Černá labuť (2010)

The only person standing in your way is you... Aronofsky je majstrom vo vykreslení emócií a ľudskej psychiky. Opatrne, no zároveň prudko a drsne narába s každým osobitým vnemom. Tentokrát sa opäť zameral na jednu z množstva ľudských závislostí a nedokonalej podstaty každého jedinca. Potom, čo Nina dostane hlavnú rolu v Labuťom jazere, stojí pred neľahkou úlohou. Bielu labuť zvláda dokonale, ale vo svojom vnútri musí objaviť aj tú druhú. Čiernu a temnú. Tak veľmi baží po totálnej dokonalosti, až ju nakoniec dosiahne, no siahne pritom hlboko za hranicu normálnosti.

Na sv. Valentýna (2010)

Režisér schmatol Hollywood a spravil z neho film, ktorý zaujímavým a viacnásobne pozerateľným nespravili ani tieto známe tváre.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Snáď prvý film, ktorý som s Ledgerom videla. Našťastie stihol po ňom natočiť ešte viacero filmov a niektoré z nich už teda boli riadne páky. Napriek tomu si dodnes na tento film dobre pamätám. Ako malá teenegerka som obdivovala sladký úsmev budúceho desivého Jokera. Hory-doly od toho nečakajte (to už si radšej pozrite tu Skrotenú :)), ale v rámci žánru, pre určitú vekovú kategóriu je to určite pozerateľný a milý film.

Oddělen (2011)

Presne takéto drámy zbožňujem. Z časti mi to pripomínalo Americkú krásu, z časti som mala pocit, že sa pozerám skôr na niečo severské ako americké. O výkone Adriena Brodyho ani netreba hovoriť, ale všimli ste si Sami Gayle? Pre mňa doposiaľ neznáma tvárička, ale jej počin ma nadchol a dúfam, že s ňou čoskoro uvidím aj iný film, keďže talent v nej určite je.

Kapitán Phillips (2013)

Tento film má určite svoje kvality a tým mám na mysli najmä tie akčné scénky, ktoré vás donútia nevnímať okolie a to aj napriek tomu, že každý azda tuší, ako to celé dopadne. No nemôžem sa ubrániť tomu (aj keď to asi vyznie paradoxne), že Hanks v tomto filme dostal akosi málo priestoru. Skôr sa pred kameru ustavične tlačili tí štyria žltozubí,spotení a neustále rastlinky prežúvajúci somálci. Z celého filmu ma najviac dostala finálna scéna, kedy kapitána Phillipsa ošetrujú. Za týchto pár minút by som mu bez akýchkoľvek výčitiek udelila Oscara!

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Úprimne som bola mierne sklamaná. Čakala som od tohto filmu viac. Nijak špeciálne som sa nebavila, ani scenár ma neoslovil. Prišlo mi to celé akési nedotiahnuté. Plusom boli akurát pekné scenérie a moment odhalenia stratenej fotografie.

Vlk z Wall Street (2013)

Oslava chamtivosti. Sex, drogy a Wall Street. Čítala som na tento film mnoho kritík a rôznych názorov. Ja sa prikláňam k tým ktorý si tento film užili, Kombinácia DiCapria a Scorseseho = trojhodinová zábava. Scénka zdrogovaného Jordana plaziaceho sa po schodoch sa už poctivo a nadlho vryla do mojej pamäte. Z kina som odchádzala úplne spokojná, no dávam štyri hviezdičky. Predsa si myslím, že plný počet sa dáva iným filmom, ale to nemyslím akokoľvek v zlom.

Zaměstnání (2008)

Hierarchia. Smotánka, ich podriadení a veľké stáda. Jeden slúži druhému a ten ďalšiemu. A materializmus. Škaredý svet, ktorý sme si vytvorili.

More (1998)

Málokomu sa podarí za krátkych 6 minúť spôsobiť divákovi depku :). Myslím, že tento krátkometrážny film pôsobil podobne aj na mnoho iných ľudí, ale režisérovi vyvolané melancholické emócie odpúšťam(e), pretože: skvelý dej, kde slová skutočne nie sú potrebné, geniálne vybratá hudba, ktorá to ako celok len podčiarkuje a šedá atmosféra, čo v človeku ostane ďalších pár minút a núti premýšľať... PS: Ten plagát,wtf ??

Jeden den (2011)

Dvaja ľudia, čo už dávno vedia, čo k sebe cítia. Ale aby to zas nebolo také jednoduché, musí prejsť pár rokov, aby si to priznali pred samým sebou, pred tým druhým a svoju lásku oficiálne spečatili. Nebola to typická romantická otrepaná lovestory, ale predsa, takýchto filmov tu už bolo tiež dosť. Na mňa príliš zdĺhavé, nesúrodé a na to, aby som sa v poslednej tretine filmu opäť prebrala, musela zomrieť chúďa Anne.