• Krátkometrážní

Juno (2007)

Nasrať. Čo sa dá tomuto vyčítať - nič sa tomu nedá vyčítať.. morálne, ani nijak inak. Určite sa dá, vždy sa dá, ale to n-e-v-id-í-mky-dymky, Juno ma proste bavila na plné guličky, páčila sa mi jej reč, ako sa gúlala, a (taká tá absolútne pohodová atmosféra ma celého pohltila) a trum, hlavne sa mi páčili tie charaktery, úúúúplne že supiš pupiš silno najkybestf a aj takouto troškou farebnej škvrny prispeli k tvorbe celého obrazu (stále hovorím o atmosfére a "farebná škvrna" je v tomto prípade silné pozitívum).

Královna ročníku (2007)

skvele hlasky. - ak by sa s tym pohrial niekto, kto by sa s tym pohrat chcel, natocil by skvely zaver. kritici by kukali.

Mléčná dráha (2007)

Je po prdeli, že môžem pekne poporiadku vymenovať všetky zábery, ktoré sa mi páčili ( a zároveň to neznamená, že sa jedná o dajaký shit) :).. Takže "Ten o stane (a tráve a ráne a žene a kopci a silnom vetre...)", "Ten o babičke" (tu musím poznamenať, že som sa sústreďoval na akýsi obrys postavy v okne, ktorý sa mi maril - že tam vidím a bol som na seba aj patrične hrdý keď som zistil, že tá postava tam skutočne stála), "Ten so snehuliakom" (najlepší a najkrajší, symbolický - dovolím si povedať), záverečný "Rock and roll" , "Bazén" mi vyčaroval na tvári úsmev pozoruhodnou "pointu" (nazvem to tak ak sa teda jedná o moju interpretáciu), mladík si zaplával so starcovým ejakulátom, čo som mu teda nejak zvlášť nezávidel :), naopak trochu zamrazila - už to môžem slobodne nazvať - poviedka z "Prístavu", prišlo mi to ako to svinstvo s bielym mäsom a tá jedna dievčina akoby sa tam dostala nejakým omylom (ostatným ostalo len búchať a búchať a búchať...)... Každopádne interpretácií je milión, su vo vnútri v hlave, každý si ich môže usporiadať po svojom, sú tiché a dodávajú pokoj. Preto máme ambient tak radi...teda aspoň ja.(Zaujímavé sú tie zábery spojené aj s inou hudbou ako je tá originálna, napr. Stars Of The Lid)

Skins (2007) (seriál)

chaos, energia, mládí, fucking

Tiché světlo (2007)

minimalizmus fascinuje. zmrtvychstanie fascinuje, ak je natocene takto. fascinuju zily na rukach, ktore sa rukou hladia, rovnako tak oci a dlhy nos, hladajuci vydlabanu jamku.. kua :). zaujala zvlastna rec, svitanie, zapad slnka, plac vnutorne pekneho, cisteho cloveka v aute a tma. Ticho.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Tarantinovský scenár a Andersenova There Will Be Blood - to tá kamera, od ktorej nemôžete odlepiť oči. Naturálne, surové a režiséra, podobne ako v Andersenovom diele, tiahne túžba všetko dokončiť - pekne natvrdo, na dreň, "až na krev" (hádam nebudem spoilerovať, keď poviem, že film nekončí zabitím Jesseho Jamesa). Ináč som vlastne prekvapený tak malým počtom užívatelov hodnotiacimi piatimi hviezdičkami pretože tento film mi skutočne príipadá ako akýsi prototyp onej filmovej dokonalosti.

Ábelův černý pes (2006) (studentský film)

Lož má krátke nohy a Ábel je (bol) strašný hlupák... ten záver strašne odfláknutý, nepochopiteľný a nelogický (najmä to patetické pobehovanie dedinčanov zo strany na stranu jak vytiahnuté z hovorenej reči "a všetci sa rozbehli naháňať tú obludu", čo sa myslím hodí akurát tak do tej hovorenej reči, nie ako scéna do seriózneho filmu). Dovtedy však zaujímavý film so zaujímavými a vcelku vernými civilnými dialógmi (na ktorých rozvíjanie má pani režisérka značný cit, čo sa preukazuje aj v Obhliadke).

Fontána (2006)

zbytocne naliehavo to na mna tlacilo... pokoj, cas. Som pekna zena, ktora si na svojho napadnika v klude pocka, kdesi v kute... "podaj mi maslo" " a naco? aj tak ho zjes"

Sbohem Dragon Inn (2003)

Pokojné, meditatívne a nostalgické, rozjímavé, dojemné a veľmi príjemné na sledovanie. Mám pocit, že život je krásny. Môžem ísť rovno kukať na hviezdy, počúvať lietadlá ako vydávaju tie motorové zvuky, počúvať psov, ktorí tiež vydávaju určité zvuky, skrátka byť ticho a sústredene počúvať. Bude to pekná noc.