• Romantický

Chaplin (1992)

Celkem ucházející biografický film o slavném komikovi. Robert Downey Jr. předvedl skvělý herecký výkon. Spíše ale doporučuji přečíst si vlastní životopis od samotného Chaplina z roku 1967.

Světáci (1969)

Tenhle film jsem viděla asi stokrát a pokaždé se skvěle bavím. Tři venkovští fasádníci se pod vedením Oldřicha Nového snaží zapůsobit na tři lehké dívky převlečené za dámy. Geniální je scéna u večeře, kdy všichni stáčí hovor na jedno své téma, které si pečlivě připravili a snaží se působit intelektuálně a na úrovni. Jan Libíček tak nenuceně popisuje svou fascinaci "Pisakem", Jiřina Bohdalová si celý večer vystačí s Marií Sklodowskou "Kurí" a tak dále. Skvělé herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích, vtipné dialogy a překvapivé finále. Jeden z nejlepších filmů Zdeňka Podskalského. ("Proč by si v tyhle republice nemohl slušně oblečenej fasádník zatančit s intelektuálkou...?")

Barmský videožurnál (2008)

Asi jeden z nejlepších dokumentů, jaké jsem zatím viděla. Záběry mají neuvěřitelnou sílu. Škoda slov, to je třeba vidět.

Osm hrozných (2015)

Hrozně dlouhý a užvaněný a skoro nic se celé tři hodiny neděje. Osm podívných týpků, co má problémy se zákonem zavřených v jedné chatrči. To víme, že nemohlo dobře dopadnout....Takže v každé scéně alespoň jeden vystřelený mozek. Od Tarantina jsem čekala víc...Dvě hvězdičky za Morriconeho.

Quo Vadis (1951)

...nadpozemsky krásná Ligye a úžasný Marcus Vinicius! Geniální Peter Ustinov v roli slabomyslného infantilního císaře Nerona. Doporučuju...nemohla jsem se odtrhnout;-)

Deník Bridget Jonesové (2001)

Úžasný film, znám zpaměti. Pouštím si doma i jako kulisu k žehlení nebo vaření:-))

Rozum a cit (1995)

Krásný historický film pro citlivé a rozumné lidi.

Divočina (2014)

"To byla ale blbost!" Prohlásil kamarád hned po skončení filmu...Mně se ale film líbil. Tak nějak vám dodá naději, že všechny životní těžkosti se dají překonat...Hlavní hrdinka je drsňačka, které odvaha rozhodně nechybí...a nebo je natolik nešťastná a bezradná, že už ani strach necítí...Sama se vydá na cestu drsnou americkou divočinou až ten smutek prostě rozchodí. Navíc je to taková správná pěkná ženská, držíte jí palce a přejete ať už má konečně v životě klid...Od začátku filmu jsem si říkala, že jednou taky na takovou cestu vyrazím!:-D Ale asi ne sama. Sama bych nepřežila ve stanu jedinou noc:-)