Myšák Geronimo Stilton (2009) (seriál)

Je super, že i v dnešní době se dají natočit dobrodružné seriály pro děti bez zbytečného násilí, hrubosti a vulgarit. Děje jednotlivých epizod jsou promyšlené a pro děti určitě ne snadno odhalitelné, což zajímavost Geronima zvyšuje.

Kravička Connie (2002) (seriál)

Není to úplně nejhorší, ale pro děti starší 4 let už to určitě zábavné nebude.

Lokomotiva Tomáš (1984) (seriál)

Žádná sláva, příběhy plytké, ztvárnění nezajímavé, titulní písnička otravná. V porovnání s českými mašinkami je to slabý odvar, navíc pár dní starý.

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Moc příjemná směsice toho, co malé kluky fascinuje - technika, mašinky, tajemno a kouzla, černokněžník... Pro mě tedy naprosto dokonalý večerníček. Komentář pana Ráže tomu dodává nevšední rozměr a výsledný dojem umocňuje povedená hudba (v některých pasážích mi připomíná indiánská témata z klasických westernů) a zvukové efekty. Kam se hrabě nějaký Tomáš...

O skřítku Racochejlovi (1997) (seriál)

Marné vzývání dávné klasiky. Takový pokus o hybrida dvou trpaslíků K & V a Rákosníčka. Moc se to nepovedlo, postrádá to ten potřebný šmrnc, ani Bohdalka už není v top formě. Hudba Karla Vágnera se k seriálu navíc vůbec nehodí, jak kdybych slyšel podkres k davovým scénám z trilogie Slunce, seno.

Malý král (2008) (seriál)

Příběhy docela originální, byť se námět v rámci seriálu pravidelně opakuje. Komentář pana Vladyky je velmi dobrý, ovšem nejlepší složkou filmu pro mě osobně je hudba, bez které by byl výsledný dojem maximálně poloviční. Z novodobých večerníčků pro mě jasně nejlepší.

Kipper (1998) (seriál)

Pro děti docela fajn, ale je hromada lepších. Ta česká verze titulní písně, to je něco příšerného, horší sem snad u dětských pořadů nikdy neslyšel.

V moci ďábla (2005)

Sice je to vlastně trošku náboženská agitka, ale jako celek to funguje dobře a Jennifer je opravdu skvělá herečka.

Je to soda (2005) (seriál)

Někdy až nesnesitelná směska vulgarit, trapných situací a nenávisti. Jestli to je takhle doopravdy, tak ztrácím veškeré iluze. Malcolm je ukázkový hajzl s totální absencí svědomí a morálky.

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Hodnotím pohledem dětského diváka, jako velkému se mi to ještě nepodařilo zkouknout. Edit: tak sem to viděl již jako velký a opravdu to žádná velká řachanda není.