ferika

ferika

Rakousko
VS, elektro, program., VF technika, mikrokontrolery, foto, hudba (od folkloru po heavy metal adance), domace zvieratka, ...

<< předchozí 1 2 3
    • 10.9.2019  10:58
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2010)

Uz som vsetko povedal u verzie z r. 2000. Shrniem - prilis dlhe a nudne. Strih by nezaskodil.

• 10.9.2019  10:53
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Pre mna nuda. Blaznivo pobiehajuci Donutil so skreklavymi prejavmi ma za srdce nechytil. Coho je moc, toho je prilis! Mozno mala byt aj trochu zaujimavejsia scena, ale aj tak neviem, ci by sa to dalo zachranit. Extremne dlha stopaz - kedysi, pred skoro storocim, filmovi psychologovia zistili, ze ak film trva dlhsie, nez 90 minut, divak straca pozornost a zacne sa nudit. Tuna to plati rovnako.

• 6.4.2019  12:06

Prijemna komedia - v dnesnej dobe skor pre vekove kategorie pod 10 a nad 65 rokov :) ------->>> Zaujimavost pre starsie rocniky, v rokoch asi 1965-1980 (nepamatam si presne) daval Ceskoslovensky rozhlas v Bratislave Rozhlasovu hru pre deti a mladez (neznamy nazov), ktora bola skoro detailnou rozhlasovou kopiou tohoto filmu. Hlavnu ulohu nahovoril Emil Fillo.

• 18.2.2019  15:37

Sarah Jessica Parker a sex? Jezisi !

• 18.2.2019  14:57
    Rodina podle plánu (TV film) (2005)

Mam rad pribehy tohto typu. Pobavi, pohladi, ... ak herci dokazu hrat aspon ako-tak znesitelne. Tori Spelling, keby nemala za tatka jedneho zazobaneho producenta, tak by mozno akurat tak strasila ludi v poklani kina. Ale v Amerike maju podivny vkus na herectvo aj na krasu.

• 31.1.2019  01:29

EASY FLYER - taky je nazov tohto filmu, ked to bolo vysielane na nemeckej satelitnej stanici Premiere kanal 6 v roku 2003.

• 5.1.2019  00:52
    Kin-Dza-Dza! (1986)

No, nastastie budovatelskych sklonov som v tom to filme nasiel ovela menej, nez v beznych americkych vianocnych sladakoch. Film je jedinecny a nebyt niekolkych pridlhych scen hlavne v v druhej polovici, tak by boli 4 hviezdicky. Co dodat - z technickej stranky len to, ze to bol prvy film, ktory som vtedy na svojej novej aparature prehraval uz v 5.1 ozvuceni. Takze som ten mlyncek na kavu nielen videl, ale aj pocul lietat okolo mna v plnej parade. A mal som nutkanie kupit si zlte nohavice. Len nemal som za co, mali sme elektricky sporak - neboli zapalky!

• 5.1.2019  00:29

O filme uz padli poznamky - nebudem pridavat. Ale v jednom z hodnoteni boli hlavni protagonisti oznaceni ako "naprosto nezajimavi, necharismaticni herci"! Uff, tuto bledu tvar museli prilis dlho prazit u mucenickeho kolu! Mozem uznat, ze niektore trochu (pre mna) menej zazivne pasaze ma donutili ubrat hviezdicku - to hej! Ale oznacit jedneho z najpopularnejsich hercov ZSSR ako necharizmatickeho, tak to ma dorazilo. Len zo zaujmu by som sa celkom rad od autora dozvedel, ktori herci su v jeho hodnoteni charizmatickejsi a zaujimavejsi. Na tento film sme museli ist do kina namiesto vyucovania. A hoci v ramci takychto akcii neboli vzdy premietane najputavejsie filmy, tak tento film som si zapamatal na dlhe roky a dnes ho mam na DVD aj BluRay Prepacte, ale musel som!

• 22.12.2018  00:35
    Ten, kdo tě chrání (TV seriál) (2001)

Gulas - dobre premiesany. Mne osobne nevyhovovalo, ze serial nema vyrazne dominantnu hlavnu postavu. Vela postav, ale malo dominantne nosnych cez cely serial. Hodil som ho na disk a az bol kompletny, zacal som pozerat. Az do polovice druhej serie - potom som to vymazal. Na duo Lisbon/Jane to nema.

• 24.11.2018  16:11
    Labyrint (2014)

Virtualne sekvencie boli na dnesnu dobu pomerne ploche - az na skoro uplny zaber minimum "eksn". Ale vzdy sympatickejsie, lebo keby to bili robili amici, tak by z toho boli virtualne demolicne a vypalnicke orgie. Takze radsej takto. ... Dej v realnych podmienkach mal viac napätia, nez ten virtualny. Velke plus boli sympaticki herci, predovsetkym tinejdzeri. A pes bol na zozranie. _____ A pro pos, dojmy su aktualne, dnes to islo na FilmMania v madarcine. A asi este pojde. Takze, kto ma satelit, ci ine nemenovane kablove media, moze pozriet v programe.

• 22.11.2018  23:48

Jo, jo! Audrey Hepburn v ulozke ukricanej, neurotickej, "jesitnej" hereckej hviezdicky. Aj za tych maximalne 5 minut, co je na platne (displeji, obrazovke, ... :) sa mi oplati tento film pozriet. Nerozumiem po francuzsky, tak ani neviem, o com to je. Inu nahravku nemam, co robit. Ale patri to k temer kompletnej zbierke filmov mojej najoblubenejsej herecky.

• 8.5.2018  21:04

4 hviezdicky nostalgie. Vsetko tu povedali ostatni predrecnici. Takze len sam za seba - na Slovensku to Sipkami az tak velmi nezilo, ale ja som mal v 67-68 roku, v dobe druheho Foglarovho boomu 9 rokov, a osobne som to "zral" aj s navijakmi. Parada! Niektore reedicie velkych zositov komiksov Sipiek v cestine som zohnal v PNS (novinove stanky), par ich vyslo v slovencine. A potom prisla "rekreacia ROH" v Luhacoviciach s rodicmi. A tam v PNS na kolonade "sirokouhle vydanie komiksov " Rychlych Sipov: Zahada hlavolamu a Stinadla se bouri. Boli ilustrovane "Zelenacom" Markom Cermakom. Knihu som nemal moznost citat, tak to bol pre mna klenot, ktory mam zalozeny medzi mojimi vzacnostami dodnes. Tento film je z vizualnej aj dialogovej stranky skoro verna kopia prvej knizocky tohoto vydania. Je to fajn, len ma to jeden problem - pozeral som ten film s mladezou z nasej rodiny a ti mladi sa v tom stracali. Pri tej dost roztahanej stopazi by nebolo skodilo urobit nejaky uvod, aby aj divaci neznali problematiky dokazali pochopit charaktery postav. Takto je to film ktory ocenia naozaj len divaci znali veci, ti ostatni asi maju problem pochopit, o co ide a preco. Co tak zamiesat v uvode vycuc prvych pribehov Rychlych Sipov? Este vzdy dufam, ze raz sa niekto podujme na tu obrovsku ulohu a natoci serial o Rychlych sipoch od prvych pribehov az po "Stinadla" v kvalite podobnej napr. Cetnickym humoreskam. Pan Foglar by si to zasluzil!

• 22.4.2018  23:03

Mam rad scifi. Tento film na scifi spociatku nevyzera, ale je - aspon nieco take, ako fantasy. Jedna vec mi zrazila hodnotenie o dobru polovicu - namiesto trochu tajomnej liecitelskej magie, podanej v style anglickych filmov 60 rokov, mi vrhlii do ksichtu roje prvoplanovych americkych vciel, ci ovadov. Slaby efekt, ktory cely styl filmu totalne podkopal. Mozno sa to ludom naucenym na bombasticke vybusne US efrekty moze pacit, ale mne nie. Sorry, na Shawshank to nema. Okrem toho, pocitacova grafika vo filme je mi odporna. Smejd. To na klasicke Bondovky, ci Belmondovky jednoducho nema!

• 8.2.2018  22:48
    Neúplatný (TV seriál) (1967)

Na Filmboxe som objavil serial mojej skolopovinnej mladosti "Cimarron Strip", ktory som s mojim otcom pozeral zhruba zaciatkom 70-tych rokov na Viedenskej televizii pod nazvom "Der Marshall von Cimarron". Mili, sampaticki herci ako aj cely styl serialu. Spravna davka akcie, romantiky a humoru pre celu rodinu. Zial ukonceny pre koliznu konkurenciu predcasne. V obsadeni hore sa zabudlo uviest hned v uvode jednu z hlavnych postav, Dulcey Coppersmith v podani Jill Townsendovej. Taka zlata mysicka. Mala mat v tom poradi cestnejsie umiestnenie.

• 22.12.2017  14:51

Uuuch! Naco tie skarede komentare? Toto je rozpravka! A celkom dobra. Ci ceski statisti cucia do kamery som si ani nevsimol, lebo ma celkom zdrapila ta sympaticka tlupa idealistov. Idealistov je dnes velmi malo, co je velmi smutne. Idealisti robia svet lepsim a ich nedostatok vo svete je zufaly. A tuto sa to idealizmom uplne happyendozne len tak hmyri. Prijemne pozeranie, mne osobne jedine (za to u mna minus hviezdicka) vadia ti Queeni. Trochu to nabura ten celkovy poeticky dojem filmu. Kvalitna muzicka podporujuca akcne sceny, ci slzenie na zaver by bola bodla. Zachovat atmosferu. .............. A co proti rozpravkam? Pri rozpravke musis citit a tmosferu a neanalyzovat. Ako deti sme sa strasne tesili, ked na zaver rozpravky princ zabil draka a utal mu vsetky hlavy. Sadizmus - a za co? Zato, ze sa ten chudak sedmohlavy zamiloval do princezny? Ved ju mozno ani nechcel zozrat, len si trochu ... pokochat sa. Tento film je ferovy, dobri su dobri, zli dostanu po prdeli a ta romantika! Fnuk! I love it.

• 20.8.2017  12:48
    Ostrov pokladů (TV film) (2012)

Pisem tento komentar asi po 5 minutach, co som tento film nahodou naladil na satelite. Teda ziaden komentar k hercom a spracovaniu, ale len k technike kamery. Ja osobne mam rad kameru z ruky, ked ma za ucel vtiahnut divaka do bezprostredneho deja, dodat ten spravny live smrnc. Ale tocit kamerou z ruky vsetky ! zabery pocitujem ako nesmierne otravne. Aj zabery na dlhe ohnisko, teda tele su tocene z ruky a obrazom to mava poctivo na vsetky strany. Mam miestami pocit, ze sa ani nepouzil kamerovy stabilizator (alebo velmi jednoduchy a lacny) takze to neustale kyvanie zaberov ma dost vzalo. Naviac - kameramanova zaluba v neustalom amaterskom zoomovani je vyslovene desiva. Ja by som takto sfusovanu kameru nedozazal ospravedlnit ani v studentskom dokumentrnom filme. Kym pisem tento komentar, dialogy filmu pocuvam v pozadi a som pevne rozhodnuty po poslednom pismene vstat a prepnut na dalsi kanal. A pro pos - tie dve hviezdicky su len preto, ze v zozname hercov je uvedeny Donald Sutherland.

• 1.8.2017  18:32
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

V celkom pozeratelnych US-Kanadskych serialoch (Castle na zabiti, Mentalista, Murdoch, Sue Thomas ... ) vyzdvihne zbor sympatickych hercov aj niektore menej zazivne casti na slusnu uroven a vytvoria v divakoch pocit sympatii a pohody. V tomto seriali nie! Neviem, s kym mam sympatizovat, dvaja titulni hrdinovia a ponemceny Zednicek to akosi nezvladaju. Kym inde sa vytvoria aj urcite medziludske vztahy medzi protagonistami tak tu sa ludkovia tak nejako stretavaju a odchadzaju, no a ked nahodou prileti niekto, kto ma "stavu" ,doda potrebny "riz" a zacnem s nim sympatizovat, tak bum - hned ho odstrelia! Bol si dobry, id do prde*e! A hned tam vrazia magora z ktoreho ma brucho boli. A este jedna vec ma srdi, ale extremne. Viete, za sociku tu bol taky for, ze: "Otvorim radio - Breznev, otvorim noviny - Breznev. Uz sa bojim otvorit konzervu!" Dosadte si namiesto Brezneva gaya.

• 20.7.2017  15:11

Ak tomu mozem verit, tak tento film vraj inspiroval anglicanov k natoceniu televizneho serialu Randall and Hoppkirk. Divakov zvyknutych na snimky prehulene smiechom a "eksn" asi nenadchne. Ale pokial si nechame cas na jemny humor, trochu dramy a etericku romantiku, tak zazijeme film, ktory patri pre mna k spicke natocenej nielen v Hollywoode, ale i vo svete. Ten zaver nema konkurenciu. A pro pos, jedna z detskych uloh Natalie Woodovej.

• 29.5.2017  20:18
    The Persuaders! (TV seriál) (1971)

"Minden leben ket kanal" t.j. madarsky "V kazdej omacke dve lyzice", ci kratko a vystizne po nemecky "Die Zwei", teda "Dvaja". Vdaka susednym televiziam z Budapesti a Viedne, ktore sme za socializmu uspesne prijimali v celej Bratislave a okoli, bol toto jeden z top serialov mojich skolskych liet. Zial, CS televizia sa neunuvala zakupit serial do vysielania, ale vdaka rodicom, ktori ma uz na zakladnej skole naucilli plynne nemecky a madarsky, mozem dnes spominat na velmi podareny klenot v anglo-americkom obsadeni.

• 17.5.2017  20:11
    Dallas (TV seriál) (1978)

Davno som nedavil, tak si radsej nebudem privelmi spominat. Jedna hviezdicka za za Susan Howard, ktora bola vzdy milucka a v seriali Petrocelli bola naozaj namieste. Tento serial bol asi pre hercov nieco, ako pre spevakov podia v Las Vegas - financna zachrana tesne pred penziou!

• 5.3.2017  10:59
    Leon (1994)

Hm, po precitani niektorych vyse tisicky komentarov k tomuto filmu ma zarazili negativne hodnotenia ako: "ten film mi nici ego", "pomaly, bez riadneho spadu" ... atp. Neviem, ale tito ludia su uz tak nakazeni americkymi akcnymi zvratkami, ze pokial nemaju debilne vtipky kazde 3 sekundy (prosim podlozene studiovym smiechom!), ci vystreleny mozog, tak to nie je ono? Ako povinnu liecbu by som im predpisal navstevy divadelnych hier ruskych klasikov. 3 hodiny psychickeho napatia a 100 slov. Pre mna 100%.

• 26.1.2017  17:33

Hm, pustil som si tento film a urobil som nakoniec len prestrihy - pri porovnani s "pribliznym" mozno originalom som si nechcel kazit spomienky na povodny namet. Hovorim o filme "Kaktusovy kvet", ktory okrem nametu filmu a zidovskych korenov hlavnych protagonistov nic ine nespaja. Walther Matthau ako lekar (zubar :) s ovela mladsou frajerkou (uzasna Goldie Hawn) preziva podobne trampoty. No a jeho oddana asistentka (perfektna superhvieza Ingrid Bergmannova) musi podobne riesit "simulovanu manzelku" s rovnakym uspechom. Original mozno menej akcny, ale ked hodnotim hercov, spracovanie a dialogy - jednoznacne o 2 triedy vyssie! Obkecavam to takto detailne preto, lebo dufam, ze sa najde niekto, kto si pozrie aj ten povodny film. Stoji to zato! http://www.csfd.cz/film/17342-kaktusovy-kvet/komentare/

• 8.1.2017  12:31
    JAG (TV seriál) (1995)

Nebudem hodnotit kvalitu serialu - nemam co. Predovsetkym: vela ludi tvrdi, ze sovietske filmy nas krmili komunistickou propagandou. Kecy! Vacsina z nich bola kvalitou ovela vyssie a urovnou propagandy temer na nule v porovnanim s tymto "dielom". Davam 2 hviezdicky? No Katka Bellovie je pre mna uzasna kocka, keby nechali len jej part a vystrihli vsetky ostatne postavy a dialogy, dal by som hviezdiciek aj viac.

• 1.1.2017  19:42
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Ovecka bekajuca v style Nicka Parka je neskutocne milucka a pobavi celu rodinu. Mam uz kus nad 50 rokov, ale ja ju jednoducho "zeriem"! V tej zaplave transatlantickych pocitacovych paskvilov je to balzam na dusu. Psychologom by som namiesto predpisovania liekov doporucil predpisat pacientom povinne sledovanie tohto serialu. Nadhera!

• 14.12.2016  22:01

Film je temer genialny. Len ..................... Tento film vidiet, ked mi je dobre, tak mi bude okamzite "blivno"! Tento film vidiet, ked mi je zle, tak si bezim pozicat revolver s jednou gulkou. Su ludia, ktori trpia chorobne dobrou naladou - tento film je mozno pre nich jedinym liekom. Technicky je super, ale prezil som ho ho jeden raz a stacilo to. Mimochodom, milujem detskych hercov. Tomas Holy ci Zaneta Fuchsova su moje stabilne jednicky. Ten staticky vyjaseny kukuc tohto hrdinu mi pripada ako pohlad kapra pred stedrovecernou vecerou. Sorry, su to vsetko len pocity - moje osobne a nemozem si pomoct. Mozte so mnou nesuhlasit, mozte mi nadavat, ale to je vsetko, co s tym mozte urobit. Mea culpa!

• 21.11.2016  21:01

Hm - zeby Nemci fusovali do scenara a rezie viac ne Dani? Skoro by som tomu veril. Vysledok mi pripomina styl "Doktora z hor". Jedine plus, ze ta kocka, co hra titulku - je celkom fajn a ten maly soplos z chlapcenskej party je zlaty. Za to su tie hviezdicky. Zvysok ... palec dolu! No jo, nie kazdy ma v repertoari Tomasa Holeho a Marii Polednakovu.

• 29.8.2016  21:11

Hm, celkom detsky film to ani nie je, skor by som povedal rozpravka pre aj odrastenejsie deti - tak asi do penzijneho veku :) Miestami trochu jadrny styl, skor bez zbytocneho patosu. Mne sa ten styl videl prijemne civilny. Dievca, ktorej najprv zomrie otec a zije s mrtvou matkou v drevenej chajde - pre deti asi aj trochu menej stravitelne. Aj ked ktohovie. Ale vykony hercov, hlavne v detskych ulohach su vyborne, film som videl asi 5x a chystam sa ho pozriet si znova. Prijemna zmena stylu v dnesnej dobe!

• 20.7.2016  01:42

Pokojny herecky prejav aj celkovy styl filmu mi ulahodil. Dobra kamera a decentne pouzivanie pocitacovych efektov podciarkuje klady produkcie. Nemusim pri pozerani filmu pouzivat svoj "relikviar"(ako to nazval sudruh Verbal), ale sympaticka kocka s decentnym prejavom (vratane celeho ansamblu) ma zaujme urcite viac, nez urevane vygrcy televiznych kanalov. Ak bude pokracovanie - a podla zaveru tipujem, ze bude - tak si ho pozriem. Dufam, ze bude aspon na tej urovni ako bol tento film. Tiez ma zarazilo mizerne hodnotenie filmu. Ale pokial napr. "Dr.House" bude mat hodnotenie skoro 90% - tak na lepsi vysledok sa neda ani len dufat. Ludia si zvykli na americky srot, co robit?

• 2.7.2016  14:49

Na zaciatok chcem poradit vsetkym, co dali viac nez 1 hviezdicku, aby si najprv pozreli povodny film. Urcite by svoje hodnotenie upravili! Pouzit rovnaky nazov filmu, ako pre perfektny ciernobiely film natoceny o par desatroci skor je zlocin! Ked uz sa reziser potreboval zase odbavit na problematike nacionalizmu a rasizmu, mohol natocit radsej nieco o armenskom holokauste v Turecku, pripadne nieco o tureckej okupacii Europy - oblubenou to temou rusko-polsko-madarsko-slovenskych filmov, romanov a basni! Ale to by sme si mohli spomenut, ze nieco podobne nam americko-turecki spojenci pripravili aj v modernej dobe, len na tuto temu existuje pochopitelne embargo politikov a tych, ktori ovladaju filmovy a televizny priemysel! Kazdy ma svojho Zida! Zial takyto pristup dehonestuje tuto citlivu problematiku a namiesto pozitivneho ucinku len sposobuje "efekt prejedenia sa"! Presne rovnako, ako prebujnena prosovietska a prokomunisticka orientacia v kinematografii vychodnej produkcie. Namiesto zvysenia "pridanej hodnoty" vznikol film, ktory bol - v porovnani s perfektnym originalom - natoceny uplne zbytocne. Okrem toho, vykony detskych hercov boli v originali perfektne. Ale podobna nezmyselna propaganda sa uplatnuje aj v ceskej a slovenskej produkcii po roku 1989 a vo francuzskom filme rovnakym sposobom "popravili" slavny televizny serial "Bella a Sebastian". Jedna hviezdicka je aspon pre hercov, pretoze ti, co hraju v tomto filme su naozaj vynikajuci, a ako ktosi pred 2000 rokmi povedal: "Odpustam im, lebo nevedia co cinia". Tymto ale nemyslim na rezisera a scenaristu. ......... A pro pos - autor povodnej knihy zomrel na zaciatku PRVEJ SVETOVEJ VOJNY !!!

• 26.6.2016  03:30

Prachy!!! Nic ineho nemohlo prinutit niekoho k stvoreniu tejto esencie stupidity.

<< předchozí 1 2 3