Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Po prvej serii, ktora isla dosť mimo mna mam zmiešane pocity. Začiatok 2 serie sa pre mna niesol v duchu 1serie a bol to doslova uplny odpad. Prve 2 diely som dokopy pozrel asi za 20 minut a to z toho dovodu, ze boli o hovne a pozrel som vzdy len stret punisher-daredevil.3 diel bol taktiez dost srackovy ibaze tam boli dost dolezite rozhovory medzi daredevilom a pusnisherom takze ma to konecne trochu navnadilo a objavila sa iskrička nadeje, že sa to bude zlepšovať. 4 diel zase sracka-proste milion balastu-nastastie tak ako v 3.diely tak aj tu sa objavilo dost uz zaujimavej minutaze a to konkretne zajatie punishera a veci kolo toho.Pak ALE konecne prisla na scenu 5 epizoda a snou ELEKTRA a zacalo sa to obracat k lepsiemu a vsetky tie sracky, ktore ma nezaujimali sli do uzadia a konecne to zacalo byt take ako som si predstavoval. Od 5 do 8ep. to bolo uz v celku teda zaujimave proste ELEKTRA a DAREDEVIL a aj ich spoločna minulost. + punisherova linka sa tak krasne rozbehla, že ten nejaky balast, ktory tam ostal som ani nejak moc neregistroval a rovno pretočil zas. Pak prichadza trochu odpocinok od elektri kedže chudak matt raz nevie čo chce a viac priestoru dostane night nurse takže pohodicka-zaroven sa dalej posuva vlastne lektrin pribeh(len bez nej) a taktiez punisherov. Posledne 4 epizody boli z mojho pohladu fakt kvalitne-absolutne minimum blastu-takze uz len punisher a navrat elektri+daredevil a nejake tie flashbacky elektra+stick. Finale bolo take ako malo byt-mindblowing a skoro ukapla aj slza kvoli elektre. Kazdopadne negativ mala tato seria dost-nebudem ich vsetky vypisovat podrobne lebo to nei je az take dolezite...len celkom fail resp zaujimave je to, ze pribehy punishera a elektri/elektra+daredevil ma zaujali ovela viac ako samotny daredevil-takze tak no. Elektra mi bude velmi chybat kvoli jej prizvuku, jedinecnosti, vtipu/krvilacnosti a zaroven duo elektra+daredevil je pre mna naj komixova dvojka( It's 'I love you, but I will kick you in the face,Elodie Yung)-jedoducho chemia medzi nimi a to vzajomne ovplyvnovanie...miss it already. No a som zvedavi, ci sa elektra aspon okrajovo objavi v dalsej serii(pripadne ci v buducnosti bude spin off coč by bola pecka).Netreba zabudnut aj na pribeh punishera-casting opat TOP. Najviac sa mi pacilo ako sa Bernthalovi podarilo tuto postavu poludštit a sympatizovat s tým čo sa mu prihodilo a zaroven bol absolutne surovy-tie raw sceny v base, v bare atd-to bol proste narez. Takze suma sumarum Daredevil S2 nebol o daredevilovi-show ovladla ELEKTRA a punisher ju pekne doplnal. Na daredevila mam inak viacero vytok ale to tiez necham tak. každopadne bolo celkom zvlaštne ako moc pripominal hlasom Baleovho batmana-uplne som si vybavoval scenu "wheres the trigger" ked sa daredevil snazil vymamit nieco z zo "zlych ujov"..Taktiez musim na zaver spomenut hudb-fakt kvalitka a akcne sceny detto(teda vacsina-tie ktore sa mi napacili resp určite časti-tak azto moze daredevil).Musim však priznať, že sa mi dlho nestalo ze by som mal zimomriavky pri sledovani filmu/serialu-ted som sa dokonca triasol-hudba naplne fight elektra+daredevil vs Nobu a pak elektrina smrt a pak daredevil+punisher. Takže tolko k tomuto počinu. Každopadne velka addiction na duo elektra-daredevil, kiežby niekto sfilmoval/zoserialov nejaku inu komixovu dvojku a malo by to takuto uroven ako v daredevilovi. BTW: tymi srackami a hovnmi a podobne som myslel tu pravničinu a podobne kokotiny/vykecavačky, ktore sa vyskytovali hlavne v prvych 4ep, ktore pre hlavny dej serialu neboli vobec podstatne. Vzdy 2/3 deja kokotiny a 1/3 nieco z komixu proste nieco kickass a podobne (nazvime to REAL dej) a no to skor malo byt naopak. Nastastie tak ako som spominal od prichodu elektri sa to nejak zacalo pomaly obracat a sracky zacali ist do uzadia...Po druhom maratone nakoniec dviham z 3 na 4* a to hlavne preto, lebo som tomu venoval viac času, viacej som sa do toho zažral a viac sa mi podarilo odosobnit od toho, ze som mal pokazeny dojem kvoli zaciatku. Keby tam nebol ten balast tak ej to za 5* bez zavahania.boze inak foggy a ta skareda bloncka to su tak jebnute postavy, že to som uz dlho nevidel. BTW2 Tak som sa trochu nudil a zostrihal som všetky scény daredevil+elektra a vznikol z toho celkom dobry film :o) LINK --> https://openload.co/f/72qW2Ljqx5E/Matthew_and_Elektra_-_Their_Story_-_Marvel%27s_Daredevil.mp4 Utube playlist --> https://www.youtube.com/playlist?list=PLBRVg8MIgJ-pqm9OeWXuK8vA5DgqSskvh

Prvních 100 (2014) (seriál)

Po 1. serii. Nie je to uplny prepadak ale ani ziadna pecka. Ono vsetci tam robia rozhodnutia ktore su uplne mimo a to mi asi najviac vadi-wait nie najviac mi vadi ze klasika jebnute cwčko kazdy chrape s kazdym. Je to celkom ubohe a dost to downgraduje cely serial. inak pochvalit mozem aspon niektore nasilne sceny, krv a to vsetko okolo toho-urcite to po tejto stranke nie je nic pre detičky :P

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Mini recenzia nové Star Wars​...Asi zacnem tym, ze do kina som siel bez vacsich ocakavani a dobre som spravil. Napriek tomu u mna prevladaju pocity sklamania a len sa mi potvrdilo, ze dnes sa naozaj tocia prevažne sračkove filmy pre ludi s IQ sedačky v kine. No ale spat ku SW: JJ to jednoducho dojebal. Nie že by to mal lahke. V prvom rade treba spomenut ze samotny lucas sa vyjadril, ze ziadne pokracovanie nemal v plane a ani nema zmysel:"In 1999, when asked about the possibility of someone else making Star Wars films, Lucas said, "Probably not, it's my thing.In a 2008 interview in Total Film, Lucas ruled out anybody else making Star Wars films. Asked if he was happy for new Star Wars films to be made after his death, he said: "I've left pretty explicit instructions for there not to be any more features. There will definitely be no Episodes VII–IX. That's because there isn't any story. I mean, I never thought of anything. And now there have been novels about the events after Episode VI, which isn't at all what I would have done with it. The Star Wars story is really the tragedy of Darth Vader. That is the story. Once Vader dies, he doesn't come back to life, the Emperor doesn't get cloned and Luke doesn't get married..." Oukej je jasne ze ludia by chceli viac SW ale ak to ma byt len z donutenia a kvoli zarobkom a pocitom nostalgie u publika..tak ma to zmysel?.Kazdopadne JJ alebo hocikto iny mohol prist s niecim novym-novym pribehom, ktory mohol zachovat SW feeling a zaroven sa mohol vydat inakšou cestou...Bohuzial dopadlo to tak, ze sa nejedna o ziadne pokracovanie ale klasicky rippoff resp remake povodnej trilogie, kde 3/4 filmu doslova vykrada 4epizodu a neprichadza prakticky s nicim novym. Ale zacnem pozitivami lebo zopar sa mi ich podarilo najst. Je fajn, ze sa vratili stare postavy a hlavne chewbacca a han tahaju film hore...z novych fejsov by som vyzdvihol hlavnu zensku postavu kde som mal sice obavvy ale celkom som si ju oblubil. taktiez efekty boli na celkom dobrej urovni ale na rok 2015 nic prelomove, co by clovek nevidel v kazdom 2 bockbustery. Dalsim polo pozitivom bola lightsaber scena hlavne kvoli efektom a uveritelnosti-polo len preto, lebo druha cast tejto sceny bola uz lame.Najvacsim prekvapenim bol pre mna BB8 ktory dokonale nahradil skoro nenahraditelneho R2D2. Zopar pozitiv by sa este mozno naslo ale tu to asi stopnem a rozoberie negativa: To, že je to len vykradacka bez vlastneho deja som uz spominal ale treba to zopakovat lebo na tom cely film pada. Pritom vo filme bolo nespocetne vela novych postav a moznosti ako by sa mohol tento film vybrat vlastnou cestou-bohuzial nic z toho nebolo vyuzite.Dalsim takym vseobecnym konstatovanym je to, že maximalne 1/2 filmu pripomina SW a ta druha-vacsia su len balastove kolotočaroviny dnesnej doby. takze ak clovek dostane 45minut SW materialu z celeho runtimeu tak aj to moze byt rad. Taktiez niektore sceny boli na kopačku do hlavy a podobne by clovek mohol najst vo vyplachoch tv hnoj a podobne. Napr scena leia a han a velke stretnutie bola absolutnym prepadakom a ten ich rozhovorm o ich synovi...no comment. Taktiez sa film snazi hrat na humornu notu a preto zakomponovava xy vyplachovych scen dnes tak typickych pre čoraz viac tupe publikum. Ved naco vystavat kvalitny dej, vzbudit v divakovi emocie, fantaziu atd ked mozeme do filmu jebnut ultra trapne akoze vtipne sceny z 21 storocia-divak ovca sa zasmeje a to mu staci+samozrejem teda nejaka tie efekty že jo. Orem tychto veci sa samozrejme stretneme s dalsimi "vychytavkami" 21 storocia typu musime tam jebnut cernocha, musi tam byt silna zenska postava-no lebo keby neboli tak by nas kritici rozniesli v zuboch lebo nejdeme s dobou. Takze netreba zufat, nie lenze z nicho nic sa daka pipka nauci ovladat silu a pouzivat ligt saber ze aj joda by sa z toho asi posral...dokonca uz aj clovek ktory nie je džedaaajom moze pouzivat lightsaber-vid "opica traitor stormtrooper finn". To ze film uplne absentuje akekolvek reci ohladom sily a podobne, co je podstatna cast SW asi ani nejdem rozoberat staci snad to, ez ak sa nemylim tak formulka "may the force be with you" zazneje v celom filme snad len jeden krat. Dalsie velke negativum je velka predvidatelnost deja samozrejme nie len kvoli tomu, ze vykrada ep 4 ale ked su taki KOKOTI ze tam daju scenu stormtrooper vs kylo ako na seba kukaju a potom sa so stormtrooopera stane zradca-opica-ach nejdem sa rozculovat proste ziadne prekvapenia ziadne pocity nadsenia. jednoducho NIC.Takze JJ sice natocil film ale naozaj len nejaky film a abolutne si to nezasluzi nazow star wars lebo je to len star wars wannabeeee rip off kolotocarovina. Na zaver by som rad rozobral kyla. Je to totiz jedno z pozitiv na ktore som zabudol--jeho hlas a "pohyby" na platne boli perfektne a bol celkom fajn zaporakom-lenze aj tuto cast dokazali dojebat-po prve dal si dole masku-hlavne teda prilis skoro. Po druhe-on masku vobec npotreboval a nosil ju asi len na okrasu ze aby bol akoze ako velky darth vader-cize logika off---sceny kde namiesto toho aby priskrtil alebo zlightsejbroval posadku nici vybavenie-tak to bol jeden z najtranejsich momentov filmu a urcite sa to objavi v honest trailery. Taktiez jeho motivy a neskorsie spravanie je jedno velke WTF.Scena s otcom hanom epic fail. Dobre bolo ze mal masku dole pri zaverecnom suboji lebo to zahral skvelo (ako herec). Kazdopadne scenu dojebali lebo ju klasicky prerusili kokotinami a potom uz bojoval proti "amazonke" ktora ako som uz spominal si tam sermovala jak nič a z neho spravili uplneho kokotka. takze zase fail. Taktiez k CGI zaporak snoke epic fail a cele cgi ako som uz spominal bolo len dobre...jednoducho nic prelomove ako to bolo vpripade ep 4 a dalsich. Noa a skoro som zabudol JJ nebol ani schopny zlucit old veci s new. Prichod hana a chebaccu bol proste z nicoho nic-zrazu su v jednu sekundu na platne a hotovo-taktiez "volanie" lukovho lightsaberu?LOL to ma poser. Coz mi zas pripomenulo inak jednu z najdlhsich a najhorsich scen a to bola snaha o skopcenie barovej sceny a celej tej povodnej atmosky. nevidalo a doslova som sa nudil a chcel to pretocit. Jop a to mi zas pripomeulo absolutne nelogicke spravanie niektorych postav-vid 21 storocie. Jop asi uz budem koncit lebo sa mi vybavuje stale viac a viac failov tohto filmu ako zaverecny teda uvediem moment kedy na platne vybuchla "nova" death star na steroidoch a ja kukam ze wtf lebo to ze tam nejaki pilotkovia nieco nicia ma vobec nezaujimalo nebola tam ziadna silna postava kvoli ktorej by to malo vyzna a cele to tam posobilo len ako taky podmaz proste balast navyse.... Takze zaverecne hodnotenie? 3z5 ale aj to nakoniec z prizmurenym okom, kedze som si to nechal viac rozlezat v hlave. Ak ma byt toto ten film na ktory tolke roky cakali hlavne skalny fanusikovia(čož ja pritom nie som) tak ja uz fakt neviem co sa to dejem s filmovou scenou. film vykrada povodnu tilogiu neprichadza s nicim novym, zakomponovava idiotske fjučuri 21. storocia a rozhodne nie je tym, cim mal byt. Je to naozaj len film ktory nesie v nazve star wars ale nie je nim. Fakt je ten, ze ted by som film rad skuskol aby som si presiel niektore detaily ale inak nemam vobec zaujem tento film pozerat este raz. Taktez chapem ze nazory sa lisia ale comu nechapem je to, ze sa najdu aj fanusikovia, ktorí vedia o SW snad vsetko a cakali teda dlhe roky na tento film a film dokonca ospevuju...neviem ci za tie roky osprosteli a staci im nostalgia a lacne vtipky a ziadna kreativita...je to škoda a v 2017 ma na SW do kina uz nikto nedostane :D

Ant-Man (2015)

Že bude antman taka paradička, to som naozaj nečakal.snad jediny blockbuster za posledne roky, za ktory by som nelutoval vyhodit prachy v kine. Bal som sa, že to bude take nejake nerealne a kolotočarske. Opak je však pravdou, keby ubrali na humore, tak by to bolo dokonale, antmana som bral totiz cely cas vazne a aj vsetkych mravcov aj smrt antonyho atd takze vobec nebola potreba cely film zahrat do humorneho stylu. Nie, že by to vyslovene vadilo, ale film ma perfektnu zapletku a prakticky vobec nenudil, bolo tam hafo akcie, dobry zaporak, dobre kostymi...naozaj vyborny film, ktory mohol byt ponaty trochu važnejšie. Určite by som si dal aj dvojku ak by bola postavena na podobnych zakladoch.

Blood & Oil (2015) (seriál)

Rozhodne lepsi pilot ako quantico. je to take "kovbojsko-venkovske" prostredie a to ma na tom asi najviac laka...nie ze by ten pilot bol extra. napriklad uvodna scena(havaria) plus vstup do baru ked zaznelo turn down for what boli uplne mimo. dokonca aj to vydieranie zenskej ze za to, ze budu mat decko, tak sa vrati domov bolo strasne lame...a celkovo by som bol radsej keby tento "uvod" ich sna cize kupenie pozemku nebolo zobrazene hned v prvej epizode...napriek tymto nedostatok tomu nadhodnotim 4*. hlavna dvojica je inak koukatelna a tesim sa celkom, na tie rozne prekazky, ktore ich urcite cakaju a celkovo mam z toho dobry pocit...aj ked som si vedomy, ze to bude mat "kind of soap opera DALLAS nadych". Podstatne v tomto pripade je to, ze to nie je na jedno kopyto ako kazdy druhy serial...65%

Quantico (2015) (seriál)

je to zatial moc kolotočarske a vobec netusim na čo sa to chce hrat a myslim, ze ani tvorcovia, lebo aj napriek tomu, ze je tam dost vela "serious" momentov, je tam ovela viac trapnych dialogov-kedy sa dokonca citim trapne za tych hercov. nemyslim si, ze to pojde kvalitativne nejak hore, kedze tam stale bude vela "FBI academy" scen a posobi to detsky a uboho a to doslova. cize brat tento serial vazne, budem zrejme mission impossible. pilot 50% btw: odkryt v pilote prakticky dianie celeho serialu je dost lame-teraz nas uz len cakaju detailiky, ktore budu v kazdom diele pribudat(mozno to nedopadne najhorsie, ak nespravia tu chybu, ze bude kazdou epizodou pribudat viac otazok ako odpovedi).

Odio el Amor (2012)

Prvy krat v zivote som pozeral a aj dopozeral film ktoremu som nic nerozumel :D hodinu a pol som kukal obraz v spanielstine, kde bolo mozno 5 eng viet..nastastie ten film vobec nestal na dialogoch-aj ked by obcas pomohli. Mozno keby rozumiem tomu co hovorili, zistil by som , ze dialogy boli trapne a siel by somna 3* kazdopadne mna to celkom zaujalo.

Dark Matter (2015) (seriál)

Na tento serial mam naozaj tazke srdce. Zacalo to tak nejak klasicky-pozeram ze scifi-vesmirna lod-tak vyskusam. Problem nastal hned v pilotnej epizode, ktora bola taka nejaka rozpacita a dalsich cca 7 epizod bolo pre mna prakticky uplne sračkovych a vela krat som aj posuval. Serial sa stal pre man en rutinou a pozeral som ho len zo zotrvacnosti alebo skor som sa chcel raz za tyzden pobaviit na ultra trapnostiach :D Ono rozoberat to moc podrobne netreba len asi tolko, ze vsetky akoze vtipne sceny boli na zaplakanie a postavy boli take trapne ze som si zakryval oci pred monitor-dej nula bodov. O tom aky to bol pruser svedci uz to, ze jedina postava ktora sa mi naozaj pacila bol android. Z "normal" postav prakticky nikto, mozno leda "3" ktory bol spravnym arogantnym curakom a zaroven bol vtipny-vsetci ostatni boli uplne nahovno-lover booj Korzoo, not so frigidna kapitanka, forrr-pretended samuraj fajv ktoru obliekali ako ufnukanu lezbu no a nygga 6. Prekvapenie sa vsak zrodio cca last 5 epizod v rade-postavy sa zrazu zacali tak nejak riadne vykreslovat, trapne a nevtipne dialogy zacali miznut, zrazu to malo aj nejaky rozumny dej, zrazu sa mi zacali postavy pacit a naviazal som sa na ne...bohuzial, po tomto peknom rozbehnuti to v tom najlepsom konci. Čo zaverom? Serial s tažkym srdcom hodnotim na 50% a ak by sa pripadna druha seria neisla v duchu poslednych epizod, tak by som si ju aj rad pozrel. btw:Never trust nygga.

Z for Zachariah (2015)

margot robbie ako nadrzana katolicka skolacka-just kidding. je fajn vidiet margot prirodzenu a vo filme jednoznacne vynika. vela veci sa da dopredu sice predvidat ale pre mna to bol ten typ filmu, ktory sice nicim neprekvapi ale ani neurazi-celkovo si myslim ze ten film ma velmi jedoduchy scenar a aj myslienku-resp dalo by sa z podobnej tematiky vytrieskat ovela viac, spravit film ktory by bol kvalitativne niekde uplne inde. takze ako napisal jeden typek na utube : its basically white dick or black dick :P

Fleming (2014) (seriál)

Velmi zaujimava miniseria, kde vacsi problem mam len so slovickom "mini". Je jasne, ze autori chceli popisat len urcite obdobie flemingovho zivota ale vtesnat 1 rok do 1 epizody mi prislo az moc. Kludne by si to zasluzilo 8 epizod a vobec by to podla mna neutrpelo ziadnu ujmu. Kazdopadne divne je, ze pri pozerani mi tie epizody pripadali ovela casovo dlhsie. Aj ked tam xy veci bolo vynechanych a zvraty a situacie sa menili velmi rychlo...pocas pozerania mi ten cas plynul jednoducho nejak pomaly(cize aspon ako take plus). Viac epizod by som samozrejme chcel aj z toho dovodu, že sa mi dej a postavy pacili, Lara proste perfektna a v inej polohe(ulohe) ju ani vidiet nepotrebujem lebo presne taketo a ta v sherlockovi jej pasuju ako šerbel na riť :P Cooper velmi dobra volba, vsimol som si ho uz aj v inych snimkoch,-dobry herec pre urcite ulohy. Co sa tyka Monday ala manypennnyyy-jej postava tu bola velmi pekne prepracovana a jej vztah s flemingom(no proste ten letmy kiss na konci to pekne zakoncil)...Prakticky ma nenapada ziadne nejake velke negativum...mozno flemingov nadriadeny mi prisiel trochu ako "pussy" resp nakoniec vsetko flemingovi u neho preslo...ale to nijak dej a moj zazitok z celej tejto miniserie neovplyvnilo. Narazky na bonda boli tiez super. Overall 9/10 :o)