, kdyby si tam s Honzíkem nelovili jen raky. Stejně tak se dá nalézt až úmyslně nevyužitý potenciál ve snovém párování brigádníků a brigádnic. Stačila by snad jen polovina dvojic stejného pohlaví a snímek mohl vyznít úplně jinak. A Libuše Havelková s rukama ve škopku, máchající, ždímající, drhnoucí? Výsměch rovnoprávnosti. Takto skutečně ne, prosím. Vyzývám k umístění filmu na index, za kterýmžto účelem rozjíždím petici. Spolu se svými spolupracovníky budeme velice bedlivě sledovat (jak jen nám to ganja dovolí), zda se připojíte, nebo zda zůstanete opodál mezi zpátečníky. Važte dobře. Doba se mění, dlouhý pochod institucemi je dokonán a brzy budeme mít setsakra jiné prostředky, abychom vás poučili, polepšili, případně podrtili. Přijde ten den.....

Avengers: Endgame (2019)

V rámci férovosti jsem dal filmu měsíc, abych ho v klidu přežvýkal, natrávil, strávil a opět vypustil ven v podobě sofistikovaného komentáře. Tedy - vím z toho už úplné hovno. Pocity nemám ani pozitivní, ani negativní, vzpomínám si jen, že tam uhynul kdosi, kdo mi dosti sral, což je vždycky plusko. Záporně bych, pokud si správně vybavuji, hodnotil především délku celé té slátaniny. Ta délka byla dlouhá. Dlouuuuuhá! Dlouuuuuuuuháááááá délka. Dlouhááááááááááááááá! Jo, a zase tam pobíhaly celé tlupy afrických humanistů, vybavených hromovými holemi, oštěpy a tituly z fyziky či nukleární radiochemie. Prostě sci-fi, jak má být.