47 róninů (2013)

Film od začiatku ťahá za kratší koniec a to použitím príliš jednoduchého spracovania deja a tak ste myšlienkou stále krok pred tým čo sa udeje. Bohužiaľ nájdu sa aj slabiny v detailoch, keď meč ktorým bol niekto zabitý je úplne čistý, bez stopy krvi, či chýbajúce pasáže o ktoré bol divák ukrátený. Tým mierim na odvlečenie miešanca na Holandský ostrov, kto vypustil z diery stroskotaného ronina či ukrátenie súboja s obrovským bojovníkom. Priznám sa čakal som od toho viac, že to bude excelovať ako film Posledný samuraj, či Kliatba zlatého kvetu. Na druhej strane sa stal film niečím odlišným od spomínaných historických veľko filmov a to nasiaknutím poriadnej dávky mysterióznosti, kúziel a nevšedných tvorov, čím predsa len vzbudil vo mne filmový zážitok. V rotujúcej akčnej nádielke sa nedostatky ako tak postrácali a tak som rozhodol dať filmu zaslúžených 60%.

50/50 (2011)

Aj keď úvodné podanie z rakety Setha Rogena mierilo na čiaru humoru, Joseph Gordon-Levitt svojou hrou odpovedal stále mimo zabaveného ihriska a vždy triafal do trpkej životnej siete. Tento stret bezstarostného komika a nešťastného zúfalca, ktorý sa postavil zoči voči neúprosnej rakovine ponúkol občas aj šťavnaté prekvapenie. Počas celého filmu sa pingpong-oval dramatický a komický scenár, no v končenom vyvrcholení pôsobil ozaj dramaticky. Jednou z ťažkých a dobre mierených chvíľ bolo aj to, že človeka nachádzajúceho sa už tak vo veľmi ťažkej situácii zradí ešte aj najbližšia osoba a pri záberoch v nemocnici a na operačnom stole mi už bolo mladého Adama ozaj ľúto. Jednoducho mu život nakladal stále viac na jeho ramená až nakoniec po vytrvalom súboji so všetkými neresťami sa dočkal vysnívaného a zaslúženého stretnutia. U mňa 60%.

96 hodin: Odplata (2012)

Liam Neeson si znova vyhrnul rukávy a bez strachu si zaplával proti nebezpečne "krvilačným žralokom" z Albánska, ale tento krát spolu s "mladou rybkou", ktorou sa stala Maggie Grace. Zmena scenára, keď dcéra je akčná spasiteľka vo mne nadšenie nevzbudila. Dosť nedôveryhodne a umelo pôsobilo jej počínanie šoférky pri auto naháňačke, keď podľa príbehu nemala ani vodický preukaz. Z prvej časti si Neeson so sebou zobral zopár dobrých vlastnosti ako orientácia a získavanie informácii o všetkom okolo neho, ale to nestačilo na úspech. Škoda, že Olivier Megaton nedokázal lepšie zrežírovať akčné momenty, v ktorých mal slušné herecké obsadenie a tak akcia ostala rýchla a nepriehľadná ako to bolo aj u Kuriéra. Snaha tvorcov vyboxovať a znova vyčistiť topánky do vysokého lesku a úspešnej kvality ako v predošlom kole sa tento krát bohužiaľ nepodarila.50%