25. hodina (2002)

Nemastný, neslaný ... Bezúčelová psychologická sonda jednoho ''šizuňka'' den předtím než půjde bručet. Nesmyslný a hlavně nezáživný odskoky od tématu v podobě počínajicího vztahu učitel/student a spousty zbytečnejch dialogů. 2hodiny , který by se dali v odvyprávět v deseti minutách a na výsledku by to nic nezměnilo. Bodík navíc za ''hejt'' rozhovor se zrcadlem.

Matrix (1999)

Co dodat k jedničce na trhu sci-fi žánru a neopakovat se přitom .... :))

Tenkrát v Americe (1984)

Pro role gangsterů a mafiánů se člověk musí rodit. De Niro je ten typ. Věříte mu každý pohyb , každé gesto. Film Tenkrát v Americe je gigantem ve svém žánru a to nejen stopáží. Leone a historky, či chcete-li fakta ,které se o natáčení filmu a jeho 12ti leté kompletaci tradují ,svědčí o jedinečnosti tohoto velkolepého projektu. Bezmála 4 hodiny poutavého příběhu, bezjakýchkoliv zbytečných prodlev v člověku opravdu zanechají dlouhodobý dojem ..

Mlčení jehňátek (1991)

Ponuré do morku kostí ... Pro mne jedna z nejlepších, nervy drásajících kriminálek co kdy spatřila světlo světa. Postavy popsané a vybarvené , že jen těžko lze pochopit , jak se dá tolik informací vpasírovat do ''pouhých'' dvou hodin. Skvěle vybrané obsazení a můj oblíbenej ouchylák Ted Levine, po boku Antonyho Hopkinse a Jodie Foster, s nimiž se tato role neodmyslitelně spjala. " Godbye Horses "

Forrest Gump (1994)

Je až s podivem , kolikrát si tenhle film můžete pustit a pinpongovej velmistr, slušnej fotbalista a bežec , kamarád prezidenta a učitel tance ,vždy vyprávěním o bonboniéře chytne za srdce . Dokonale precizně vyprávěné dílo pana Zemeckise v jeho vrcholné formě, je univerzálním ,lehce tagikomickým slad'ákem pro všechny chvíle. Hanks je fenomenální a jeho soška spolu s dalšíma pěti ,včetně té za nejlepší film je dokladem kvality.

Fargo (1996)

Všudypřítomnej cinismus ,bizzarní výjevy, groteskní scénky a kufr plnej peněz pod závějemi sněhu , někde v Minesotě. Skvělej výkon Steva Buscemiho ale hlavně Williama Macyho coby vykořist'ovaného lossera , nebot' to je role ve které se doslova našel. Bratři Coenovi jsou esy v oboru a tento film je toho zářným důkazem.

Batman začíná (2005)

Rozvoj/proměnu osobnosti dík tréninku fyzických zdatností tak i psychických ,jsem měl možnost vidět snad už tisíckrát. Jenže u mojí oblíbené postavy ,je to v tomto vskutku inovátorském provedení něco opravdu jiného. Nollan se svým postojem ke kultu ,kterým Batman bezesporu je ,naprosto bourá míty a hranice ,ve kterých jsme doposud mohli Netopřího muže sledovat.Příběh je sondou do nitra Waynovo přeměny v Batmana a Balle dle mého názoru strčil do kapsy všechny jeho předchůdce a na dlouhou dobu udal trend ,jak by takovej Batman měl vlastně vypadat.Dvojice Zimmer/Howard v situacích , kdy příběh graduje , nahaní husí kůži. Výhrou je i Garry Oldman ,kterému tahle sympatická role hodného strejdy sedne ''jak prdel na hrnec'' . Dík temnému pojetí a příběhu opravdových lidí se Gotham navždy změnil i v mých očích.

Temný rytíř (2008)

Je super vidět jak moje oblíbená komiksová postava opět ožívá , a to v tom nejlepší slova smyslu. Nollan nám předvádí , že když dva dělají totéž není to totéž.Temný rytíř , je opravdu temný ,akcí nabitý , plných zvratů nahustěný příběh , co mě od první chvíle zarazil do sedačky a nenechal usrknout z kelímku Coly. Fandil jsem , smál jsem se a zkrátka se skvěle bavil. Vizitka wórnérů , jak se k jejich formátu patří. Slyšel jsem i názory že Ledger strčil do kapsy Nicholsona coby Jokera předchůdce. S tím ale nesouhlasím ,protože si myslím , že to byl právě Nicholson kdo udal pomyslný směr šíleného maniaka bez zábran a svědomí. Hudba Zimmera A Howarda je jako vždy majestátná a z kina tak mohlo odejít spousty spokojených Batmanů včetně mě.

Dracula (1992)

Stokerova předloha je úplně jiné dílo .. Bylo by zbytečné polemizovat o tom , v kolika směrech se rozchází kniha s Coppolovo počinem. A možná je i to ten důvod ,proč tenhle film tak obdivuju. Doposud asi nejlépe zpracované dílo tohoto žánru vůbec. O obsazení rozmlouvat zbytečné - je skvělé , obvzláště pak postava dr. Van Helsinga v podaní Anthonyho Hopkinse je geniální. Výkony ostatních herců dále zastiňuje ,tehdy ještě krásná a mladá Winona. Masky,kostýmy,efekty ,hudba a to především Love Song for a Vampire od Annie Lennox způsobila husinu nejednomu milovníku upírského žánru. Plytké a pro leckoho zbytečné kliše na konci snímku , kdy z vraždící bestie udělají osvícence, je součástí záměru a já tleskám. Hledal bych horko těžko nějakou výtku.

Warrior (2011)

Poprvé jsem měl tu možnost vůbec zaregistrovat , že někdo jako Hardy existuje ve filmu Počátek. A už tam se mi zdál jako drsnej pat'ák, o kterym ještě uslyším.A taky že jo! Tenhle film je boom v danném žánru a ne jen v něm ... Emoce doslova srší z obou hlavních protagonistů a to ne jen v kleci. Nick Nolte jako zkrachovalý otec a rádoby vyléčený alkoholik je tak důvěryhodný ,že jsem se hned musel podívat , jestli si zrovna neprochází nějakou krizí. Minimum hluchých míst ,film nabitý od prvních minut až po titulky. Záverečné ''objetí'' obou bratrů zahřeje a jen doplní už tak skvělý zážitek z celého filmu. Bravo !!