• Mysteriózní

Kniha džunglí (2016)

Sakra velké digitální překvapení ... opět další ukázka toho, co se s pořádně nadupaným procesorem dá udělat ve zvířecí říši. Známý příběh není potřeba rozepisovat, nenudil jsem se, bavilo mě, Mauglí byl hjustej a i přes nějaké ty nedostatky jsem byl fakt spokojenej - 80 %

Legenda o Tarzanovi (2016)

Tohle zpracování legendárního poloopa dost zavání brakem a jeden by to podle obsazení teda vůbec neodhadoval. Idiotské chování postav, nevýrazný děj, průměrné triky a to nemůže spasit ani dobrá výprava s Waltzem - 40 %

Mlčení (2016)

Rozhodně daleko nejslabší z trojice nábožensky laděných Scorseseho snímků. Nevýrazné a vlastně zpětně ani nedokážu říct, co mi chtěl Marty těmi třemi hodinami vlastně sdělit - 55 %

Příchozí (2016)

Tak jak vypadala první hodinka zajímavě a navnadila ve mě myšlenky na něco neotřelého, tak druhá polovina byla unuděná a pomaličku doklopýtala k jakémusi nevýraznému konci bez pořádné pointy a to je sakra deficit v případě sci-fi filmu - 70 %

Ptáčátko (2016)

Roztomilý předkrm před zapoměntlivou Dori. Krásné animace i příběh o překonání svých strachů - tak jako za starých časů Pixaru - 85 %

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Trochu jiné a odvážnější Hvězdné války s příjemným castingem pro fanoušky, které zase trochu rozšiřuje obzory a příběhy jiných galaxií a postaviček v té nekonečné černé mase - tak to aspoň vnímám já. Mně se to docela líbílo - 75 %

Rozpolcený (2016)

Shy to dokázal, i když jsem už měl fakt pochyby. Není to naprostá pecka jak v nejlepších letech, ale má to spád, výborný nápad a skvěle zahraného hlavního hrdinu(y). Devíza je hlavně v tom, jak je postupně a pomalu rozbaluje Kevin do krásy, mohla se ale dostavit větší katarze a trochu víc šťávy, jinak ale spokojenost a vyhlížím pokračování a střet bývalých soupeřů - 80 %

Smrt ve tmě (2016)

Velmi originální námět to nepopírám, i zpracování není v obvyklých kolejích laciných béčkových lekaček ve tmě, přesto mě samotný motiv a konání nevidomého nasraného Avatara přišly dost neuvěřitelné. Ale ok, proč ne, jako béčková podívaná funguje spolehlivě, Alvarez se posunul o chlup dál - 60 %

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Moc povedená, komorní záležitost na pitevním stolu, která mě sakra překvapila a ve své rovině strachu amystiky, co se bude na stolečku s fešnou studenou kostí dít fungovala naprosto spolehlivě. Konec mohl být povedenější, ale jinak spokojenost nad celkem - 80 %

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Sakryš, nemůžu se zbavit pocitu, že tady mělo všechno zůstat v rovině schizofrenie a neustálého hlídání si jeden druhého v tlouštíkovi krytu a pořádně to tam ohulit , místo pokoušení znechutit chudáka diváka tím, že se všechno zprzní závěrečnou sci-fi CGI splácaninou - 55 %